חיפושדלג על חיפוש

פרופסורה לד"ר יאיר למפל

פרופסורה לד"ר יאיר למפל

פרופ' למפל הוא מומחה בעל שם בתחום הטיפול בשבץ מוחי ועוסק במחקרים בעלי חשיבות בתחום, כשאחד ממחקריו אף נחשב בעולם לפריצת דרך בטיפול באירועים של שבץ מוחי חריף, ב-24 השעות הראשונות לאירוע, באמצעות תרופת אנטיביוטיקה מינוציקלין. 

פרופ' למפל אמר שתחום הנוירולוגיה נמצא בפתחו של עידן חדש בראש ובראשונה בהיבט של שבץ מוחי, כשכבר הוכנסו לסל תרופות חדשות שעשויות לשפר משמעותית את הטיפול בשבץ המוחי ולהפחית את אחוזי התמותה. 

במחלקה לנוירולוגיה ב"וולפסון" שמסונפת לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, משתתפים הרופאים במספר מחקרים בינלאומיים שעשויים לקדם את מניעת השבץ המוחי ולעצור את התהליכים של מחלת האלצהיימר. 

למחלקה לנוירולוגיה בביה"ח יש מספר מרפאות שמשרתות ציבור גדול הן מהאזור והן מרחבי הארץ כמו: המרפאה למחלות עצב-שריר שהיא המובילה בארץ, מרפאה לטרשת נפוצה, מרפאה להפרעות תנועה, מרפאת סחרחורת ועוד. 

ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" בירך על ההכרה האקדמית לה זכה פרופ' למפל שמרבה לעסוק במחקרים חשובים, לצד פיתוח מרכז לטיפול חדשני בשבץ מוחי וניהול המחלקה לנוירולוגיה. ד"ר ברלוביץ הוסיף: "אין ספק כי המחלקה לנוירולוגיה נמנית עם מוקדי המצוינות ב"וולפסון" ולפרופ' למפל תרומה משמעותית לכך".

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
עבור לתוכן העמוד