חיפושדלג על חיפוש

יום בריאות פתוח לציבור

29/06/2008

יום בריאות פתוח לציבור בנושא הקשר בין השמנת יתר וסוכרת, יתקיים במרכז הרפואי "וולפסון", ביום שישי 11.7.08 בין השעות 08:00-12:30. יום הבריאות יתקיים בניהולו של ד"ר חוליו ויינשטיין - מנהל היחידה לסוכרת ב"וולפסון" ונשיא האגודה הישראלית לסוכרת. 

במסגרת יום הבריאות, תוצבנה בשעה 08:00 בבוקר,בקומת הקרקע ברחבת הכניסה של ביה"ח, עמדות מדידה בהן ניתן יהיה למדוד משקל, גובה, היקף מותניים, רמת סוכר בדם (באמצעות בדיקת דם באצבע) ולחץ דם. סיכום תוצאות הבדיקות הללו מעניק הערכה על דרגת ההשמנה והסיכון למחלות נלוות. 

לאחר מכן תתקיימנה 3 הרצאות:

1.      על הקשר בין השמנת יתר לבין התפתחות מחלת הסוכרת מסוג 2 - ד"ר דני שפיץ, רופא בכיר ביחידה לסוכרת.

2.      טיפולים תרופתיים קיימים לסובלים מסוכרת והשמנה - ד"ר חוליו ויינשטיין, מנהל היחידה לסוכרת.

3.      פתרונות ניתוחיים לסובלים מהשמנת יתר חולנית - ד"ר קטי דיין, כירורגית בכירה במחלקה כירורגית ב'. 

ד"ר וינשטיין הסביר כי השמנת יתר ובעיקר השמנה בטנית, הינה אחד הגורמים להתפתחות אחת מהמחלות הכרוניות הקשות - סוכרת מסוג 2, לכן הפחתה משמעותית במשקל תורמת לירידה ברמות הסוכר בדם. הטיפול במחלת הסוכרת כולל שינוי באורח החיים (תזונה מבוקרת ופעילות גופנית) ותרופות כולל אינסולין, במטרה לאזן את רמות הסוכר בדם.  

ד"ר ויינשטיין הוסיף כי במקרים של השמנת יתר חולנית המתבטאת בעשרות ק"ג עודפים, מחקרים מקיפים שנערכו במספר מרכזים רפואיים בעולם, מוכיחים באופן חד משמעי כי במקרים רבים, ניתוח להצרת קיבה תרם לא רק להפחתה גדולה במשקל אלא גם להארכת חיים ולריפוי מלא או חלקי של מחלת הסוכרת. הניתוח הביא גם לשיפור או ריפוי של מחלות כרונית נוספות הנובעות מההשמנה כגון: רמה גבוהה של שומנים בדם, יתר לחץ דם, הפסקות נשימה בשינה ועוד. "זוהי הפעם הראשונה שהקהילה הרפואית העולמית מדברת על פתרון שמעניק ריפוי למחלת הסוכרת" אמר ויינשטיין. 

ההרצאות פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום ומתאימות לסובלים מהשמנת יתר ו/או מסוכרת.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד