חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  טיפול בהזעת יתר

  כריתת עצב סימפתטי בגישה תורקוסקופית (thoracoscopic sympathectomy) מטפלת בחולים עם הזעת יתר בכפות הידיים ובתי השחי באחוזי הצלחה גבוהים. הניתוח מתבצע תוך הרדמה כללית דרך חתך קטן בגודל של 1 ס"מ בבית השחי (חתך אחד מכל צד),

   
  דרך החתך מוחדרת מצלמה לבית החזה, לצורך זיהוי וצריבה של עצב סימפתטי. רוב החולים משתחררים מאשפוז 24 שעות לאחר הניתוח וסובלים מאי-נוחות באזור בית החזה במשך מספר ימים בלבד. לאחר הניתוח, חלק מהחולים יכולים להרגיש הגברת ההזעה במקומות שונים בגוף, אך בקרב 95% מהמנותחים, התופעה חולפת לאחר מספר ימים.

   

  1% מהאוכלוסייה סובלת מהזעת יתר, ובישראל - האחוז גבוה אף יותר. אם הזעת היתר מהווה בעיה בפני עצמה (כלומר, איננה תופעת לוואי של מחלה אחרת), ניתוח בשיטת כריתת עצב סימפתטי בגישה תורקוסקופית (thoracoscopic sympathectomy) עשוי לתת מענה טיפולי מצוין.

   

  הבעיות האחרות שניתן לטפל בהן באמצעות ניתוח מסוג זה: מחלת ריינו (מצבים שבהם סובלים מכאבים או שינויי צבע באצבעות ידיים או רגליים עם שינויים של מזג האוויר או מצב הנפשי) או מצבים של כאבים כרוניים.

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עבור לתוכן העמוד