חיפושדלג על חיפוש

כיצד להתמודד עם סוכרת

25/12/2008

כיצד להתמודד עם סוכרת, החידושים - יום בריאות בנושא יתקיים במרכז הרפואי "וולפסון", ביום שישי 2.1.08, בין השעות 09:00-12:00  באולם ההרצאות שבקומה ק"ע. השתתפות ללא תשלום.

במסגרת יום הבריאות תתקיימנה הרצאות בנושאים עדכניים, ובקומה יוצבו דוכנים של סוגי מיכשור ומזון המיועדים לחולי סוכרת ומאושרים ע"י האגודה הישראלית לסוכרת. 

ד"ר חוליו ויינשטיין - מנהל היחידה לסוכרת ב"וולפסון" ונשיא האגודה הישראלית לסוכרת, הסביר כי סוכרת איננה מחלה אחת, אלא מדובר במצבים פתולוגיים שונים העלולים לגרום לעליית הסוכר בדם. המכנה המשותף לכל המצבים הוא פגיעה בתאי הביטא בלבלב שאחראים על ייצור הורמון האינסולין, פגיעה שמביאה לעלייה מסוכנת ברמת הסוכר בדם.  

בשנים האחרונות פותחו תרופות שעשויות לשפר ואף לתקן את הפגם בתאי הביטא של הלבלב, וחולי סוכרת חייבים לדעת זאת כדי למזער את הנזק הנגרם להם. חולי סוכרת נמצאים בסיכון להיפגע ברגליהם - פגיעה שעלולה להיות כואבת ומסוכנת, אך יש דרכים למנוע זאת. העישון גורם לנזק מצטבר בכלי הדם הגדולים והקטנים של אדם חולה סוכרת, כיום יש יכולת יעילה ובטוחה לגמילה מעישון גם אצל מי שעישן שנים רבות.  

על כל הנושאים האלה תתקיימנה ההרצאות הבאות: 

09:00  דברי פתיחה, ד"ר חוליו ויינשטיין - מנהל היחידה לסוכרת.

09:10  סקירה על תאי הביטא בלבלב שהם יצרני האינסולין - ד"ר חוליו ויינשטיין.

09:45  עדכון על המחקרים החדישים ביותר לטיפול בסוכרת
          טלי דיאמנט גנץ, דוקטורנטית האחראית על המחקר הקליני ביחידה לסוכרת.

10:30  הפסקה וסיור בדוכנים.

11:00  כיצד להימנע מפגיעה קשה ברגל סוכרתית, טיפים למניעה
         - ד"ר דן צין, אורתופד מומחה לכף רגל סוכרתית.

11:30  החיים יפים יותר ללא סיגריות, כיצד להיגמל מעישון - ד"ר פאול רוזמן, סגן 
          מנהל מחלקה פנימית ב' ומנהל היחידה לגמילה מעישון.

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד