חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

שר הבריאות של מחוז אונטריו בקנדה ביקר אתמול במרכז הרפואי 'וולפסון' בחולון

 שר הבריאות של מחוז אונטריו, קנדה, אריק הוסקינס, ביקר אתמול (שלישי, 17 ביוני) בפרויקט 'הצל לבו של ילד' במרכז הרפואי 'וולפסון'. זאת, כחלק מפעילותו במסגרת המשלחת הרשמית של מושלת אונטריו, אשר לראשונה הגיעה לישראל, לפני מספר ימים.
את פני השר קיבלו ב'וולפסון' מנהל המרכז הרפואי ד"ר יצחק ברלוביץ, צוות הרופאים הבכיר של המרכז הרפואי הפעילים בפרויקט 'הצל לבו של ילד'  - ד"ר ליאור ששון, ד"ר ציון חורי, ד"ר עקיבא תמיר וד"ר חגי דקל כמו גם נציגת העמותה מקנדה ג'סי בירנבאום ומנכ"ל העמותה בישראל סיימון פישר.

במהלך הביקור ב'וולפסון' הסכימו הצדדים להוציא לפועל תכנית של שיתוף פעולה בין ממשלת אונטריו ועמותת 'הצל לבו של ילד' המקדמת את חשיבות בריאות הציבור, בהתמקדות בכירורגיה ובניתוחי לב, כחלק מתכנית לימודי הרפואה בקנדה.
כרופא וכיו"ר עמותת War Child למען ילדים מאזורי מלחמה, השר הוסקינס הביע הזדהות ותמיכה בפעילות עמותת הצל לבו של ילד והבטיח לתרום מניסיונו לשיתוף הפעולה החדש בין משרדו לעמותה הישראלית.

השר הוסקינס ציין כי: "עמותת 'הצל לבו של ילד' היא דוגמא לסיוע ולתרומה אשר קנדים וישראלים יכולים להעניק כאשר הם עובדים ביחד ובשיתוף פעולה". ואמר כי הוא "גאה בעבודה המשותפת שלנו ומצפה להמשך עשייה במסגרת שיתוף הפעולה החשוב הזה".
מנהל המרכז הרפואי 'וולפסון', ד"ר יצחק ברלוביץ, הוסיף ואמר: "שמחנו לארח את שר הבריאות של מחוז אונטריו. הפעילות המשותפת חשובה במיוחד, והיא תורמת מזה שנים להבאת ילדים לניתוחי לב מצילי חיים מכל העולם. אמשיך לתמוך בקשר החשוב הזה ואף אקדם בברכה סטודנטים שיגיעו אלינו מקנדה. אני מקווה ומאמין שפעילות זו תתרחב לכדי תחומים נוספים בעתיד".

'הצל לבו של ילד' הינו פרויקט הומניטרי בינלאומי, שבסיסו בישראל, הדואג לניתוחי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות, ללא הבדלי גזע, דת, לאום, מגדר או מצב כלכלי. מטרתה של עמותת 'הצל לבו של ילד' היא לשפר את איכות הטיפול הרפואי בילדים חולי לב ממדינות מתפתחות, הסובלים ממחלות לב וליצור מרכזי טיפול מיומנים במדינות אלו. פעילות עמותת 'הצל לבו של ילד' בישראל מרוכזת סביב המרכז הרפואי ע"ש וולפסון שבחולון ע"י כ-100 אנשי צוות מסורים, מהמנתח הראשי ועד לפיזיותרפיסט, המקדישים בקביעות חלק ניכר מזמנם לפרויקט זה, ללא קבלת תשלום מעמותת 'הצל לבו של ילד'. עד כה טיפלה העמותה ב 4,000 ילדים מ 50 מדינות מתפתחות והכשירה למעלה מ 100 אנשי צוות רפואי ממדינות אלו.
בריאות הציבור הינה סוגיה בוערת בחברה ובתכניות לימוד באוניברסיטאות ברחבי העולם. כירורגיה הינה סוגיה שלעיתים רבות נזנחת בשיח ובתכניות בריאות הציבור בעולם המתפתח. המשאבים לניתוחים אינם מפותחים לעומת המאמצים והמשאבים הניתנים למיגור מחלות כגון פוליו, HIV, מלריה, קדחת שחורה, איבולה וכו'. ישנו צורך אדיר לטיפולי לב וניתוחי לב בעולם המתפתח. 

עמותת 'הצל ליבו של ילד' פיתחה מודל שמתמודד עם סוגיית ניתוחי לב ילדים במדינות מתפתחות. בחסות העמותה, אנו מביאים ילדים ממדינות מתפתחות לניתוחי לב מצילי חיים בישראל. לאחר החלמה בארץ בבית הילדים של העמותה, הילדים חוזרים למדינתם להמשך מעקב. במקביל לניתוחי לב מצילי חיים, עמותת הצל ליבו של ילד מכשירה צוותים רפואיים ממדינות מתפתחות במרכז הרפואי וולפסון. בסיכום תכנית ההכשרה הצוותים חוזרים למדינתם ושם מקימים מרכזי כירורגית ילדים בר קיימא ומטפלים בילדים מקומיים.
עמותת 'הצל ליבו של ילד' מתמחה בטיפול בילדים הסובלים ממחלות לב מולדות בשלבים מתקדמים וכן במחלות לב ראומטיות אשר כיום נדירות בעולם המפותח ובמערב. בנוסף למחלות לב, העמותה לעיתים מטפלת בילדים אשר סובלים ממחלות נוספות כגון טפילים, מלריה, ושחפת בהגעתם למרכז הרפואי 'וולפסון'.

במסגרת עמותת 'הצל ליבו של ילד' מוענק לסטודנטים לרפואה ולימודים מתקדמים בתחומי כרדיולוגיה, פגים וניתוחי לב מאנטריו הזדמנות צפייה והשתתפות בפעילות הקלינית במרכז הרפואי וולפסון. זוהי הזדמנות נדירה וחשובה בתהליך ההכשרה הקלינית והמעשית של סטודנטים.

במהלך תכנית הצפייה וההשתלבות בעמותה, הסטודנטים לוקחים חלק חשוב בתכנית הומניטרית ופוגשים ילדים, בני משפחה וצוותים רפואיים מרחבי העולם המתפתח וכן לומדים על הקשיים החברתיים, כלכליים ואקדמאים שלהם. תכנית הצפייה וההכשרה הינה הזדמנות כדאית וחשובה במקצוע הרפואית שלהם. עמותת הצל ליבו של ילד מעניקה טיפולי לב לילדים ללא כל הבדל גזע, דת ומין על אף המרחקים הרחוקים שמהם הילדים באים לארץ ולמרות מצבים פוליטיים באזור. פעילות עמותת הצל ליבו של ילד מחדדת את הערכים המוסריים והערכיים שלנו כרופאים וצוותים רפואיים בעולם הגלובלי.

 

א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד