חיפושדלג על חיפוש

כיצד מתמודדים עם יתר לחץ דם

11/05/2009

ערב ראיונות עם מומחים מ"וולפסון" בנושא יתר לחץ דם וגורמי סיכון נוספים לתחלואת לב וכלי דם, בהנחיית העיתונאי איתן דנציג, יתקיים ביום שלישי 19.5.09, בשעה 18:00, באודיטוריום העירוני, רח' הדדי 6 בת ים. הכניסה חופשית.

 

ישתתפו:

*פרופ' ראובן צימליכמן – מנהל מחלקה פנימית ו' ונשיא החברה הישראלית ליתר לחץ דם, ידבר על יתר לחץ דם כגורם מספר אחת לתחלואת לב וכלי דם, ועל הגישה העכשווית למניעה, אבחנה וטיפול.

*ד"ר זאב קציר – מנהל המכון לנפרולוגיה ודיאליזה, ידבר על יתר לחץ דם ומחלות כליה, אבחנה בזמן, ניטור, הקפדה על משטר תזונתי ואורח חיים נכון, והיצמדות להוראות הטיפוליות, כולל תרופות.

*ד"ר פאול רוזמן – סגן מנהל מחלקה פנימית ב' ומנהל המרכז לגמילה מעישון, ידבר על סכנות העישון לבריאות ודרכים לגמילה. מחקרים מוכיחים כי הפסקת עישון היא הגורם הראשון במעלה בעולם למניעת תמותה, והיא נתונה בידיו של כל מעשן.

*נועה נוימן – דיאטנית קלינית מהמחלקה לתזונה ודיאטה, תדבר על דיאטת "דאש" שמבוססת על הדיאטה הים-תיכונית (שמן זית, דגים, פירות וירקות, סיבים תזונתיים), שנמצאה מתאימה לחולים הסובלים מלחץ דם גבוה.

 

המראיין - העיתונאי איתן דנציג, הדגיש שמניסיונו, הציבור הרחב צמא למידע רפואי,  וכאן יש לכל אחד הזדמנות לשאול את מיטב המומחים שאלות באופן ישיר, מבלי להיזקק ל"טופס 17".

 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר כי כיום גברה מאד המודעות לסכנות מיתר לחץ דם, עישון, השמנת יתר ועוד, ובערב ראיונות זה יש לציבור הזדמנות ללמוד ממומחים כיצד לאזן את לחץ הדם, להיגמל מעישון ולנהל אורח חיים בריא.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד