חיפושדלג על חיפוש

ד"ר שרה קיויתי - מנהלת שירות לאפילפסיה בילדים

1/06/2008
ד"ר שרה קיויתי  - מנהלת שירות לאפילפסיה בילדים

ד"ר שרה קיויתי מונתה למנהלת השירות לאפילפסיה בילדים במרכז הרפואי "וולפסון". ד"ר קיויתי הינה בעלת מוניטין בינלאומי ועבודות המחקר שלה שפורסמו בכתבי עת מובילים, מהוות אבני יסוד בהבנת סוגי האפילפסיה השונים והטיפול בהם.  

ד"ר קיויתי הסבירה כי האפילפסיה ("מחלת הנפילה") היא מחלה נוירולוגית המתבטאת בפרכוסים הנובעים מפעילות חשמלית פתאומית ובלתי מבוקרת של תאי המוח. האפילפסיה היא המחלה הנוירולוגית השכיחה ביותר, כאשר השכיחות בילדים היא כ-2% מהאוכלוסיה ובמבוגרים 0.5%-0.8%. דבר זה מעיד כי רבים מהילדים מחלימים מהאפילפסיה. סיכויי ההבראה גדולים יותר באפילפסיה גנטית מאשר באפילפסיה משנית הנגרמת כתוצאה מפגיעות אחרות במוח.  

ד"ר קיויתי הסבירה שהטיפול הניתן לילדים ב"וולפסון" הוא רב-תחומי ומותאם לכל אחד לפי סוג האפילפסיה שלו, לאחר עריכת אבחון מקיף הכולל בדיקת  E.E.G(בדיקת רישום של הפעילות החשמלית במוח) וגם בדיקת VIDEO E.E.G(שנותנת איבחון מדויק של סוגי ההתקפים), כאשר הטיפול כולל גם "שיקום מונע" - טיפול התנהגותי. 

פרופ' טלי שגיא - מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים ב"וולפסון" בירכה על המינוי ואמרה כי ד"ר קיויתי היא מומחית מהשורה הראשונה בתחום האפילפסיה, ומחקריה הביאו לשינויים  במדיניות הטיפולית בילדים אפילפטיים. פרופ' שגיא הוסיפה כי לשירות לאפילפסיה בילדים ב"וולפסון" יצאו מוניטין, וילדים מכל הארץ מופנים לשירות לצורך איזון פרכוסים קשים.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
עבור לתוכן העמוד