חיפושדלג על חיפוש

תרגיל מתקפת טילים כימיים

5/11/2008
תרגיל מתקפת טילים כימיים

במרכז הרפואי "וולפסון" נערך ביום שלישי (4.11) תרגיל רחב היקף של טיפול בנפגעי מתקפת טילים כימיים בהשתתפות מד"א, צה"ל, פיקוד העורף, עיריית חולון, מכבי אש, המשטרה, האגף לשעת חירום של משרד הבריאות, ומתנדבים מ"עזר לציון".

בי"ח "וולפסון" אמור לקלוט את הגל העיקרי של נפגעי לוחמה כימית באזור, ומטרת התרגיל הייתה לבדוק את מוכנות ביה"ח. 

כ-200 חיילים שיחקו בתפקיד הנפגעים שנקלטו באתרים: אתר פריקה ומיון לפצועים ואתר טיהור הנפגעים, ואח"כ הופנו עפ"י מצבם לאתרים השונים שיועדו לתרגיל, ודימו חדר מיון ומחלקות שונות, כדי לא לפגוע במאושפזים (האמיתיים) של מחלקות ביה"ח. לצורך התרגיל נפתח חדר מיון החירום התת-קרקעי שקיים ב"וולפסון". הצוותים השונים היו מוכנים ועשו את עבודתם ביעילות כשהם לבושים במדים מיוחדים וסביבת ביה"ח נראתה באמת כזירה ללוחמה כימית הקולטת ומטפלת בנפגעים רבים. 

צוות גדול רב-מקצועי מבי"ח "אסף הרופא" הגיע לצורך בקרה על התרגיל והם סיכמו אותו כמאוד מוצלח, לצד הערות חשובות. מפקד רפואה פיקוד העורף, מפקד מחוז דן של פיקוד העורף ומנהל אגף בכיר לשעת חירום של משרד הבריאות - ד"ר דני לאור, שנכחו בעת התרגיל, הביעו את שביעות רצונם והרעיפו מחמאות על התפקוד היעיל של צוותי "וולפסון". בעת התרגיל נכחו גם שתי קבוצות אורחים מחו"ל - מגרמניה ואיטליה שהתפעלו במיוחד משיתוף הפעולה הטוב של כל הגורמים הרבים שהשתתפו בתרגיל. 

ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר שלצד המחמאות על הרצינות והמסירות בתפקוד ביה"ח במסגרת התרגיל, היו גם הערות ענייניות אשר יילמדו ויוטמעו בנוהלי ביה"ח, במגמה לשפר את מוכנות ביה"ח לשעת חירום.

ד"ר ברלוביץ סיכם: "התרגיל קידם אותנו באופן משמעותי וביה"ח ערוך ומוכן לטפל בנפגעי חומרי לוחמה כימיים, במקרה חלילה של התקפה כזו".

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד