חיפושדלג על חיפוש

פרס מפעל חיים - ד"ר מדינה ידווב

פרס מפעל חיים - ד"ר מדינה ידווב (הגדל)


 צילום: שמוליק e-MED

במסגרת הכנס השנתי של הוועידה הלאומית לסוכרת ומטעמה הוענק פרס מפעל החיים לד"ר מדינה ידווב. הפרס ניתן ע"י פרופ' איתמר רז – יו"ר המועצה וסגנו – פרופ' חוליו וינשטיין.

 

ד"ר ידווב, היתה מנהלת מחלקה פנימית ג' במרכז הרפואי וולפסון קרוב ל-30 שנה וממייסדיו, בזכותה קיבל וולפסון את הסינוף לאוניברסיטת ת"א!


   פרופ' וינשטיין, נשא דברים לבמסגרת הענקת הפרס:

בשנות ה-80 מספר הרופאות במחלקות פנימיות היה מועט. מנהלת מחלקה פנימית זה כבר באמת היה מאד נדיר. באותן שנים, הרפואה הפנימית הייתה המלכה של הרפואה. לא היו אז, (או שהיו מעט מאוד), מומחים כמו גסטרו-אנטרולוגים, נוירולוגים, פולמונולוגים, ראומטולוגים, נפרולוגים, קרדיולוגים. כל רופא פנימי מומחה היה אמור לדעת לטפל במקצועיות ללא יועצים זמינים – במגוון רחב של מחלות. ללא אינטרנט, ללא MEDSCAPE  או Pub Med, היה אמור להיות מעודכן.  בתוך הרפואה הפנימית ד"ר מדינה ידווב הייתה המלכה הבלתי מעוררת: גם אישה, גם מנהלת מחלקה, וגם רופאה פנימית המסוגלת להתמודד בהצלחה עם החולים המורכבים ביותר, ללא יועצים וללא אינטרנט. לכן, אין זה מפתיע שבכדי להתקבל אצלה להתמחות צריך היה להמתין זמן רב עד שיתפנה תקן. אני עבדתי קרוב לשנתיים בחדר מיון בהמתנה לתקן. וזה היה שווה.
  ביקור בוקר עם המנהלת הנערצת הייתה זו חוויה מלמדת ובלתי נשכחת כל יום מחדש. לא מיהרנו אז ללכת הביתה לנוח לאחר תורנות קשה. הרצון להיות לידה ולשמוע את הערותיה המלמדות לגבי הקבלות שעשינו בלילה, גבר על כל שיקול אחר.
מאות סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת ת"א התחרו זה בזה, במשך שנים, בכדי לזכות להגיע למחלקה פנימית ג' בוולפסון וללמוד רפואה פנימית בהנחייתה של ד"ר מדינה ידווב. אלפים, ואולי עשרות אלפי חולים נבדקו על ידה ורבים חבים לה את חייהם.
  באותן שנים גם סוכרת הייתה נחלתם הבלעדית של הפנימאים.  הרבה שנים לפני שהחלו לצוץ מרפאות סוכרת בבתי חולים בארץ, הייתה כבר ד"ר ידווב מובילה את התחום ומקדישה לו את החשיבות הראויה לו. היא זו שגמרה אומר לפתוח מרפאה עבור חולי סוכרת עוד בשנת 1985. היא זו שדחפה אותי, יחד עם מתמחים נוספים, לעבוד בה.
נראה כי בשנים הבאות, תהיה התמחות מוכרת בסוכרת. ד"ר ידווב שייכת לאבות המייסדים של התמחות זו ועל כך היא זוכה היום בפרס מטעם המועצה הלאומית לסוכרת, פרס מפעל חיים.

עבור לתוכן העמוד