חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עין של אמן: תערוכת תמונות נפלאה של פרופ' ברטוב

עין של אמן: תערוכת תמונות נפלאה של פרופ' ברטוב (הגדל)

מנהל המחלקה לעיניים ב-'וולפסון' מצייר בשעות הפנאי והשתתף באחרונה בשתי תערוכות מרתקות, שהוצגו בגלריות נחשבות. "הציור בשבילי הנו מקור להנאה, אבל גם תהליך רצוף במאבקים והתלבטויות", סיפר הרופא הוותיק.

 

פרופ' אלישע ברטוב מנהל את המחלקה לעיניים במרכז הרפואי 'וולפסון' מזה שנים רבות. מעבר למקצועיותו הרבה, הוא נודע גם בזכות כישוריו האומנותיים, המתבטאים בציורים מלאי רגש, שמעבירים רוח של תקופה אחרת. באחרונה הוצגו שתי תערוכות שלו - במרכז עמיעד ביפו, ובגלריה "המגדל" בתל אביב - וניצלנו את ההזדמנות כדי לבדוק מאיפה נובעת חדוות הציור ומה היא ההשראה שלו ליצירת אומנות.

 

("הקולפת הקטנה")

 

"אמי, מרים ברטוב, הייתה סופרת וציירת ושימשה כמודל לחיקוי. מילדותי, ציירתי ורשמתי,.  עבודותיי הן בסגנון ריאליסטי, עם דגש רישומי", מסביר הרופא-הצייר. לשאלתנו, פרופ' ברטוב הסביר כיצד הוא בוחר את מושאי ציוריו : "הקשר הרגשי עם עולם הדימויים נובע מהקשר העולה - לעתים מזומנות - מחיי הקיבוצים, פעם והיום. מעבר לנושא הכללי, אני משתמש במציאות המשתקפת בחיי היום-יום, בעולם הסייבר ובצילומים היסטוריים, כמקור השראה ממנו אני בונה את המכלול האסוציאטיבי, המשמש לבניית הציור". 

 

("אמי, סבי וסבתי")

 

פרופ' ברטוב שימש כיו"ר ארגון רופאי המדינה, ולאחר שסיים את תפקידו הציבורי ב-2012, החל לצייר בתדירות גבוהה יותר, ואף עבר הדרכה של הציירת ריקי מאייסי, לציור בשמן ואקריליק. "את התערוכה הראשונה ערכתי באפריל 2014, בגלריה "עמליה ארבל" בתל אביב, והוצגו בה כ-36 תמונות. בתערוכה ב-"המגדל" הוצגו 14 מציוריי", סיפר על ראשית דרכו בעולם התערוכות.

 

 ("השמחה שבעקירת שן")

לסיכום, הסביר פרופ' ברטוב את מקומה של האמנות בחייו."הציור בשבילי הנו מקור להנאה, אך מהלכו רצוף במאבקים ובהתלבטויות, ובחתירה רצופה פריצות וספקות אל שלמות שאינה מושגת". ואנחנו נאחל לפרופ' להמשיך בחתירה זו, שמייצרת אומנות מיוחדת, שמצליחה להעביר תחושות עמוקות, מזמנים אחרים ומחיי השגרה.

 

("הסעודה האחרונה בתל אביב")
א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד