חיפושדלג על חיפוש

מכון ברונר למחקר קרדיווסקולרי

מנהל המכון: פרופ' ראובן צימליכמן

 

טלפון: 03-5028784

פקס: 03-5030247

 

תיאור המכון

צוות המחקר


תיאור המכון

מכון ברונר למחקר קרדיווסקולרי נושא את שמו של פרופ' דניאל ברונר, שייסד את המכון לפני שנים רבות. במסגרת המכון בוצע המחקר הרפואי הגדול ביותר בתולדות מדינת ישראל: מחקר BIP, שבדק את השפעת מתן תרופה להורדת טריגליצרידים (שומני דם) בחולים עם מחלת לב איסכמית.

 

מכון ברונר למחקר קרדיווס קולרי עוסק בתחומים נרחבים של המחקר הקרדיווסקולרי למישוריו השונים. הוא מתמקד בחקר מחלות לב וכלי דם בבני אדם בריאים וחולים, כמו גם בבעלי חיים. במסגרת המכון מיושמים  כל תחומי המחקר הקרדיווסקולרי.

 

במכון מבוצעות בדיקות של גמישות העורקים הגדולים והקטנים; בדיקות אולטרה סאונד (INTIMA Media thickness) של כלי הדם; בדיקות של לחץ דם המשני במשך 24 שעות (ABPM); ובדיקות הרכב הגוף ותכולת אחוזי השומן בו. בנוסף, קיימת במכון מעבדת מחקר בסיסי העוסקת בעיקר בתרביות תאים, מחקרים של תכונות כלי דם ממקור אדם וחולדות.

 

במסגרת המכון מתבצעות עבודות דוקטורט (PhD), מאסטר (תואר שני), עבודות במסגרת לימודי רפואה ועבודת מדעי היסוד, לצורך תואר מומחה מטעם ההסתדרות הרפואית בישראל. במסגרת המכון פורסמו לאחרונה למעלה מ-120 עבודות מחקר בעיתונות הבין-לאומית.

 

המכון משמש כמאגר של כל נתוני מחקר BIP, והוא שומר בהקפאה עמוקה דגימות דם מאותו המחקר, שהיה הגדול ביותר שנערך בישראל אי פעם.


צוות המחקר

פרופ' ראובן צימליכמן מנהל המכון; מנהל מחלקה פנימית ו'
ד"ר צבי יוסף
ד"ר יוסף בן אהרון
ד"ר אלכס בניאשווילי
ד"ר אסתר לישנסקי סילבר מנהלת המעבדה לביולוגיה מולקולרית
ד"ר מונה בועז מנהלת היחידה לאפידמיולוגיה וסטטיסטיקה
סיגלית צוקר אחראית ומרכזת המחקרים הקליניים
מירי סלניק מזכירה ועוזרת מחקר
בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד