חיפושדלג על חיפוש

נשיא קניה בביקור בפרויקט "הצל ליבו של ילד" ב'וולפסון': אקדם שיתוף פעולה להרחבת פעילות העמותה

ביום חמישי האחרון (25.2.16) נערך במרכז הרפואי 'וולפסון' ביקור רשמי של נשיא קניה, אוהורו קניאטה. הנשיא הגיע על מנת להתרשם מפרויקט "הצל ליבו של ילד", הייחודי למרכז הרפואי, ועל מנת לחזק את הקשרים בין מדינתו לבין הפרויקט, אשר עד כה הביא להצלת חייהם של למעלה מ-4,000 ילדים הלוקים בלבם, מלמעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם.
נשיא קניה בביקור בפרויקט "הצל ליבו של ילד" ב'וולפסון': אקדם שיתוף פעולה להרחבת פעילות העמותה (הגדל)

ביום חמישי האחרון (25.2.16) נערך במרכז הרפואי 'וולפסון' ביקור רשמי של נשיא קניה, אוהורו קניאטה. הנשיא הגיע על מנת להתרשם מפרויקט "הצל ליבו של ילד", הייחודי למרכז הרפואי, ועל מנת לחזק את הקשרים בין מדינתו לבין הפרויקט, אשר עד כה הביא להצלת חייהם של למעלה מ-4,000 ילדים הלוקים בלבם, מלמעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם.

בין היתר נכחו במסגרת הביקור - ד"ר יובל לוי, סגן מנהל המרכז הרפואי 'וולפסון'; סיימון פישר, מנכ"ל עמותת "הצל ליבו של ילד"; פרופ' אריה שכנר, נשיא עמותת "הצל ליבו של ילד"; ד"ר ציון חורי, מנהל טיפול נמרץ ילדים ב'וולפסון' וממייסדי עמותת "הצל ליבו של ילד", עוד נכחו במסגרת הביקור: חבר הוועד המנהל של העמותה אורי קרטס, נציגת "הצל לבו של ילד" בקניה רינה אטיאס וחבר וועדת הביקורת של "הצל לבו של ילד" עמירם ון קלוטן.

ברקע הביקור, בימים אלה מתקיימים הליכים מתקדמים להבאתם של 20 ילדים מקניה, לטיפולי לב מצילי חיים במרכז הרפואי 'וולפסון'. זאת, בנוסף ל-22 ילדים מקניה אשר כבר אושפזו וטופלו ב'וולפסון' לאורך השנים.

ד"ר יובל לוי, סגן מנהל ביה"ח 'וולפסון': "אנו מספקים שירות רפואי לאוכלוסייה המונה כחצי מיליון תושבים, בערים חולון, בת ים, ראשון לציון, דרום תל אביב, יפו ואזור. בו זמנית, אנו מספקים מענה מציל חיים למאות ואלפי ילדים מכל העולם, הלוקים בליבם, ואשר הודות לפרויקט זה, זוכים במתנת החיים. בזה הרגע מאושפזים אצלנו ב'וולפסון' 4 ילדים מקניה הסובלים מפגם בלבם, אשר ללא טיפול רפואי מציל חיים מידי המומחים שלנו וללא הסיוע של פרויקט "הצל ליבו של ילד" לא היו יכולים לשרוד, לאור האפשרויות המוגבלות במדינתם". 
פרופ' אריה שכנר, נשיא עמותת "הצל ליבו של ילד": "ילד הוא ילד, לא משנה מאיפה הוא מגיע, מהי דתו ומה צבע עורו. אצלנו מקבלים טיפול כל ילדי העולם. על כן, פרויקט "הצל ליבו של ילד" מאפשר בנייה של גשרים דיפלומטיים עם מדינות בכל רחבי העולם, ובעיקר מדינות אשר מהוות איום על ישראל". 

בתום הביקור, נשיא קניה סייר במחלקת הילדים ב'וולפסון' ושוחח עם הילדים הקנתיים המאושפזים במחלקה. כמו כן, הוא ביקר בבית הילדים של "הצל ליבו של ילד" בחולון, שם הילדים המגיעים לטיפולי חיים שוהים במהלך תקופת הטיפול וההחלמה בארץ.

הנשיא קניאטה הודה למארחיו על האדיבות, וציין כי התרשם מעבודת הקודש שנעשית במסגרת פרויקט "הצל ליבו של ילד". לדבריו: "זוהי יוזמה נפלאה. אני רוצה לקדם שיתוף פעולה עם גורמים נוספים בכדי לאסוף משאבים אשר יאפשרו את הרחבת פעילות העמותה".בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד