חיפושדלג על חיפוש

יום המחקר הרפואי השנתי

10/06/2008

העבודה בנושא "מעבר בשיליה של תרופת מטפורמין לטיפול דרך הפה בסוכרת הריון, במקום זריקות אינסולין" של ד"ר מיכל קובו ממחלקת נשים ויולדות, נבחרה לעבודת המחקר המצטיינת של יום המחקר הרפואי השנתי של המרכז הרפואי "וולפסון", לזכרו של ד"ר דוריאן פאול ז"ל, שהתקיים ב-5.6.08 בביה"ח. עד כה הטיפול המקובל בסוכרת הריון הוא ע"י זריקות אינסולין. ד"ר קובו מצאה במחקרה כי שיעור המעבר של תרופת המטפורמין הניתנת דרך הפה, מהאם לעוברה הוא נמוך ביותר, כך שניתן להשתמש בה במהלך ההריון במקום זריקות אינסולין, לנוחות המטופלות. 

למקום השני והשלישי נבחרו העבודות:

 • שונות בגן IL-6 משפיע על גיל הופעת המחלה בחולי קרוהן - של ד"ר קרן שגיב פרידגוט מגסטרואנטרולוגיה ילדים והמעבדה המולקולרית.
 • אוסטיאופרוטגרין, פקטור המצוי בדם והידוע כמווסת בנייה ופירוק של עצם, נמצא כחומר חשוב המשפיע על התקדמות נזקים בדפנות כלי הדם וטרשת עורקים - של ד"ר מרינה שרגורודסקי מהמכון האנדוקרינולוגי. 

פרופ' שמואל לוריא - יו"ר ועדת ההיגוי של יום המחקר מסר כי מחלקות ביה"ח הגישו 31 עבודות ראויות ומעניינות, מתוכן נבחרו 8 עבודות מצטיינות. פרופ' לוריא הוסיף כי במהלך שנת 2007 היו לרופאי "וולפסון" 182 פרסומים בעתונות המדעית, מרביתם בחו"ל ומיעוטם בארץ. 

יום המחקר נפתח בקטעי נגינה בביצועם של ד"ר קציר, ד"ר קריביצקי וד"ר קדין.

דברי ברכה הושמעו מפי: ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל המרכז הרפואי ע"ש אדית וולפסון ופרופ' יוסף מקורי - דיקן הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת ת"א.

הרצאת האורח של פרופ' יוסף איצקוביץ - מנהל מחלקת נשים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, היתה בנושא: שימור תאי גזע - ההווה והעתיד. 

ד"ר דוריאן פאול ז"ל, שעל שמו נערך יום המחקר, היה רופא מחולון שהוריש את עזבונו לטובת מחקר בביה"ח "וולפסון". חלוקת הפרסים לעבודות המצטיינות התקיימה בהשתתפות ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז, פרופ' שמואל לוריא - יו"ר ועדת ההיגוי של יום המחקר, מר אלי בארי – יו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי, גב' הדה פנאוס - מנהלת ההקדש ע"ש ד"ר דוריאן פאול ז"ל.  

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון", אמר שהמחקר הרפואי מהווה בסיס חשוב לפעולות המרכז הרפואי וכי חשוב לעודד את הצוות הרפואי לעסוק בו, בנוסף לטיפול בחולים, כי רק בדרך זו ניתן לקדם את רמת הטיפול הרפואי בצורה משמעותית ולהכניס בו חידושים. לדבריו, המחקר ממשיך להוות מרכיב חשוב בפעילות של ביה"ח "וולפסון".

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד