חיפושדלג על חיפוש

ד"ר שרה קיויתי - מנהלת שירות לאפילפסיה בילדים

1/06/2008
ד"ר שרה קיויתי - מנהלת שירות לאפילפסיה בילדים

ד"ר שרה קיויתי מונתה למנהלת השירות לאפילפסיה בילדים במרכז הרפואי "וולפסון". ד"ר קיויתי הינה בעלת מוניטין בינלאומי ועבודות המחקר שלה שפורסמו בכתבי עת מובילים, מהוות אבני יסוד בהבנת סוגי האפילפסיה השונים והטיפול בהם.  

ד"ר קיויתי הסבירה כי האפילפסיה ("מחלת הנפילה") היא מחלה נוירולוגית המתבטאת בפרכוסים הנובעים מפעילות חשמלית פתאומית ובלתי מבוקרת של תאי המוח. האפילפסיה היא המחלה הנוירולוגית השכיחה ביותר, כאשר השכיחות בילדים היא כ-2% מהאוכלוסיה ובמבוגרים 0.5%-0.8%. דבר זה מעיד כי רבים מהילדים מחלימים מהאפילפסיה. סיכויי ההבראה גדולים יותר באפילפסיה גנטית מאשר באפילפסיה משנית הנגרמת כתוצאה מפגיעות אחרות במוח.  

ד"ר קיויתי הסבירה שהטיפול הניתן לילדים ב"וולפסון" הוא רב-תחומי ומותאם לכל אחד לפי סוג האפילפסיה שלו, לאחר עריכת אבחון מקיף הכולל בדיקת  E.E.G(בדיקת רישום של הפעילות החשמלית במוח) וגם בדיקת VIDEO E.E.G(שנותנת איבחון מדויק של סוגי ההתקפים), כאשר הטיפול כולל גם "שיקום מונע" - טיפול התנהגותי. 

פרופ' טלי שגיא - מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים ב"וולפסון" בירכה על המינוי ואמרה כי ד"ר קיויתי היא מומחית מהשורה הראשונה בתחום האפילפסיה, ומחקריה הביאו לשינויים  במדיניות הטיפולית בילדים אפילפטיים. פרופ' שגיא הוסיפה כי לשירות לאפילפסיה בילדים ב"וולפסון" יצאו מוניטין, וילדים מכל הארץ מופנים לשירות לצורך איזון פרכוסים קשים.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד