חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

במהלך מבצע "צוק איתן" הופעלה כיתה לילדי העובדים

במהלך מבצע "צוק איתן" הופעלה כיתה לילדי העובדים (הגדל)

אנשי צוות מהמרכז הרפואי וביה"ס לסיעוד ומתנדבות קיימו הפעלות שונות למען הילדים, תחת איום הטילים. "אנחנו עוזרים לילדים להתמודד, ומאפשרים להורים לעבוד בראש שקט", הסבירה לידיה ריחני, מנהלת מערך הסיעוד.

 

במהלך מבצע "צוק איתן" העורף הישראלי הפך למטרה עבור משגרי הרקטות מרצועת עזה. במרכז הרפואי 'וולפסון' הבינו שבמציאות החדשה שנוצרה, הורים שעובדים יחששו להשאיר את ילדיהם לבד בבית, כאשר מפעם לפעם נשמע צליל האזעקה, עולה ויורד ומתריע כי יש לתפוס מחסה. נציין כי עובדים רבים מתגוררים במרחק של עד 40 קילומטרים מרצועת עזה, על כל המשתמע מכך.

 

על כן, נפתחה בראשית המבצע כיתה המיועדת לילדי העובדים במרכז הרפואי. "אנחנו עוזרים לילדים להתמודד, ובמקביל – מאפשרים להורים לעבוד בראש שקט", הסבירה לידיה ריחני, מנהלת מערך הסיעוד ב-'וולפסון', בסמוך לראשית הפעילות. הכיתה התקיימה בביה"ס לאחיות הסמוך. העומדת בראשו, ד"ר שרה ניסים, מנהלת בית הספר, ליוותה את הילדים, יחד עם אנשי צוות נוספים ומתנדבים רבים.

 

אחת מן המתנדבות הייתה עינת מעוז, גמלאית תושבת יפו. "ביום הראשון הגיעו 20 ילדים, ביום השלישי כבר היו כאן 60 ילדים. השמועה פרשה לה כנפיים", סיפרה עינת, גננת ורכזת גננות בעברה, ופירטה על הנעשה במקום: "ערכנו פעילויות של יצירה, אנחנו מספרים סיפורים ורוקדים".

 

 

למרבה המזל, בשעות הפעילות של הכיתה לא נשמעו אזעקות באזור חולון. אולם, האחראים על הילדים, ובראשם חנה אגוזי, הקפידו לתרגל כיצד יש לפעול במקרה כזה. "הילדים מבינים מה קורה, אבל אנחנו משתדלים לא להזכיר להם יותר מדי שאנחנו במבצע או במצב מלחמה. מבחינתם, אנחנו בקיטנה והם באו לעשות פה כיף", סיכמה עינת.

א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד