חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

סנסואי בן ה-4 הוא הילד ה-4000 שחייו ניצלו על ידי עמותת 'הצל לבו של ילד' ב'וולפסון'

סנסואי בן ה-4 הוא הילד ה-4000 שחייו ניצלו על ידי עמותת 'הצל לבו של ילד' ב'וולפסון'

סנסואי בן ה 4 מגמביה מחלים בימים אלה מניתוח לב פתוח במרכז הרפואי 'וולפסון' בחולון. סנוסאי הוא הילד ה 4,000 אשר חייו נצלו על ידי עמותת "הצל לבו של ילד" ב'וולפסון'.
סנוסאי גר עם משפחתו בעיירה קטנה בשם בריקאמה, דרומית לבירת גמביה. בגיל שלושה חודשים אבחנו הרופאים מחלת לב מולדת אצל סנוסאי הקטן אולם בגמביה לא היה ניתן לנתח אותו כדי להציל את חייו. לאחר שלוש שנים של נסיעות לבית החולים המקומי כדי לבדוק את מצבו ולעקוב אחר מחלת הלב שלו, החלו הרופאים לחפש היכן ניתן לנתח את הילד כדי להציל את חייו.

למרבה המזל, יו"ר הפדרציה היהודית בבריטנה, פול צ'רני, נכנס לתמונה וקישר בין סנוסאי לבין עמותת הצל לבו של ילד ובעזרת שגרירות ישראל בגמביה סנוסאי, יחד עם שלושה ילדים נוספים מגמביה אשר נזקקו לניתוחי לב, הובא לישראל כדי לעבור ניתוח לב מציל חיים בוולפסון.

סנוסאי הגיע לישראל ביום ראשון ה 15 למאי יחד עם עוד 12 ילדים נוספים מטנזניה ומגמביה. הוא הגיע מלווה באחותו הגדולה, פנדה, ולכל אורך המסע מאפריקה לישראל הוא נשאר צמוד אליה. בבוקר שלמחרת סונסאי, יחד עם שאר הילדים, הגיע לבית החולים וולפסון לבדיקות ראשוניות. הוא המתין לתורו, מתהלך יד ביד עם אחד מאנשי הצוות של העמותה, בודק כל הזמן שאחותו נמצאת בקרבת מקום. לאחר זמן מה בבית החולים מצבו של סנוסאי התדרדר, הוא התקשה לנשום וגופו קרס. תוך דקות הצוות הרפואי הנפלא בבית החולים וולפסון החל בתהליך ההחייאה והצליח לייצב אותו, מיד לאחר מכן סנסואי הובהל לניתוח חירום. ד"ר ליאור ששון וצוות חדר ניתוח עבדו במשל שעות וכל הזמן הזה םנדה, אחותו של סנוסאי, ישבה בחדר ההמתנה, בוכה ומתפללת. 
הניתוח עבר בהצלחה. שלושה ימים בלבד לאחר הניתוח סנסואי כבר ישב זקוף במיטתו וחייך. הוא כעת מחלים בבית הילדים של עמותת "הצל לבו של ילד" בחולון.

צחוקו המתגלגל נשמע ברחבי הבית כאשר הוא משחק עם ילדים מכל רחבי העולם, בריא כמו שילד בגילו צריך להיות.

תודה לכל מי שסייע והשתתף בהצלת חיי סנוסאי -  The Sherman Trust, בריסל איירלינס ומשרדי עמותת הצל לבו של ילד בשוויץ ובאנגליה.

א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד