חיפושדלג על חיפוש

אישור ג'נוביה לטיפול בסוכרת

4/05/2008
ד"ר חוליו ויינשטיין

בימים אלה אישר משרד הבריאות את השימוש בתרופה ג'נוביה לטיפול בסוכרת מסוג 2.
ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל מרפאת הסוכרת במרכז הרפואי "וולפסון" ונשיא האגודה הישראלית לסוכרת, אמר שזו בשורה לחולי הסוכרת, מכיוון שג'נוביה הינה תרופה יעילה המשפרת את מצבו של החולה, ובחלק מהחולים אף מייתרת את הצורך בזריקות אינסולין. לתרופה זו אין תופעות לוואי של התרופות מהדור הקודם כגון: עלייה במשקל (שהיא בעיה רפואית ואסתטית) ונפילת סוכר (היפוגליקמיה). 

הג'נוביה עובדת במנגנון ייחודי המדמה את המנגנון הפיזיולוגי והטבעי של הגוף הבריא. התרופה משפרת את יכולת הבקרה על רמות הסוכר בדם של חולי סוכרת מסוג 2, ע"י עידוד הפעילות של מערכת טבעית הנקראת מערכת האינקרטינים, אשר מסייעת בויסות הגלוקוזה באמצעות השפעה על תאי הביטא והאלפא בלבלב.  

בנוסף, ד"ר ויינשטיין הסביר, כי אחת הבעיות העיקריות של חולי סוכרת היא הרס תאי הביטא המייצרים אינסולין בלבלב וכיום אין לכך תרופה. במחקרים שנעשו בעכברי מעבדה, הוכח כי הג'נוביה מצליחה להאט את קצב מותם של תאי הביטא המייצרים אינסולין בלבלב ואף לגרום לגדילה מחדש של תאים אלו. אם יוכח גם בבני אדם שניתן למנוע את התדרדרות התאים, תהיה זו פריצת דרך אדירה. 

ד"ר ויינשטיין סיפר כי חוקרי המרפאה לסוכרת ב"וולפסון" בראשותו, השתתפו במחקרים בינלאומיים רבים על תרופת הג'נוביה ורכשו ניסיון רב שנים עם התרופה, עוד בהיותה ניסיונית, עם מאות מטופלים בתרופה. 

ד"ר ויינשטיין הביע את תקוותו כי הג'נוביה תוכנס לסל הבריאות ואז חולי סוכרת רבים בישראל יוכלו לאזן טוב יותר את מחלתם, ללא צורך בחלק מהמקרים בזריקות אינסולין.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד