חיפושדלג על חיפוש

מאור עיניים לתינוק נטוש

10/12/2008
מאור עיניים לתינוק נטוש

ד"ר איתמר ישורון וד"ר חגי אביזמר ממחלקת העיניים במרכז הרפואי "וולפסון", הצילו את מאור עיניו של סאלין - פעוט עיוור בן 4 , שנמצא נטוש בתעלת ביוב בפאתי יאונדה בירת קמרון. 

מנהל מחלקת העיניים בביה"ח המרכזי ביאונדה, פנה אל ד"ר ישורון בישראל, אותו הכיר ממחנה עיניים באפריקה שבו השתתפו שניהם, וביקש את עזרתו. ד"ר ישורון בדק את הילד העיוור בקמרון והתברר שבעין אחת יש העדר ראייה ובעין השנייה שרידי ראייה קלושים, על רקע עכירות קשה של שתי הקרניות. הוחלט לנתח את העין "האבודה" כדי שלא לסכן את שרידי הראייה בעין השנייה. 

בצילום: ד"ר איתמר ישורון מ"וולפסון" בודק את עיניו של סאלין הקטן בקמרון. הצילום באדיבות ביה"ח המרכזי של יאונדה בירת קמרון.

בהעדר ציוד מתאים בקמרון, נשלח הפעוט ארצה למרכז הרפואי "וולפסון", שם נותח במחלקת העיניים ע"י ד"ר חגי אביזמר - ראש שירות הקרנית וד"ר איתמר ישורון - ראש השירות לניתוחי רשתית וזגוגית. במהלך הניתוח הושתלה, בשיטה חדשנית, קרנית במקום הקרנית העכורה ובוצע שחזור של שטח פני העין הפגועה באמצעות השתלת רקמה שנלקחה מהעין הבריאה יותר. הקרנית נתרמה ע"י ארגון בנקי הקרניות "ויז'ן שייר" מארה"ב, באמצעות הגב' ויויאן נוטמן - נציגתו בישראל. 

מיד לאחר הניתוח ניכרה הטבה בראייתו של סאלין, ולאחר כחודשיים, בנסיעה לביצוע ניתוח קטרקט בתינוק בקמרון, בדק ד"ר ישורון את סאלין ומצא שהפעוט רואה היטב בעין המנותחת, החל לתפקד כילד רגיל, מזהה אנשים והפך לילד שמח. בעתיד מתכוונים להשתיל קרנית גם בעין השנייה. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד