חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

מ-'וולפסון' לפיליפינים: רופא ואחים בשליחות חשובה

מ-'וולפסון' לפיליפינים: רופא ואחים בשליחות חשובה (הגדל)

ד"ר טל מרום, רופא במחלקת אף, אוזן וגרון, וחיים לדרמן ויבגני קוגן, אחים מוסמכים ב-'וולפסון', לא יכלו לעמוד מנגד נוכח הדיווחים מאסון הטייפון בפיליפינים. הם הצטרפו למשלחת הומינטיארית של צה"ל, לנו בתנאי שטח וטיפלו בפצועים הרבים שהותיר אסון הטבע הנורא.

 

לפני מספר שבועות פקד אסון טבע כבד במיוחד את הפיליפינים, והותיר אחריו חורבות במבנים ופצועים רבים. חיל הרפואה הטיס משלחת הומינטיארית עם 65 אנשי צוות והתמקם בבית חולים מקומי בעיר בוגו-סיטי, על מנת לסייע לפצועים. ד"ר טל מרום, ממחלקת אף, אוזן וגרון ב-'וולפסון', סיפר לנו על רשמיו ממדינת האיים האסיאתית.

 

"אנחנו כבר סוגרים שבועיים ימים בפיליפינים, ממוקמים בעיר שהייתה במסלול הטייפון ונפגעה קשות. בית החולים נראה כמו מה שזכור לנו משנות ה-30 - אין מחלקת פתולוגיה, אין צילומי דימות מעבר לרנטגן, המעבדה בסיסית ביותר, אין טיפול נמרץ ויש חדר ניתוחים אחד", פירט ד"ר מרום על התנאים הקשים עמם נאלצו להתמודד בבואם להעניק סיוע לאוכלוסיה המקומית, והוסיף: "אבל אנחנו עושים את המיטב בכלים שיש בידינו, על מנת לסייע לניצולים מאסון הטבע".

 

ד"ר מרום תיאר את המציאות, בה כמעט ולא הגיעו לאזור רופאי אף אוזן גרון, על אף שהדרישה אליהם קיימת, והסביר כי עניין זה הפך את יציאתו לנסיעה לחשובה ביותר. על התנאים בהם התאכסן בפיליפינים, סיפר: "אנחנו ישנים 8-10 אנשים על הרצפה, אין חשמל או מים זורמים ואין אינטרנט. אני רואה כאן פצועים קשים מאוד שהוזנחו קשות. אחסוך מכם את המראות הקשים, אבל משמח אותי שאנחנו כאן כדי לסייע להם".

 

לדבריו, מורגשת במקום קריסה טוטאלית של מערכות הבריאות ושל התשתיות בעקבות האסון. "ראיתי, טיפלתי וניתחתי המון מקרים, זה מרגיש כמו תורנות אחת ארוכה", סיכם. ד"ר מרום שב לארץ ולמרכז הרפואי 'וולפסון' עם הדלקת הנר הרביעי של חנוכה, וזכה לשבחים רבים ממנהל המחלקה לאף אוזן גרון, ד"ר יהודה רוט, וממנהל המרכז הרפואי, ד"ר יצחק ברלוביץ'.

 

 יבגני קוגן בדרך לפיליפינים

 

חיים לדרמן ויבגני קוגן, אחים מוסמכים מ-'וולפסון', היו גם כן חלק מהמשלחת של צה"ל לאזור האסון. הם שמעו שיש צורך בסיוע בפיליפינים ולא היססו כלל לצאת ולמלא את חובתם המוסרית והמקצועית בסיוע לנפגעים כתוצאה מאסון הטבע הנורא. יבגני, רב סרן במילואים, עובד מזה שנה וחצי כאח מוסמך בפנימית ב'. המשלחת אליה הצטרף פעלה באזורים שבהם נהרסו כלל התשתיות, פתחה בית חולים שדה והתמודדה עם טיפול בשטח בתנאי מזג אוויר קשים, הכוללים 90 אחוזי לחות. יבגני הוא אח מסור, בעל מוסר עבודה גבוה, לוקח חלק פעיל במערך הרפואי של פיקוד העורף וכמובן, במיון החרום של 'וולפסון'.

א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד