חיפושדלג על חיפוש
  2

  שינוי טרום סרטני בצוואר הרחם

  שינוי טרום סרטני בצוואר הרחם
  באם נתגלו תאים חריגים בבדיקת הפאפ או זן וירוס פפילומה אנושי שנחשב כבעל סיכון גבוה לגרימת שינוי טרום סרטני או סרטני בצוואר הרחם, את תופני לבדיקה מדויקת יותר של צוואר הרחם (קולפוסקופיה) על מנת לאבחן אם בצוואר הרחם יש כבר שינוי טרום סרטני הקרוי גם CIN.
  מהו CIN?
  CIN – Cervical Intra-epithelial Neoplasia, הוא מונח המתאר תאים חריגים/טרום סרטניים שנמצאו בביופסיה מצוואר הרחם במהלך בדיקת קולפוסקופיה.
  CIN מדורג לפי עומק השינויים של התאים החריגים בשכבות השיטחיות של צוואר הרחם:
  CIN 1 – התאים החריגים נמצאים בשליש עובי שכבת פני השטח של צוואר הרחם. בדרך כלל, תאים המראים CIN 1 יחזרו למצב נורמלי ללא טיפול כלל. יהיה עליך לעבור בדיקות חוזרות של פאפ ו/או קולפוסקופיה במטרה לבדוק אם התאים השתפרו. אם בדיקות אלה מראות כי CIN 1 אינו משתפר, ייתכן שיוצע לך טיפול בקוניזציה.
  CIN 2 - שני שלישים של עובי שכבת פני השטח מושפע.
  CIN 3 - עובי מלא של שכבת פני השטח מושפע.
  CIN 3 אינו סרטן. הסרטן מתפתח כאשר השכבות העמוקות יותר של צוואר הרחם מושפעות מהתאים הסרטניים. אולם, היות ול- CIN 2 ו -3 יש סיכון גבוה יותר להתפתח לסרטן צוואר רחם, יוצע לך טיפול בקוניזציה כדי למנוע זאת.

  קולפוסקופיה:
  בדיקה זו משתמשת במיקרוסקופ הנקרא קולפוסקופ ובעזרתו ניתן לראות את צוואר הרחם בהגדלה על מנת לאתר אזורים לא תקינים שלא ניתן לאבחן אותם בבדיקה גינקולוגית רגילה.
  הבדיקה היא בדיוק כמו בדיקה גינקולוגית רגילה. הרופא/ה יכניסו מכשיר הנקרא ספקולום לתוך הנרתיק. הספקולום מחזיק את הנרתיק פתוח, כך שניתן לראות את צוואר הרחם. על צוואר הרחם שמים נוזל שמטרתו להדגיש אזורים חריגים בצוואר הרחם אם הם קיימים. לאחר מכן מאירים אור על צוואר הרחם ומביטים בו דרך הקולפוסקופ. הקולפוסקופ הוא על עמדה מחוץ לגוף שלך, בין הרגליים.
   במידה ונצפה אזור חריג בצוואר הרחם יש לקחת דגימה קטנה של תאים מאותו האזור (ביופסיה). דגימה זו תשלח למעבדה לצורך אבחנה.
  בדיקת הקולפוסקופיה אורכת כ 15 עד 20 דקות. זה לא כואב בדרך כלל, אבל אם נלקחת ביופסיה את עלולה להרגיש קצת אי נוחות. הביופסיה עלולה לגרום לדימום קל וייתכן שיהיה דימום בנרתיק למשך עד שבועיים. מומלץ לא לקיים יחסי מין, להשתמש טמפונים או לשחות במשך כמה ימים לאחר ביופסיה, על מנת להפחית את הסיכון של זיהום ולתת זמן צוואר הרחם שלך להירפא.

   


  כריתת חרוט של צוואר הרחם (קוניזציה) באמצעות לולאה חשמלית 

  לעיתים בעקבות תשובת הביופסיה נדרשת הוצאת קטע של צוואר הרחם לשם טיפול או אבחנה באמצעות לולאה חשמלית. פעולה זאת יכולה להיעשות תחת הרדמה מקומית או כללית.


  לקביעת תור לקולפוסקופיה חייגי: 03-5028490

  קבלת פרטים על קורסי הכנה ללידהדלג על קבלת פרטים על קורסי הכנה ללידה

  קבלת פרטים על קורסי הכנה ללידה

  צוות מועדון היולדות של וולפסון נמצא כאן על מנת להנחות אותך, לסייע לך ולתמוך בך במשך תקופת ההיריון, במהלך הלידה ובצעדים הראשונים של ההורות.
  שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
  *
  *
  *
  *
  checked
  Bannersדלג על Banners
  חיפושדלג על חיפוש
  עבור לתוכן העמוד