חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

מרפאה רב-תחומית חדשה לטיפול בסוכרת בהיריון

מרפאה רב-תחומית חדשה לטיפול בסוכרת בהיריון (הגדל)

ד"ר ג'וליה ברדה, רופאה בכירה ביחידה לרפואת אם ועובר, מפקחת על המרפאה, אשר פועלת בשיתוף עם מרפאת הסוכרת של מרכז הרפואי, בניהול ד"ר חוליו ויינשטיין. פרופ' קובי בר, מנהל אגף נשים ויולדות: "מעקב הריון נועד לוודא התפתחות תקינה של העובר".

 

המרפאה היא חלק ממרפאת הריון בסיכון גבוה, המספקת מענה במסגרת של יעוץ ומעקב לנשים המופנות על ידי רופאי הקהילה שבאזור המרכז הרפואי 'וולפסון'. המרפאה בפיקוחה של ד"ר ג'וליה ברדה, רופאה בכירה ביחידה לרפואת אם-עובר. המרפאה פועלת באגף המרפאות החדש, בימים א', ג' ו-ה', בין השעות 8:30-14:30. להזמנת תור, ניתן לחייג למספר: 03-5028111 או להיכנס לקישור הבא: http://www.wolfson.org.il/?CategoryID=133&ArticleID=1436.

 

המרפאה הרב-תחומית החדשה לטיפול בנשים הסובלות מסוכרת בהיריון מספקת מענה משולב במגוון תחומים. בין היתר, מוענק במסגרתה ייעוץ בנושאי הכנת היולדת עם סוכרת טרום-הריונית, שימוש במשאבות אינסולין ושילוב בין תכשירים לנגזרות אינסולין חדישות, סנסורים לניטור רציף של רמת הסוכר, ומעקב צמוד עד ההחלטה על תזמון, מועד ואופי הלידה. כמו כן, ניתנת במסגרת המרפאה הדרכה פרטנית לנשים ההרות, על ידי אחות מעקב היריון, וכן ייעוץ דיאטני מותאם-אישית. בנוסף, לנשים המטופלות במרפאה מבוצע מעקב אולטרה-סאונד תקופתי, על פי הצורך. במסגרת המרפאה יינתן ליווי צמוד על ידי ד"ר טל בן-ארי סקל אנדוקרינולוגית המתמחה בטיפול בסוכרת, כבר משלב תכנון ההיריון, בנשים עם סוכרת ידועה (הן מסוג 1 או 2), ובמהלך ההיריון לנשים עם סוכרת טרום הריונית והריונית, ובתקופת משכב הלידה". "במסגרת המרפאה", מסבירה עוד ד"ר ג'וליה ברדה, "מתבצע שיתוף פעולה עם מרפאת סוכרת כללית במרכז הרפואי, בניהולו של ד"ר חוליו ויינשטיין".

 

ד"ר יצחק ברלוביץ, מנהל המרכז הרפואי 'וולפסון': "המרפאה לטיפול בנשים עם סוכרת בהיריון מרכזת את מיטב היועצים והמומחים שלנו, על מנת לתת מענה לבעיות מורכבות הדורשות גישה משולבת של מספר רופאים ובמספר תחומים, בעת ובעונה אחת. אני מאמין שבאמצעות המרפאה החדשה נספק מענה מיטבי לנשים המתכננות היריון או נושאות היריון, אשר עד כה לא הייתה להן כתובת משמעותית אחת, בכל הנושאים הקשורים לסוכרת".

 

פרופ' קובי בר, מנהל אגף הנשים והיולדות ב'וולפסון': "מדינת ישראל נחשבת כמתקדמת בתחום רפואת האם והעובר. השיעור הנמוך של תמותת ותחלואת אימהות וילודים בארץ מהווה מדד אובייקטיבי לרמת רפואה גבוהה. שיעור זה נמוך מן הממוצע בהשוואה למדינות מפותחות באירופה ולארה"ב. אחת מהסיבות לנתון מעודד זה היא המעקב המסודר שרוב אוכלוסיית הנשים ההרות עוברת במסגרת קופות החולים בקהילה, התחנות לאם ולילד, בתי החולים ומרפאות החוץ והרפואה הפרטית". עוד אמר פרופ' בר: "היריון בסיכון גבוה מוגדר כהריון עם פוטנציאל לסיבוכים ותוצאות פחות טובות, או על רקע מחלה אימהית לפני ההיריון או כתוצאה מסיבוך המופיע בהריון. מעקב היריון נועד לוודא את ההתפתחות התקינה של העובר, למנוע סיבוכי הריון על ידי זיהוי מוקדם ככל האפשר והכנה של האשה הרה ללידה ספונטאנית או יזומה, במידה ומתעורר צורך רפואי".

