חיפושדלג על חיפוש

איתן צברי אוכל לבד

איתן צברי אוכל לבד

איתן צברי נולד למשפחה ישראלית המתגוררת בפלורידה. בגלל מום בלב הוא עבר בחייו הקצרים מספר צינתורים, מה שגרם לו למשקל וגובה נמוך, לכן הרופאים בארה"ב דאגו להזינו ישירות לקיבה. כתוצאה מזה איתן איבד בהדרגה את היכולת לאכול דרך הפה. בהיותו כבן שנה ושלושה חודשים, רצתה אמו מירב להעביר אותו להזנה רגילה. חברה מישראל המליצה על המרפאה ב"וולפסון. לפני כשנתיים הגיעה המשפחה למרפאה ובתהליך שארך כשלושה שבועות הצליחו ד"ר לוין וצוותו תוך שלושה שבועות להעביר את הפעוט להזנה רגילה, כולל אכילת קציצות ופסטה.  

עם שובם לארה"ב חזרו רופאיו שם להזין את איתן באמצעות הגסטרוסטום - פתח מלאכותי בקיבה, העובר דרך דופן הבטן. איתן שוב איבד את היכולת והנכונות לאכול דרך הפה. במשך שנתיים הפעוט עבר טיפולים פעמיים בשבוע במיאמי, ללא כל הצלחה  לגרום לו לאכול. לאחרונה ביקש הפעוט בעצמו לעבור לאכילה רגילה, כמו כל הילדים בגן.

מירב פנתה לכמה מקומות בארה"ב ולבסוף הגיעה לבה"ח הידוע ג'ון הופקינס. לאחר כחודש של טיפול הם הצליחו להשיג אכילה חלקית דרך הפה, בעיקר נוזלים. לדברי מירב  זה לא פתר את הבעיה. בג'ון הופקינס קבעו כי איתן לא מסוגל לאכול מוצקים דרך הפה ועל האם להתרגל לרעיון. 

מירב לא התייאשה ופנתה למרפאה מפורסמת באוסטריה שהיא המרכז המוביל בעולם לגמילה מהזנה מלאכותית ולימוד אכילה. כשהתברר לה שבאותה מרפאה מכירים היטב את המרפאה ב"וולפסון" ונמצאים איתה בקשרי גומלין הדוקים, (הצוות של וולפסון עבר הכשרה בארץ ובאוסטריה) היא החליטה לחזור לטיפולו של  ד"ר אריה לוין. 

תוך  10 (!) ימים, הצליחו ד"ר לוין וצוותו לגמול את איתן הקטן מהגסטרוסטום, ולגרום לו לאכול רגיל. ד"ר לוין מספר: אנחנו שינינו את האכילה כך שיהיה לו מעניין, נתנו לו הרבה תשומת לב ואפשרנו לו לשחק עם אוכל ולטעום. גילינו שהוא אוהב אוכל מתובל ומחבב מאוד ג'חנון. מספרים שעכשיו הוא נהנה מאוכל סיני, כריכים וחביתות, ועולה במשקל.

מירב מלאת תשבחות למרפאה  ומבקשת לפרסם את סיפורם כדי לחסוך מהורים וילדים אחרים עוגמת נפש ולספר להם שיש פתרון למצב והוא נמצא ב"וולפסון". 

ד"ר לוין הסביר כי מאות ילדים כל שנה מוזנים באמצעות גסטרוסטום עקב בעיות שונות, מתוכם כ- 10%-15% אינם יכולים להיגמל בעצמם ויש לטפל בהם במיוחד. 

המרפאה להפרעות אכילה ושגשוג בילדים ב"וולפסון" היא מרפאה מובילה בארץ, והצטבר בה ניסיון רב. הצוות כולל רופאים, דיאטניות, מרפאת בדיבור ופסיכיאטר ילדים, מה ש מאפשר גישה רב תחומית לבעיית האכילה. 

בתמונה:מירב (האם) ואיתן עם הצוות של ד"ר לוין, במסיבת הגמילה מהגסטרוסטום. 

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
עבור לתוכן העמוד