חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

הזמנה לכנס לימפומה ו CLL במכון ההמטולוגי במרכז הרפואי 'וולפסון' + סרטון תדמית של המכון ההמטולוגי

הזמנה לכנס לימפומה ו CLL במכון ההמטולוגי במרכז הרפואי 'וולפסון' + סרטון תדמית של המכון ההמטולוגי (הגדל)ביום שני, ה -11 לספטמבר,  התקיים כינוס חולים במכון ההמטולוגי בבית חולים וולפסון. הכינוס מיועד לחולים במחלות לימפטיות, כלומר מחלות בהם מעורבים תאי דם מסוג לימפוציטים ובלוטות לימפה.
הכינוס נועד כדי להנגיש את המידע החדש לחולים ולכלל המתעניינים. לאור השיעור הגבוה של דוברי הרוסית באזור זה של חולון, בת ים וראשון יערך תרגום סימולטני לרוסית.

מחלות של לימפוציטים ושל בלוטות לימפה הם מחלות שבהם מצטברים תאים לימפוציטים ממאירים בדם, במוח העצמות ובבלוטות לימפה באזורים שונים בגוף. מכיוון שהלימפוציטים הם התאים המרכזיים של המערכת החיסונית אשר קיימת בכל האזורים בגוף, המחלה יכולה לבוא לידי ביטוי גם באברים נוספים כגון המוח, מערכת העיכול ובכל איבר בגוף.

בניגוד למרבית המחלות הסרטניות, מחלות של לימפוציטים ובלוטות לימפה נמצאים בשכיחות עולה. הסיבה לכך לא ברורה. יתכן שהחשיפה המוגברת לגורמים סביבתיים שונים מביאה לגירוי של הלימפוציטים ואולי זה גורם להתמרה הסרטנית.

לשמחתינו אנחנו בסיפה של מהפכה בטיפול במחלות. לא בכל המחלות מהקבוצה הזאת צריך לטפל. ישנם חולים אשר המחלה שלהם היא מאוד שקטה ויתכן שכלל לא יזדקקו לטיפול אפילו בעוד שנים רבות. בחולים אשר נזקקים לטיפול עיקר הטיפול עד כה הוא כמותרפיה. לעיתים שומעים על המגרעות ועל תופעות הלוואי של הטיפול מסוג זה, אך לרוב שלא בצדק. טיפול כמותרפי מתאים יכול לגרום להבראה מלאה של מחלות לימפטיות. לדוגמא, אנחנו מצליחים להבריא יותר מ- 80% מחולים עם לימפומה מסוג הודגקין רק באמצעות טיפול כמותרפי. ובנוסף, בניגוד לעבר, בידינו כלים מצויינים לטיפול בתופעות הלוואי של הטיפול הכימי.

בשנים האחרונות קיימת מהפכה בטיפול שעיקרה הוא אמצעים שפוגעים במנגנון של התא הסרטני. כך, לשם דוגמא, קיים טיפול המכונה CAR-T שאושר על ידי הרשות האמריקאית FDA ב- 31-באוגוסט לחולים צעירים במחלה המכונה ALL. בסוג הטיפול הזה לוקחים מהחולה תאים לימפוציטים, שכאמור הם המערכת החיסונית, ומדרבנים אותם לפעול ולהרוג לימפוציטים אחרים, שהם התאים הממאירים. ממש "מדע בדיוני".

כמה מילות זהירות. הנסיון עם הטיפולים החדשים נרכש עם הזמן ולכן לרוב לא נותנים את הטיפול כקו ראשון בחזית מול המחלה. סביר שעם הזמן במידה והתמונה תמשיך להיות ורודה נוכל להשתמש יותר בטיפולים המתקדמים. מכשול קשה במיוחד הוא המחיר. בהערכה ראשונית מעריכים שטיפול לחולה בודד ב- CAR-T בארה"ב יעלה 475,000 דולאר אמריקאי.

בכינוס החולים בוולפסון יועבר המסר שהאפשריות הטיפוליות התרחבו מאוד, אך הכי חשוב זה ההתאמה של הטיפול הנכון לחולה המתאים.


כמו כן, המכון ההמטולוגי הפיק באופן עצמאי סרטון תדמית המציג את פעילות המכון, הנפשות הפועלות, ודברי פתיחה של מנהל המכון, ד"ר אשר וינדר.

נאחל לכם צפייה מהנה ואינפורמטיבית!
א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד