חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

שיתוף פעולה עם המשרד לאזרחים ותיקים

שיתוף פעולה עם המשרד לאזרחים ותיקים

לקראת "חודש הקשיש", הגיע השר אורי אורבך לביקור במרכז הרפואי 'וולפסון' וסיכם על היערכות מיוחדת, שתכלול הקמת "דירה בטוחה" לדוגמא. הדירה תוצב בחצר המרכז הרפואי ותזמין את האוכלוסייה המבוגרת להתרשם מעזרי הבטיחות השונים. בנוסף, יופקו ויחולקו כרזות וחוברות הסברה.

 

השר לאזרחים ותיקים, אורי אורבך, ביקר במרכז הרפואי 'וולפסון' בשבוע שעבר, במסגרת ההיערכות של משרדו ל-"חודש הקשיש" שיצויין בחודש אוקטובר הקרוב.

 

השר אורבך שוחח עם מנהל המרכז הרפואי, ד"ר יצחק ברלוביץ', על החשיבות שבמתן הנחיות בטיחות לאוכלוסייה המבוגרת והקשישה, במטרה למנוע היפגעויות בסביבה הטבעית - הבית. השניים החליטו על שיתוף פעולה במסגרתו תוקם "דירה בטוחה לקשיש" לדוגמא על-ידי ארגון 'יד שרה', אשר תוצב בחצר המרכז הרפואי. מבוגרים וקשישים שיפקדו את המרכז יוזמנו לסיור בדירה, במטרה שיתרשמו מעזרי הבטיחות השונות וילמדו אודות הסכנות האורבות בבתיהם הפרטיים - כגון, נפילות באמבטיה או היתקלות בחפצים חדים - וכיצד להימנע מהן.

 

בנוסף, המרכז הרפואי יפיק כרזות וחומרי הסברה, בשיתוף המשרד לאזרחים ותיקים, שייתלו ברחבי המרכז ויחולקו כחוברות לבני הגיל השלישי ומשפחותיהם. הכרזות והחוברות יכללו מידע שימושי על זכויותיהם של הקשישים, כמו גם הנחיות חשובות הנוגעות לבטיחות במרחב הביתי.

 

"עד כה ההשקעה העיקרית הייתה במניעת היפגעות ילדים במרחב הבית והפנאי, אך חשוב לא פחות למנוע היפגעות של קשישים ומבוגרים, אשר נפילה או פציעה אחת יכולות לשנות את חייהם ואת חיי משפחותיהם", אמר במהלך הפגישה ד"ר ברלוביץ', המכהן גם כיו"ר המועצה הלאומית לבטיחות בית ופנאי. בהמשך לדברים אלו, הציע לשר אורבך להקים גירסא נוספת של ארגון 'בטרם', שתפנה לקהל המבוגר. "אני צופה כי שיתוף הפעולה עם המשרד לאזרחים וותיקים יאפשר מתן שירות טוב יותר לבני הגיל השלישי", סיכם מנהל המרכז את המפגש.

א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד