חיפושדלג על חיפוש

הפנינג הריון

14/12/2008

ביקוש שהולך וגובר לקורסי ההכנה ללידה, המצטיינים באינטימיות (עד 8 זוגות בלבד), במרכז הרפואי "וולפסון", והתגובות החיוביות של הנשים לאחר הלידה, הביאו לפתיחת קורסים נוספים, כך מסרה חני רובינשטיין - מיילדת ואחראית על קורסי ההכנה ללידה ב"וולפסון".

נושא זה יוצג יחד עם נושאים אחרים ב"הפנינג הריון" שעורך אגף נשים ויולדות של "וולפסון" בשיתוף עם הירחון "הורים וילדים", ביום שישי 26.12.08, בשעה 09:00 בבוקר, ב"מדיטק" רח' גולדה מאיר 6 חולון. ההפנינג פתוח לציבור וההשתתפות חינם. 

רובינשטיין הסבירה שבמפגשי הקורסים לומדים על כל תהליך הלידה, כאשר היולדות הופכות שותפות ללידה. המפגשים כוללים: התעמלות לחיזוק רצפת האגן, הדרכת נשימות, למידה על כל האמצעים העומדים לרשות היולדות ב"וולפסון" להקלת כאבים כמו: אפידורל וטשטוש, ובלידה טבעית - עיסויים עם שמנים ארומטיים, נשימות, שימוש במים זורמים, ישיבה על כדור פיזיו ועוד. כמו כן יש צפייה בסרט לידה, הרצאה של גינקולוג על ניתוח קיסרי ולידות מכשירניות ולסיום - סיור בחדר לידה, יולדות, יילודים ופגייה. 

מטרת הפנינג ההריון, שיכלול: הרצאות מקצועיות ופאנל שאלות ותשובות של מומחים מ"וולפסון" וכן יריד מציגים מגוון, היא להעביר מידע עדכני בצורה בהירה וברורה לכל, אודות נושאים שחשובים לאישה בהריון ולבן זוגה. 

בתוכנית:

09:00 -    התכנסות, כיבוד קל, וביקור ביריד מציגים.

09:45 -   *הריון, התהליך המופלא! - פרופ' אוסקר סדן - אחראי חדר לידה.

              *לראות את הנולד, מעקב אחר בריאות העובר- ד"ר גדי מלינגר, מנהל יחידת      

               האולטרה-סאונד.

              *לקראת הלידה ולאחריה- ד"ר מיכל קובו, אחראית מחלקת יולדות.

              *לידה כחוויה אישית ומשפחתית- פרופ' שמואל לוריא, רופא מחדר לידה.

10:45 -   הפסקה, וביקור ביריד המציגים.

11:15 - פאנל שאלות ותשובות, בהשתתפות מיטב המומחים של "וולפסון".

12:00 - דברי סיום והגרלה. 

פרופ' אברהם גולן - מנהל אגף נשים ויולדות ב"וולפסון", אמר שבשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בשטח של מעקב ההריון, זיהוי מומים ומחלות של עוברים טרם לידה, עיכוב לידה מוקדמת, בהקלה על היולדת בעת הלידה והפיכת הלידה לחוויה חיובית.

פרופ' גולן הוסיף כי חשוב להביא חידושים אלה לידיעת היולדת ובני משפחתה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד