חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

הכיפה של האפיפיור מוצעת למכירה פומבית שהכנסותיה ייתרמו לעמותת הצל לבו של ילד המזוהה עם 'וולפסון'

הכיפה של האפיפיור מוצעת למכירה פומבית שהכנסותיה ייתרמו לעמותת הצל לבו של ילד המזוהה עם 'וולפסון' (הגדל)

בקאטאוויקו (Catawiki), בית המכירות הפומביות האינטרנטי, צופים היענות בינלאומית עצומה ומעריכים שהכיפה תצליח להימכר בכ- 35,000 ארו. חלק ניכר מההכנסות ייתרמו לעמותת הצל לבו של ילד!
הצל לבו של ילד (SACH) היא עמותה בינלאומית ללא כוונת רווח שבסיסה בישראל. העמותה מוכרת ברחבי העולם הודות למחויבות שלה להצלת חיים על ידי שיפור איכות טיפולי הלב הניתנים לילדים ממדינות מתפתחות ובאמצעות הקמת מרכזי מצוינות רפואיים במדינות אלה.
הצל לבו של ילד מעניקה ניתוחי לב והליכים מצילי חיים אחרים במרכז הרפואי ע"ש וולפסון בחולון. עד כה, הצילה העמותה את חייהם של 4,000 ילדים מ 50 מדינות מתפתחות והכשירה למעלה מ 100 אנשי צוות רפואי ממדינות אלו. בהצלת חיי הילדים, ללא קשר לגזע, דת, מגדר, לאום או מצב כלכלי, הצל לבו של ילד תורמת לעולם יותר שלו ופרודוקטיבי; לעולם בריא ומאושר יותר ולעולם טוב יותר לכל הילדים ומשפחותיהם.
בשנת 2014, בכיכר סנט פיטר, האפיפיור פרנצ'סקו החליף את הכיפה הלבנה שלו בכיפה לבנה אחרת מאחד האנשים אשר עמדו בכיכר לכבודו. האדם הציע לאפיפיור את הכיפה שלו, האפיפיור פרנצ'סקו קיבל את הצעתו והניח את הכיפה של אותו אדם על ראשו. ההחלפה תועדה על ידי מצלמות הטלוויזיה ושודרה בכל רחבי העולם. כעת רוצה אותו אדם לעשות מעשה צדקה והוא עתיד לתרום חלק ניכר מהכנסות מכירת הכיפה לעמותת הצל לבו של ילד.
לדברי פרדריק ג'יימס, מומחה לעניינים דתיים בקאטאוויקי, נדיר מאד שפריט כלשהו של אפיפיור יוצע למכירה." בגדי האפיפיור נעשים במיוחד בשבילו ולאחר מותו הפריטים נעשים באופן אוטומטי שרידי קדושה ולא ניתן למכור אותם. מאז ימי הביניים, הכנסייה הקתולית אסרה מסחר בשרידים וכתוצאה מכך יש איסור מוחלט למכור פרטי לבוש של אפיפיור שאינו בחיים. המכירה הפומבית הזו היא הזדמנות יוצאת דופן עבור מוזיאונים, למשל, לרכוש "שרידי קדושה בהתהוות" . פריטים אשר שימשו אפיפיורים או פריטים שאפיפיורים נגעו בהם מאד מבוקשים ואני מעריך שהצעות עבור הכיפה הזו יגיעו מכל רחבי העולם", לדברי ג'יימס.


גם בתקשורת הישראלית קיים עניין רב סביב האירוע הנדיר - 

בחדשות ערוץ 2 , פורסמה כתבה בנושא של יואב אבן:


כמו כן ריאיון שהעניק ד"ר ציון חורי, מנהל טיפול נמרץ ילדים ב'וולפסון' וממייסדי עמותת "הצל ליבו של ילד". 

הריאיון שודר ברשת ב' של קול ישראל,ובמסגרתו ד"ר חורי התייחס לסיפור הייחודי של הענקת תרומה לפרויקט SACH  ב'וולפסון', מתוך כספי המכירה הפומבית של כיפת המשי של האפיפיור.

א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד