חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  רשת ב': ד"ר ברלוביץ' - האם תיירות המרפא רצויה למערכת הבריאות הישראלית, או לא? ("סדר יום" עם קרן נויבך)

  להאזנה: http://www.ifat.com/VT/Trans.aspx?ID=6010200&CID=31228352

   

  הראיון עסק בשאלה האם תיירות המרפא רצויה או לא למערכת הבריאות הישראלית?

   

  לצדו של ד"ר יצחק ברלוביץ, מנהל המרכז הרפואי, התראיין ד"ר רן הלפרין, מנהל 'בילינסון', אשר ייצג את הדעה לפיה הכנסות תיירות המרפא חשובות לבתי החולים, והפעילות עצמה כמעט ואינה פוגעת במטופל הישראלי.

   

  ד"ר ברלוביץ ייצג את הדעה הנגדית, ובין היתר אמר:

   

  "אי אפשר מצד לבוא ולהגיד שאנחנו מתנגדים לשר"פ, אבל אם אתה אזרח לא ישראלי, אז אתה כן תקבל פה שר"פ. מה זה בסופו של דבר תיירות מרפא, זה שר"פ לכאלה שיש להם דרכון ממזרח אירופה. זאת אומרת, שאם אתה ישראלי אז לא תקבל שר"פ, אבל אם אתה מגיע ממזרח אירופה, תקבל... במחירים מיוחדים ובתנאים מיוחדים. או יותר חמור, בעצם אם ישראלי רוצה לקבל היום שר"פ בבלינסון, כל מה שהוא צריך לעשות זה להראות את הדרכון הרוסי שלו או הפולני שלו, ואז יש להניח שאפשר להבדיל בינו לבין פולני אחר שלא מדבר עברית ואז הוא הופך להיות למקבל שירות של תיירות מרפא".

   

  "שר"פ לא פתרון למערכת הבריאות הציבורית, זה תירוץ של מישהו שבעצם לא רוצה להשקיע במערכת הבריאות הציבורית ולא נותן למערכת הציבורית את מה שמגיע לה, ומשתמש בטריקים האלה כדי לבוא ולהגיד, הנה יש לכם שר"פ, אתם לא צריכים כסף של המדינה. אנחנו כן צריכים כסף של המדינה. הנושא של התיירות מרפא לא יפתור את הבעיה של מערכת הבריאות הציבורית".

   

  תמלול הראיון:

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עבור לתוכן העמוד