חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  ניתוח בשילוב סי טי

  ניתוח של כריתה לא פולשנית של נגע ריאתי, לאחר סימון עם טייל מתכתי דק בהכוונת סיטי (טומוגרפיה ממוחשבת).

   

  אחת המטרות של היחידה לניתוחי לב וחזה היא למצוא פתרונות המתאימים לכל חולה באופן פרטני. ידוע שבחולים עם נגעים ראיתיים קטנים (קרי, פחות מ-1 ס"מ), הממוקמים בעומק הרקמה הריאתית, אמצעי אבחון כמו ביופסיה עם מחט, ברונכוסקופיה או אחרים לא תמיד מצליחים לספק את התוצאה הרצויה.

  ניתוח בשיטה תוראקוסקופית (לא פולשנית) שמתבצע במרכז הרפואי 'וולפסון ברוב גדול של החולים, גם כן עלול להיכשל עקב קושי למשש או למצוא את הנגע. במקרים כאלו מקובל לבצע ניתוח פתוח, שברוב המטופלים עם מחלות כרוניות רבות, כמו גם אצל חולים מבוגרים, עלול לגרום לתחלואה משמעותית.

  צוות היחידה לניתוחי לב וחזה, בשיתוף פעולה עם מכון הדימות - רנטגן ומחלקת ריאות, החל לבצע - בהצלחה רבה - סימון של נגעים ריאתיים קטנים לפני הוצאתם בניחות. הסימון מבוצע ע"י החדרת חוט סימון (טייל) דק לתוך האזור הנגוע בריאה בו נמצא הגוש (הנגע), בהכוונת מכשיר סי-טי.

   

  ניתוח מסוג זה ניתן לביצוע במספר רב של מקרים: כריתה של נגעים קטנים לצורך אבחון תוך כדי הניתוח לפני החלטה על כריתה יותר נרחבת (במקרים של סרטן ריאה); כריתה של גרורות קטנות בריאה (במקרים המתאימים בלבד - כשמתרחש פיזור גרורתי מאיברים אחרים); וכריתה של נגעים קטנים ולא מאובחנים, או תסננים ריאתיים קטנים, שגם כן לא אובחנו.

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עבור לתוכן העמוד