חיפושדלג על חיפוש

היזהרו ברותחין!

15/06/2008

למחלקת כירורגיה ילדים במרכז הרפואי "וולפסון" הגיעו בשבוע האחרון 5 פעוטות, כולם מתחת לגיל שנתיים, עם כוויות קשות של  15%-22%  משטח גופם, שנגרמו ממים רותחים: קומקום רותח שנשפך, מים חמים מדי באמבטיה שהזרימו ישירות על התינוק ועוד. 

ד"ר פרנסיס סרור - מנהל המחלקה - הסביר שכוויה נחשבת לאחת הפגיעות הכואבות וההרסניות ביותר והסבל הנגרם לילד הוא עצום. כוויות עלולות לגרום לזיהומים קשים עד כדי סכנת חיים, לצלקות מכוערות, לצורך בהשתלת עור, לפגיעה בתפקוד של אצבעות בידיים וברגליים, לאישפוזים ממושכים ואח"כ  להמשך טיפול ממושך בקהילה. 

ד"ר סרור אמר כי אין תחליף להשגחה קפדנית על הילדים ונקיטת אמצעי זהירות.

ד"ר סרור ציין שבכל מקרה בו נשפכו על ילד מים רותחים או משקה רותח, יש להוריד ממנו מיד את הבגדים ספוגי המים הרותחים, לשטוף אותו עם מים קרים, לעטפו במגבת לחה ולהביאו מיד לחדר המיון בביה"ח. אין למרוח שום דבר על הכוויות!

משלוחת "בטרם" לבטיחות ילדים ב"וולפסון" נמסרו כללי זהירות:

 • לא מניחים משקאות ומאכלים חמים בקצה השולחן או על מפה. הפעוט עלול למשכם ולהיכוות קשות.
 • לא מחזיקים תינוק על הידיים כאשר אוכלים או שותים משקה  או מאכל חם. התינוק עלול להזיז את גפיו ולשפוך על עצמו את המשקה או המאכל ולהיכוות.
 • מרחיקים את הקומקום החשמלי מקצה השיש. 
 • מניחים כלים חמים, סירים עם אוכל או נוזלים חמים, הרחק מהישג ידם של הילדים (לא על הרצפה, ולא בקצה השולחן), למניעת כוויות.
 • משתמשים בלהבות האחוריות של הכיריים, בזמן הבישול. מקפידים שידיות הסיר והמחבת יפנו פנימה, לכוון הקיר, למניעת כוויות.
 • וגם.... לפני רחצת הפעוט ובמהלכה יש לבדוק את חום המים בעזרת המרפק או באמצעות מד חום.  c°37 - בטוח לילדים כמו חיבוק של אמא - טמפרטורה נעימה ובטוחה לרחצת ילדים .
 • לידיעתכם: הטמפ' של כוס תה חם –80 מעלות צלסיוס ושל כוס קפה עם מעט חלב –70 מעלות צלסיוס.
בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד