חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

חדש ב-'וולפסון': יחידה לטיפול ברגל סוכרתית

חדש ב-'וולפסון': יחידה לטיפול ברגל סוכרתית (הגדל)

היחידה לטיפול ברגל סוכרתית נפתחה בראשית החודש. "אני גאה על הפעלת היחידה החדשה, היחידה מסוגה בארץ", אמר המנכ"ל, ד"ר ברלוביץ', והוסיף כי השירות יינתן על-ידי צוות רב-מקצועי, הכולל מומחים למניעת זיהומים, מומחי סוכרת, אורתופדים וגורמים נוספים. את היחידה ינהל ד"ר זאב פלדברין, רופא בכיר ומומחה בתחום.

 

המרכז הרפואי 'וולפסון' ממשיך במגמת הפיתוח וההתחדשות! השנה האזרחית החדשה החלה ועמה בשורה למטופלי הסוכרת ב-'וולפסון' - היחידה לרגל סוכרתית נפתחה. היחידה שוכנת בקומה ה-3 בבניין האשפוז המרכזי (בצמוד למחלקת ריאות) וד"ר זאב פלדברין, רופא בכיר ומומחה בתחום, מונה למנהלה. היחידה תפעל בשיתוף פעולה עם היחידה לסוכרת והיחידה למניעת זיהומים, בראשות פרופ' מיכאל דן.

 

ד"ר  פלדברין: "כיום יש בארץ למעלה מ-600 אלף חולי סוכרת ומדובר במגפה כלל עולמית. הרגל הנה אבר מטרה הנפגע מסיבוכי הסוכרת, וכיום הרגל הסוכרתית הנה הסיבה העיקרית לקטיעה של גפים תחתונות בעולם המערבי. אין ספק שהקמת יחידה ראשונה מסוגה בארץ - ששמה לה למטרה להביא לטיפול מיטבי באמצעות צוות רב-מקצועי, תוך שימוש בכל הטכנולוגית הקימות - תביא לשיפור נוסף בטיפול בחולי רגל סוכרתית ותאפשר טיפול שיקטין בצורה משמעותית את הצורך בקטיעת הגפים".\

 

ד"ר פלדברין הינו בוגר (בהצטיינות) של ביה"ס לרפואה בטכניון ומומחה (גם כן, בהצטיינות) לאורתופדיה. בשנים האחרונות ניהל את השירות לקרסול וכף רגל במסגרת המחלקה הפנימית ג' ועסק רבות במחקר בנושא. מטרתו העיקרית הייתה לאתר ולקדם שיטות וחומרים חדשים לריפוי פצעים.

 

ד"ר יצחק ברלוביץ', מנהל המרכז הרפואי: "אנחנו ממשיכים לפעול למען האוכלוסיה שלנו, ולהעניק לה פתרונות המותאמים לפי צרכיה. אני גאה על הפעלת היחידה החדשה, היחידה מסוגה בארץ, אשר תעניק מענה רפואי אופטימאלי לחולים אשר בשום מסגרת אחרת בישראל לא יכולים לקבל אותה. השירות ניתן על ידי צוות רב-מקצועי הכולל אורתופדים, מומחים למניעת זיהומים, מומחי סוכרת, כירורגים פלסטיים ושל כלי דם, רופאי עור ופיזיותרפיסטים".

 

ד"ר חוליו וינשטין, מנהל היחידה לסוכרת, הדגיש את חשיבות היחידה החדשה: "הטיפול ברגליים של חולי סוכרת מחייב צוות רב-מקצועי. רק איחוד של החולים, התמקצעות של הצוות המטפל ומתן הטיפול המודרני ביותר – כולל איזון מדוקדק של רמות הסוכר בדם - עשויים להצליח בריפוי פצעים בקרב חולי סוכרת ולמנוע קטיעות". לדברי ד"ר וינשטין, "המודל של היחידה שלנו מהווה דוגמא למתן שירות וטיפול מסוג זה עבור כל בתי החולים בישראל, ומחוצה לה".

 

(בתמונה: ד"ר פלדברין (מימין), ד"ר וינשטין ומריה גלפרין, האחות האחראית ביחידה לרגל סוכרתית)

א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד