חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  הפרעות תנועה

  מה היא "הפרעות תנועה"?

  • מחלות מקבוצת תסמונת הפרקינסון : מחלות גיל המבוגר המתאפיינות בהופעת רעד בגפיים, חוסר יציבות בהליכה עם נפילות  חוזרות, איטיות כללית, תופעות דיכאוניות , ירידה בזיכרון , הפרעות שינה וירידה בתפקוד הכללי .
   ידוע שבארץ יש לפחות כ-20,000 חולי פרקינסון , מעל 2,000 מתגוררים בסביבת בית החולים שלנו, ביפו, ראשון , חולון ובת ים .
   המרפאה מקושרת ל
   עמותת פרקינסון הארצית והאזורית
  • דיסטוניה : מחלת ילדות על רקע גנטי או מחלת כל גיל משנית לפגיעה מוחית על רקע חבלות אש, אירוע מוחי, שימוש בתרופות מסוימות. אופייני בדיסטוניה התכווצות שרירית לא רצונית עם אוות התנועה בכל איזור של הגוף כולל גפיים (הפרעות הליכה, כתיבה ) , צוואר (טורטיקוליס ), פנים (ספזם של מחצית הפנים או של שרירי העיניים עם קשי דיבור , לעיסה והפרעות ראיה ), מיתרי הקול (צרידות ) .
  • טיקים : מחלת ילדים , נוער וגם מבוגרים עם הופעת תנועות סטריאוטיפיות לא רצוניות באזורים שונים של הגוף (טיקים מוטוריים ). יכולים להופיע בצורת  תסמונת TOURETTE יחד או לא עם השמעת קולות ומילים גסות (טיקים קוליים ) בליווי הפרעות למידה (ADHD ) והפרעות התנהגות . המרפאה מקושרת עם עמותת טוראט הארצית.
  • כוראה : מחלה של גילאים צעירים על רקע גנטי (מחלת HUNTINGTON ) או על רקע      פגיעה מוחית אחרת , זיהומית , אירוע מוחי , תרופות. 
  • רעד: תנועה ריטמית מהירה הלוך ושוב, קיימת בגפיים , בראש ובקול . מחלה משפחתית או משנית לפגיעה אורגנית או תרופתית.

  מרפאה להפרעות תנועה
   
  אחראית המרפאה: ד"ר מריאטה אנקה –הרשקוביץ

  פעילות המרפאה :
           איבחון נוירולוגי
           טפול תרופתי לאיזון ומעקב
           מחקרים בתחום
           אשפוז להשלמת בירור ואיזון  
           הזרקת רעלן הבוטולינום –BOTOX, כלול בסל הבריאות : פנים וצוואר.

  טיפולים פרטיים בבוטוקס : הזרקה לספסטיות בגפיים תחתונות ועליונות על רקע מחלות אחרות (אירוע מוחי , תרשת נפוצה ), הזרקה להזעת יתר לאזורי גוף שונים , הזרקה לשרירי הקרקפת לכאבי ראש כרוניים ומגרנה, הזרקה לבלוטות הרוק עקב הפרשת יתר ועוד.  

  נקודות הזרקה להזעת יתר נקודות הזרקה

  מצגות בנושא שימוש בבוטולין:

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עבור לתוכן העמוד