חיפושדלג על חיפוש
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

רותם סיגל בונה -דיאטנית פורצת דרך ומצטיינת 2017 ב'וולפסון'!

רותם סיגל בונה -דיאטנית פורצת דרך ומצטיינת 2017 ב'וולפסון'!


רותם סיגל בונה - דיאטנית פורצת דרך - 2017


רותם סיגל , הדיאטנית חוקרת המצטיינת שלנו, פה במרכז הרפואי 'וולפסון', זכתה לאחרונה בתעודת דיאטנית פורצת דרך לשנת 2017 ע"י עתיד - עמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל.

 
רותם סיגל בונה סיימה את לימודי התזונה שלה בפקולטה לחקלאות בשנת 2012.


היא פנתה מיד לאחר הלימודים לכוון המחקר, תחילה כעוזרת מחקר ביחידה למחקר ב IBD  של פרופסור אריה לוין. התמקצועתה  בתחום הובילה אותה לניהול היחידה כעבור שנתיים ולעבור מניהול מחקרים לתפקיד משולב של דיאטנית חוקרת ומנהלת מחקרים בינלאומיים.

כמנהלת יחידת המחקר, רותם היתה שותפה לתכנון ובצוע של מחקרים גלובליים בתחום ה IBD .

עיקר עיסוקה היה בקידום מחקרים תזונתיים פורצי דרך בתחום הקשר בין תזונה למחלות מעי דלקתיות ומחקרים על דיאטה חדשה שתוכננו על ידי פרופסור לוין.היא התחילה להציג תוצאות של מחקרים ועד מהרה רותם קיבלה הזמנות  להרצות בכנסים בינלאומיים, והפכה למרצה מבוקשת בתחום .כיום רותם משמשת כחוקרת ראשית בשני מחקרים שנחשבים לפורצי דרך בתחום התזונה ו IBD. גולת הכותרת היא מחקר מבוקר אקראי  רב מרכזי שהושק בימים אלה באירלנד, ספרד, קנדה וישראל, אשר יבדוק דיאטת שמירה על הפוגה בחולי קרוהן . מחקר נוסף בודק את הקשר בין רכיבים ספציפים בדיאטה והחמרה של דלקת בחולי קרוהן.
ב2014 פנתה רותם לאגוד הקרוהן קוליטסי האירופאי (ECCO) בהצעה להקים ועדה של דיאטניות במסגרת הארגון. רותם חזתה כבר אז שדיאטניות  יהפכו לחלק בלתי נפרד מהצוות הרב תחומי שמטפל בחולי IBD  מורכבים בעתיד הקרוב . רותם  נסעה לוינה לפי הזמנת ECCO להציג את הטיעונים שלה על צורך בהקמת תפקיד חדש: דיאטנית IBD יעודית.

דיאטנית מצטיינת 2017

בתמונה: תעודת דיאטנית פורצת 2017 עבור רותם סיגל בונה.

למרות הספקות, ECCO  החליטו להקים ועדה זו (DIETITIANS OF ECCO  ) אשר מכונה D-ECCO  וביקשו מרותם להקים ולצקת את התכנים לתהליך של הכשרת דיאטניות IBD. עד מהרה, החזון החל להתממש. ECCO   מקיים כיום סימפוזיון מיוחד שמוקדש רק לתזונה ו IBD , פתוח לדיאטניות כל שנה. יש בית ספר ל IBD ( קורס של יום שנועד להקנות ידע על IBD מהפרספקטיבה של רופא, אחות ודיאטנית) . הועדה בראשותה הוציאה ניירות עמדה , הפיקה קורס אינטרנטי לטפול ב EEN  , ותכננה פעילויות חינוכיות להכשיר רופאים ודיאטניות באשר לחשיבות של התזונה ודיאטניות בטפול ב IBD .

רותם ארגנה יחד עם פרופ' לוין כנס בנושא תזונה ומחלות מעי דלקתיות בוולפסון לרופאים ודיאטניות כאחד ויצרה שיח משותף בין דיסציפלינות אלו. 
בתקופה של 3 שנים נסקה רותם לחזית ה IBD  העולמית . היא הספיקה ב 3 שנים לפרסם 3 מאמרים בז'ורנלים מעולים , והוזמנה להרצות בכנסים יוקרתיים כגון ,PIBD, ECCO ו-ESPGHAN  .היא אף הוזמנה לכנסים יותר קטנים בפילדלפיה , ואתונה, והשתתפה בהכנה של שתי ניירות עמדה בינלאומיים הכוללים את נייר העמדה של ESPGHAN  בנושא תזונה ומחלות מעי דלקתיות  ששם הייתה הדיאטנית היחידה. הפעלתנות הבלתי פוסקת הביאה לעלייה במודעות של התפקיד של דיאטניות IBD ברחבי העולם ועלייה בקרנן של דיאטנית כחלק בלתי נפרד מהצוות הרב תחומי .  
הצלחתה המסחררת גרמה ל ECCO  לבקש בצעד יוצא דופן שתמשיך לכהונה נוספת כיושבת ראש ועדת D-ECCO.

אריה לוין
            בתמונה: פרופ' אריה לוין, מנהל יחידת הגסטרו ילדים בוולפסוןא.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
עבור לתוכן העמוד