 

ד"ר ג'וליה ברדה, האחראית על המרפאה לטיפול בסוכרת היריון ב'וולפסון': "לסוכרת בהריון יש השלכות לגבי האם והילוד. לגבי האם סוכרת בהריון עלולה להיות ביטוי לסוכרת עתידית ובעיות לחץ דם, ולכן תזדקק לטיפול ולהכוונה גם לאחר ההיריון. חשיבות יתר יש לאיזון הסוכרת בהריון, מכיוון שחוסר איזון עלול לפגוע בעובר ולגרום לו לגדול ביתר ולהיות חשוף למחלות במהלך חיו. לכן, מרפאתנו בשילוב עם מרפאת סוכרת מבוגרים יתנו מענה לגבי סוכרת הריונית וטרום הריונית לפני, במהלך ואחרי ההיריון".

 

 

ד"ר טל בן ארי-סקל, מומחית בסוכרת ואנדוקרינולוגית ילדים ב'וולפסון': "שואלים אותי כיצד מוגדרת סוכרת בהיריון, ואני מסבירה כי זהו מצב שבו אי סבילות לפחמימות מובילה לעלייה ברמת סוכר בדם, העלולה להוביל לסיבוכי הריון כגון תינוקות גדולים, נזק במהלך הלידה ועלייה בשיעור ניתוחים קיסריים. כדי להימנע מסיבוכים אלו יש לאבחן את התופעה על ידי בדיקת סוכר בצום בתחילת ההיריון והעמסת סוכר. בשלב מאוחר יותר, הטיפול כולל איזון רמת הסוכר על ידי שימוש בתרופות, בכדורים או בזריקות אינסולין".

 

ד"ר זוהר לנדאו, מנהלת היחידה לסוכרת ואנדוקרינולוגית ילדים ב'וולפסון': "לצערנו אנו נתקלים בעליה משמעותית בסיבוך מסוג זה בהריון. העלייה המשמעותית נובעת מהשפע היחסי שקיים במאה העשרים ואחת, המתבטא בעודף תזונה ויצירת שכיחות הולכת וגוברת של השמנת יתר. יחד עם זאת, חלה עליה משמעותית בגיל הנשים הבוחרות להרות בגיל מבוגר יותר וזאת משיקולי קריירה ושיקולים נוספים. כתוצאה מכך יחד עם חוסר מודעות מספק בקרב האוכלוסייה וציבור הרופאים הראשוניים, מספר לא מבוטל של נשים, ובמיוחד, הקבוצה עם עודף משקל אינה מיודעת לגבי ההכנה הנאותה להריון ולכן אינה מאובחנת בזמן ואז מופיעה סוכרת בהריון".

 

אודות צוות המרפאה

 

פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון': מומחה במיילדות וגינקולוגיה, מוכר היטב כאחד הרופאים המובילים בארץ בתחום המיילדות ורפואת האם והעובר כבעל ניסיון קליני רב. הוא השתלם גם באולטרה-סאונד ודופלר בארץ (ביחידה לאולטרה-סאונד בבית חולים קפלן) ובחו"ל.

 

ד"ר ג'וליה ברדה: רופאת נשים, מומחית במיילדות וגינקולוגיה משנת 1999. רופאה בכירה ביחידה לרפואת האם והעובר ואחראית המרפאה לרפואת האם והעובר. בעלת ניסיון עשיר בטיפול בסיבוכי הריון, כגון לידות מוקדמות, רעלת הריון, דימומים בהריון. מדריכה מתמחים צעירים בניהול נשים הרות עם סכרת בהריון, גם במרפאות הקהילה. בעלת ניסיון רב בתכנון טרום הריוני לנשים סוכרתיות, ובניהול הריון עם סוכרת הכולל מעקב, טיפול באינסולין, ותכנון לידה.

 

ד"ר טל בן-ארי סקל: מומחית בסוכרת ואנדוקרינולוגיה ילדים. ניסיון עשיר בטיפול בסוכרת מסוג 1 וסוג 2, טיפול באינסולין, ובטכנולוגיות החדשות לטיפול בסוכרת (משאבות אינסולין ומדי סוכר רציפים). מדריכה סטודנטים ומתמחים בתחום הסוכרת ומעורבת במחקרים קליניים רבים בתחום זה.

 

סטלה יסייב, אחות מוסמכת: בוגרת בית הספר לסיעוד בבית החולים לניאדו. בעלת תואר ראשון במנהל מערכות בריאות באוניברסיטת אריאל. משמשת כמדריכה קלינית של סטודנטים לסיעוד ובוגרת קורס על בסיסי בסוכרת. אחות אחראית מזה 5 שנים את המרפאה למיילדות וגינקולוגיה בבית חולים וולפסון. בעלת ניסיון רב בהדרכת נשים עם סוכרת בהריון לרבות הזרקת אינסולין ומעקב ערכי סוכר.  

 

גיא ברקן, דיאטן קליני B.Sc.Nutr. בעל תואר ראשון מטעם בית הספר לתזונה של האוניברסיטה העברית. עובד במרכז הרפואי 'וולפסון' מ- 2008 במחלקות טיפול נמרץ כללי, ריאות, רגל סוכרתית ובמרפאה הבריאטרית (קיצורי קיבה כטיפול להשמנת יתר) מטעם המחלקה לסוכרת של בית החולים, במקביל עובד כדיאטן בקופ"ח "מכבי" - במכון סוכרת וכמנחה קבוצות לירידה במשקל, ולגמילה מעישון.

א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד