חיפושדלג על חיפוש

על הנגישות

26/04/2009

במסגרת הקורס לקידום בריאות המטופלים, נערך לראשונה בביה"ס האקדמי לסיעוד ע"ש א. וולפסון, יום עיון בנושא "עמותת נגישות ישראל עם הפנים לסיעוד", במטרה לחשוף את הסטודנטים לסיעוד לנושא הנגישות של אנשים עם מוגבלויות.

 

היום נפתח במפגש מרתק עם יו"ר העמותה - סא"ל יובל וגנר וסיפורו האישי. הוא היה טייס שהתרסק עם מסוקו, מה שהותיר אותו משותק בפלג גופו התחתון, ועם זאת הוא ממשיך בשירות פעיל בצה"ל והקים את עמותת "נגישות ישראל" ומשמש כיו"ר שלה. הסטודנטים למדו על החוקים והתקנות בנושא נגישות לאנשים עם מוגבלויות, ויום העיון הסתיים במפגשים חווייתיים, בהם התנסו הסטודנטים בשימוש בכיסאות גלגלים על רמפה ובדרך משובשת, תירגלו הליכה בעיניים עצומות בליווי כלב נחייה, ולמדו שיעור קצר בשפת הסימנים.

בתמונה:סטודנטית לסיעוד אירנה בלמן מתנסה בהליכה עם כלב נחייה מבלי לראות.  

"עכשיו הרבה יותר מוחשי לי כיצד מרגיש אדם עיוור שמובל ע"י כלב ונתקל במכשולים בדרך" אמרה סטודנטית שהתנסתה בכך. הסטודנטים הנלהבים אמרו שיום העיון תרם רבות להגברת המודעות שלהם לבעיות הנגישות של אנשים עם מוגבלויות, וכי מובן להם יותר כיצד יוכלו לעזור בצורה מעשית לאנשים עם מוגבלויות, כמו ע"י: לימוד בסיסי של שפת הסימנים, הפיכת המוסד המטפל לנגיש יותר, ועוד.

 

סימה אזולאי – מנהלת ביה"ס האקדמי לסיעוד "וולפסון", אמרה שבגלל חשיבות הנושא ומכיוון שאיננו חלק מתוכנית הלימודים השגורה, הוחלט בביה"ס לקיים יום עיון זה, כדי שהסטודנטים לסיעוד יחושו מקרוב ויבינו טוב יותר את האנשים עם מוגבלויות שבהם יטפלו בעתיד וכיצד ניתן להקל עליהם.

 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון", שבתפקידו הקודם במשרד הבריאות כמשנה למנכ"ל וראש מינהל הרפואה, היה שותף לקידום הנגישות של מוסדות ציבוריים לאנשים עם מוגבלויות, הביע את שמחתו על יוזמת ביה"ס האקדמי לסיעוד, בגלל החשיבות שהוא מייחס לנושא.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד