חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  כריתת גידולי כליה תוך שימור הכליה

  במסגרת השימוש המוגבר באמצעי הדימות (אולטרסאונד ו-CT), מתגלים יותר ויותר גידולים כליתיים בשלבים ראשוניים, לפני שגרמו לסימנים כגון דימום וכאבים, ובטרם הספיקו לשלוח גרורות.

   

  בעבר, בנוכחות גידול כלייתי, היה מקובל לכרות את כל הכליה. אולם, בשנים האחרונות הוכח שניתוחים משמרי כליה - דהיינו, הוצאת הגידול בלבד תוך שימור הכליה - יעילים ובטוחים מבחינה אונקולוגית בדיוק כמו כריתת הכליה בשלמותה. לכן, במקרים המתאימים, נהוג כיום להוציא רק את הגידול הכליתי תוך כדי שימור הכליה. מדובר בניתוח יחסית מורכב שמבוצע במרבית המרכזים בארץ בחתך מותני, תוך חציית כל שכבות השרירים והשומן, ועד לגילוי וחשיפת הכליה.

   

  במחלקה לאורולוגיה של המרכז הרפואי 'וולפסון' מבוצע ניתוח זה בגישה לפרוסקופית, כלומר - ללא חתך במותן. ניתוח לפרוסקופי מתקדם זה בוצע עד היום בהצלחה מרובה בעשרות חולים, ונכון להיום רוב גידולי הכליה מטופלים בלא שנדרש חתך מותני.

   

  הניסיון הרב שהצטבר במחלקה לאורולוגיה מאפשר לחולים "להיפרד" מהגידול ולחזור במהירות לשגרה, ללא כל תופעות הלוואי המלוות ניתוח פתוח.

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עבור לתוכן העמוד