חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  כאב ראש

  כאבי ראש הם התלונות השכיחות ביותר מכלל התלונות הנוירולוגיות. עבודות שונות חישבו שכאבי הראש הינם התלונות השכיחות ביותר גם מכלל התלונות בעטיין פונים חולים לרופאי המשפחה.

  הסיבות לכך הן מגוונות ביותר. מרבית התלונות מקורן בכאבים שאינם ממקור של פגיעה רקמתית מוחית ומשמעותן היא בעיקר בהיבט של איכות החיים והתפקוד היום יומי.  עם זאת במקרים מסוימים כאבי הראש הינם ביטוי למחלות בעלות משמעות רבה ומקורן בפגיעות מוחיות רקמתיות שיתכן והן מסכנות, דוגמת דימומים, גידולים, תהליכים דלקתיים של כלי הדם המוחיים, לחצים תוך מוחיים מוגברים ומומי כלי דם.בפגיעות מוחיות רקמתיות

  היכולת להבדיל בין סוגי כאבי הראש השונים מבוססת בראש ובראשונה על האבחון הקליני (תלונות החולה ובדיקת הרופא). 

  כאבי הראש שאינם ממקור של פגיעה מוחית רקמתית, מתחלקים גם הם למספר רב של סוגים השונים זה מזה הן באופי והן בטיפול הנדרש. הבדיקה על ידי נוירולוג מומחה הינו התנאי לאבחון נכון של המחלה. מיגרנה, הידועה מכלל תופעות אלו, הינה פגיעה בשכיחות הגוברת משך השנים. שכיחות המחלה נעה בין 40-60 ל - 1000 איש. במחקר מקיף שבוצע כל ידי ארגון בריאות העולמי (WHO) שמדד את עוצמת הכאב והמוגבלות  של חולי מיגרנה תוך כדי התקף, נמצא שתלונות אלו משתייכות לקבוצת המחלות המקשות ביותר על החולה.

  סוגים נוספים של כאבי ראש שלא ממקור רקמתי הינם CLUSTER  ו-TENSION  וכאבי פנים דוגמת נוירלגיה של העצב המחומש.

  במחלקה הנוירולוגית מאושפזים מטופלים הסובלים מכאבי ראש פתאומיים עזים ועמידים.מטרת האשפוז:

  1, אבחון סוג ההתקף- באמצעות בדיקה נוירולוגית ובמידת הנדרש בדיקות עזר. במקרים ומתברר שהכאב אינו על רקע שפיר- טיפול בהתאם.

  2. טיפול בהתקף חריף והדרכה לגבי המשך טיפול לאחר השחרור.  

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עבור לתוכן העמוד