חיפושדלג על חיפוש

דיאלוג בצבע

4/01/2009
דיאלוג בצבע

במכון האונקולוגי של המרכז הרפואי "וולפסון", התקיים המפגש הראשון של סדנת "דיאלוג בצבע", ביוזמתה של עפרה רביזדה - אחות אחראית של המכון, שבה נעשה שימוש באיפור ובצבע כדי לסייע לחולות בהתמודדות עם מחלת הסרטן. 

המדריכה סיגל לוי, שבעצמה חלתה בסרטן והחלימה, מבקשת להביא צבע לחיי החולות ולשמח אותן. היא אומרת שמחלת הסרטן פוגעת באנשים מכל הבחינות, מערערת את הביטחון בגופם, ומשנה את הדימוי העצמי שלהם. לדבריה ניתן להשתמש באיפור לשיפור המראה החיצוני, מה שיכול לחולל פלאים בהרגשה הפנימית. האשה שעומדת מול המראה מתעמתת עם המחלה, והאיפור הוא בעצם מסיכת החייאה, ומשמש כלי לדמיון מודרך. 

למפגש ב"וולפסון" הביאה לוי מטפחות צבעוניות ויריעות בד בצבעים ובמרקמים שונים שתלתה על הפרגודים במחלקה, מה שהפך את החדר לצבעוני ועליז. היא הסבירה איך לטשטש צבע עור לא בריא, מה לעשות כשנושר שיער הגבות והריסים, ועוד טיפים מעניינים. כמו כן הדגימה איפור על אחת החולות, שהפכה מול עיני הנשים בסדנא לבעלת מראה יפה ובריא, מה שהעלה חיוך גדול של שביעות רצון על פניה וסחט מחמאות מכל הנוכחות. "עכשיו יש לי חשק לצאת לבילוי" אמרה החולה המאופרת. 

לוי מסרה שבכל מפגש ידובר על צבע אחר, על משמעויותיו הפסיכולוגיות, תרבותיות ואנרגטיות, ויינתנו עצות איפור לכל אחת מהמטופלות, שמותאמות לרגישויות ולבעיות האישיות השונות. 

עפרה רביזדה אמרה כי המטופלות נהנו מאד מהמפגש והן מצפות להמשך הסדנא. רביזדה הוסיפה כי סדנת "הדיאלוג בצבע" משתלבת במיגוון הטיפולים התומכים המוצעים למטופלים במכון האונקולוגי של "וולפסון" בניהולו של ד"ר יוסף ברנר, שמטרתם לסייע להם בהתמודדות עם מחלת הסרטן ועם תופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי. המטופלים ציינו כי הפעילויות הייחודיות משפרות את הרגשתם, מסיחות את דעתם ומנעימות להם את השהות במכון.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד