חיפושדלג על חיפוש

ביקור שר הרווחה יצחק הרצוג

7/07/2008
ביקור שר הרווחה יצחק הרצוג

"התרשמתי עמוקות מפעילות ביה"ח וולפסון שמשרת אוכלוסיה גדולה ומגוונת חברתית וכלכלית וממיגוון השירותים והטיפולים בילדים. מבחינת שירותי הרווחה,  המרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית, הוא ספינת הדגל של פעילות הרווחה העניפה בביה"ח ואני מברך את הנהלת ביה"ח וצוות העובדים על עבודתם המסורה והטובה". כך סיכם שר הרווחה יצחק הרצוג את ביקורו בסוף השבוע במרכז הרפואי "וולפסון". 

בתמונה מימין לשמאל: ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל וולפסון, יצחק הרצוג - שר הרווחה, עדנה דור-און - יחסי ציבור, קלמן גרנק - סגן מנהל אדמיניסטרטיבי, אלי בארי - יו"ר עמותת ידידי וולפסון, וד"ר ז'אק אשרוב - מנהל המיון.
צילם: ברק נונא, דוברות ביה"ח.
             

הביקור נפתח בהצגת נתונים על ביה"ח, מוקדי המצוינות שבו והשירות הקהילתי המפותח. הושם דגש על מספר נושאים כמו המרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית, פעילות ביה"ח בתחום מניעת אלימות במשפחה, פעילות בקהילה בתחום ילדים בסיכון, שלוחת "בטרם וולפסון" לבטיחות ילדים ומניעת תאונות, הוצג הפרוייקט ההומניטארי הבינלאומי "הצל ליבו של ילד", שבמסגרתו נותחו כבר למעלה מ-1,800 ילדים חולי לב מרחבי העולם, וכן נמסרו נתונים על שירות לחסרי ביטוח.  בין התוכניות בשלבי ביצוע מתקדמים הוזכרו: מיחשוב התיק הרפואי בביה"ח והקמת מרכז לשבץ מוחי.                                                      

השר הרצוג ערך סיור במיון ובמרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית, עם הסברים מפי ד"ר ז'אק אשרוב, במחלקת הילדים ובטיפול נמרץ ילדים עם הסברים מפי ד"ר אילן דלאל וד"ר ציון חורי, השר שוחח שם עם בני משפחות של ילדים פלשתינאים ואפריקאים שנותחו במסגרת "הצל ליבו של ילד". לכל אורך הביקור שאל השר שאלות ממוקדות וגילה עניין רב בדברים שהוצגו. 

ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל "וולפסון" - אמר: "אנו גאים לקבל את פניו של השר יצחק הרצוג שהוא שר הרווחה הראשון שביקר בביה"ח. ניצלנו את ההזדמנות להציג בפני השר את הפעילות העניפה בתחומי הרווחה והקהילה שביה"ח מעורב בו. פרשנו לפניו את תחומי שיתוף הפעולה הרבים בין שירותי הרווחה וביה"ח "וולפסון", כולל כמובן אוכלוסיה של נפגעי אלימות מכל הסוגים, אוכלוסיה קשישה, העסקת אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים - כולל עובדי המשקם ואוטיסטים, וכן עלו רעיונות לגבי המשך שיתוף הפעולה".

אלי בארי - יו"ר עמותת ידידי המרכז, המכיר את יצחק הרצוג היכרות אישית מזה שנים רבות ובתוקף עבודתו עם אמו של השר - הגב' אורה הרצוג במסגרת המועצה לארץ ישראל יפה, הציג את פעילות עמותת הידידים במהלך השנים האחרונות ואת שיתוף הפעולה הפורה עם ההנהלה, לקידום ביה"ח לטובת האוכלוסייה אותה הוא משרת.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד