חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

הכן ילדך לקיץ!

הכן ילדך לקיץ!

 

 


לקראת הקיץ, ד"ר שמואל צור - מנהל מחלקת מיון הילדים ב'וולפסון' - נותן להורים שבניכם, כמה טיפים יעילים לשמירה על ילדכם במהלך הקיץ החם שמגיע אלינו אוטוטו.עונת הקיץ בפתח והיא נושאת בחובה אתגרים לא קלים להורים.
בקיץ ילדינו נמצאים החופשות, מבלים יותר מחוץ לבית, גם בשעות לא שגרתיות.
בעונת הקיץ אנו עדים למספר בעיות רפואיות שכדאי לתת עליהן את הדעת:


1. חשיפה לשמש- הגנו על ילדכם מפני חשיפה מוגזמת לשמש: חבישת כובע, קרם הגנה, שתייה מרובה. הורים לילדים קטנים, השתדלו לצאת לטייל עם ילדכם בשעות הבוקר המוקדמות או שעות אחה"צ- שעות בהן קרינת השמש פחות מסוכנת.

2. בילוי מחוץ לבית- ילדים ובני נוער מבלים יותר שעות מחוץ לבית, הדריכו את ילדכם והזהירו אותם מפני סכנות הנמצאות סביב הבית: רכבים נוסעים, פתחים לא מכוסים אליהם הם עלולים ליפול, מתקנים לא בטיחותיים במגרשי משחקים וכד'.


3. הנחשים מתעוררים- אחרי תנומת החורף כאשר מזג האוויר מתחמם הנחשים יוצאים ממחילותיהם, בלוטות הארס מלאות והנחשים מחפשים מזון ולכן זוחלים על הקרקע. הזהירו את ילדיכם: להימנע מהרמת אבנים גדולות, להימנע מהכנסת יד למחילות בקרקע או לתוך קופסאות ישנות. בארץ קיימים זנים רבים של נחשים, שניים מהם רעילים. לרוב הכשת נחש לא מסכנת חיים אבל אני ממליץ בכל מקרה של הכשת נחש להגיע לבדיקת רופא, לנסות לתאר (או לצלם) את הנחש- בשום אופן אין לנסות ללכוד את הנחש לבד.

4. בני הנוער משועממים- הנוער שלנו לא יודה בזאת אבל ככל שחופשת הקיץ מתארכת כך גובר השעמום. בני הנוער מחפשים תעסוקה, לעיתים מדובר בהתנהגויות מסוכנות. שוחחו עם בני הנוער: הסבירו להם את הסכנות של שתיית אלכוהול, שימוש בסמים, שוחחו אתם על הדרכים להתמודד עם לחץ חברתי. לימדו על הרגלי הבילוי של הילדים שלכם והתריעו בפניהם על סכנות אפשריות (זרים במועדונים, סם אונס אלכוהול סמים או אלימות במקומות הבילוי של בני נוער).

 
והעיקר שיהיה לנו קיץ מהנה ובריא.
ד"ר שמואל צור
מנהל מיון ילדים, וולפסון.א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד