חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

ד"ר פישר תרמו "ציורי שלום" לאגף הילדים ב-'וולפסון'

ד"ר פישר תרמו "ציורי שלום" לאגף הילדים ב-'וולפסון' (הגדל)

ד"ר אלי פישר ובכירים נוספים בחברה הגיעו למרכז הרפואי 'וולפסון' בכדי לחגוג את שיתוף הפעולה, שממלא את קירות האגף בצבעוניות ובמסר של אופטימיות. ד"ר ברלוביץ': "המסר של התמונות מתאים לנו – מסר של חיים ושל שלום".

 

אגף הילדים במרכז הרפואי 'וולפסון' השתנה בן לילה, לאחר שעשרות ציורים ססגוניים נתלו על קירותיו הלבנים. הנושא של הציורים הוא "שלום", ומדובר בפרויקט שמשלב בין ציורים של אומנים ישראלים ידועים ו-ותיקים, ובין ציורים של ילדים מרחבי העולם וממחלקת הילדים ב-'וולפסון'. היוזמה הגיעה מכיוונה של חברת ד"ר פישר, שאמונה על איסוף הציורים לכדי תערוכה של ממש, ושינועה ברחבי העולם.

 

פרויקט "ציורי השלום" החלו לאחר החתימה על חוזה השלום עם מצרים ב-1979, כפי שסיפר נשיא התשלובת ומייסדה, ד"ר אלי פישר: "לקחנו מעטפות בדואר ושלחנו ל-100 ציירים ישראלים, בבקשה שיחזירו לנו ציור שקשור לשלום". לאחר חתימת הסכם השלום עם ירדן ב-1994, החברה חזרה על התהליך בשנית. עם אוסף הציורים שנצברו, החליטו ד"ר פישר ואשתו המנוחה, דבורה ז"ל, לצאת למסע ברחבי העולם ולהציג את הרצון הישראלי בשלום, לצד הגיוון האומנותי.

 

"בשלב מסוים החלטנו לערוך תחרות בין ילדי העולם בנושא שלום. השגרירים שלחו למשרדי החינוך בארצותיהם בקשה להשתתפות וקיבלנו מעל ל-1,500 ציורים של ילדים בנושאי שלום או דו קיום. תחילה, הצגנו את התמונות האלו בבית אריאלה, בנצרת, בבאקה אל גרביה ובעוד הרבה מקומות. לאחר מכן, התחלנו לתרום את התמונות, ובכל בית חולים ביקשנו מהילדים המאושפזים ליצור בעצמם ציורים".

 

 

ד"ר יצחק ברלוביץ', מנהל המרכז הרפואי, בירך על התרומה הצבעונית: "המסר של הציורים מתאים בדיוק לאותו המסר שאנחנו מאמינים בו – מסר של חיים ושל שלום, זה הולך ביחד". לדבריו, פרויקט "הצל לבו של ילד", במסגרתו מנותחים ב-'וולפסון' ילדים עם מומי לב מכל רחבי העולם, כולל הרשות הפלסטינית ומדינות ערב שכנות, מהווה דוגמא לפעילות למען השלום. "הפרויקט מציל את חיי הילדים ומאפשר לנו להכשיר צוות רפואיים מרחבי העולם, שבתורם יקימו מרכזים לניתוחי לב לילדים בארצותיהם", הסביר ד"ר ברלוביץ'.

 

 

פרופ' עמי באלין, מנהל מחלקת הילדים, ביקש גם כן להודות לחברת ד"ר פישר, והזמינם להמשיך בשיתוף הפעולה. הוא גם התייחס למשמעות של ציור עבור ילדים חולים. "אין ספק שילד חולה שמתעסק ביצירה, זה משפר לו את ההרגשה. שיפור ההרגשה, בתורו, יעזור להחלמה. אין ספק שיש לזה חלק בתהליך ההבראה".

 

בין הנוכחים היה גם ד"ר עוזי רביב, רופא ילדים בגמלאות מ-'וולפסון', וד"ר פישר סיפר על היכרותם עוד מימיהם כחובשים במלחמת סיני ב-1956.

א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד