חיפושדלג על חיפוש

הכירו את היחידה לכירורגיה של כלי הדם

הכירו את היחידה לכירורגיה של כלי הדם (הגדל)

היחידה לכירורגית כלי דם מטפלת בחולים הסובלים ממחלות כלי הדם הכוללות מפרצות (אנוריזמות) של אבי העורקים (AORTA) ושל כלי דם אחרים. כמוכן, הצרויות של עורקי הצוואר (הקרוטיד), מחלות חסימתיות של עורקי הגפיים, ומחלות ורידיות.
 ד"ר דימיטרי יעקובוביץ', מנהל יחידת כירורגיה כלי דם במרכז רפואי 'וולפסון', מומחה בניתוחים בעורקים תרדמננים (קרוטיס), גפיים, אורטה בטנית כולל טיפולים אנדווסקולארים (זעירים פולשניים-צינתוריים) עם השתלת תומכנים  למפרצת אאורטה.

בנוסף, מנהל היחידה, הינו מומחה בעל ניסיון רב בטיפול במחלות ורידים בשיטות מודרניות בטכנולוגיות זעיר פולשניות כולל לייזר, גלי רדיו, קיטור, הזרקת קצף תחת אולטרה-סאונד, טיפול קוסמטי בנימים בהזרקות.
ד"ר יעקובוביץ' בעל ידע וניסיון של למעלה מ28 שנה כמנתח כלי דם.


לאחרונה התבצעו היחידה הליכים רפואיים למטופלים בסיכון, שטופלו במגוון רחב של מרכזים רפואיים, והרופאים בהם סרבו לגשת להליך כירורגי. לדברי מנהל היחידה, "בחלק מהמקרים המיוחדים שטופלו ביחידה, הימנעות מהליך הכירורגי כמוהו כלהביא מוות על החולה" 
ביחידה מתבצעים מגוון רב של ניתוחים בהם:
ניתוחי עורקי התרדמה/צוואר (CAROTIS)
תיקון מפרצות של אבי העורקים בשיטה שגרתית או  בטיפולים אנדווסקולריים (סטנט גרפט).
ניתוחים מעקפים לעורקים היקפיים חסומים.
בשיתוף פעולה עם יחידת רדיולוגיה פולשני מבצעים צנתורים וטיפוליים אנדווסקולריים לעורקים חסומים או מורחבים הגפיים ואיברי הגוף.
היחידה נותנת שרות ניתוחים, מעקב ותיקונים של גישה וסקולרית להימודיאליזה למחלקה הנפרולוגית והימודיאליזה.

היחידה לכירורגית כלי דם, מטפלת במגוון רחב של מחלות ששכיחותן בארץ גבוהה מאוד, וטיפול ביחידה מוגדר כיוצא דופן, חדשני ובמטפל במגוון רחב של בעיות רפואיות של החולים במחלקה בו זמנית.
בין תחומי פעילות היחידה ניתן למצוא טיפול למחלות כמו:
טרשת עורקים - מחלה שכיחה מאוד בקרב אוכלוסיית העולם המערבי. במהלך המחלה נגרמת חסימה של העורקים בגוף שגורם בהפרעה באספקת הדם לאיבר ופגיעה בתפקודו, שבמקרים מסוימים מסכנת את האיבר.
מחלת עורקי צוואר - הצרויות בעורקים התרדמניים עלולות לגרום לאירוע מוחי.
אירוע מוחי יכול להיות קל (חולשה ביד או ברגל, הפרעת ראייה קצרה בעין אחת, הפרעות דיבור חולפות) או, במקרים מסוימים, קשה עד כדי שיתוק של פלג גוף (מחצית הגוף הימנית או השמאלית) ואיבוד יכולת הדיבור.
אי-ספיקת כליות סופנית והמודיאליזה - חולים עם אי-ספיקת כליות סופנית והמודיאליזה זקוקים לגישה לדיאליזה לסילוק חומרי פסולת או רעלים מן הדם כמו גם עודף נוזלים בחולים שכליותיהם אינן מתפקדות.
מפרצות בעורקים - התרחבות של עורק מעבר לקוטרו התקין נקראת מפרצת.
ביחידה לכירורגיה של כלי-דם מבצעים ניתוחים פתוחים (קונוונציונלים)  של מפרצות בעורקים, וכמוכן ניתוח אנדווסקולרים - דהיינו ניתוחים בשיטות צנתור, לטיפול במפרצת מורכבות במקומות שונים בגוף, בעיקר במפרצת של הותין (אבי העורקים)
 
מרפאת חוץ לייעוץ וסקולרי -  מרפאת מומחים המיועדת להערכה ואבחון מחלות של כלי דם למטופלים ואפוא מעקב אמבולטורי של מטופלים שטופלו בעבר ביחידה שלנו, המרפאה מייעצת לרופאי הקהילה.
          
לאחרונה פורסמו מספר מקרים של סיבוכים רפואיים מורכבים שטופלו בהצלחה ביחידה.
צוות היחידה פועל במסירות, וללא לאות לטובת מטופלי היחידה.

מוזמנים להיכנס לאתר היחידה כדי להתרשם משירותיה:

http://www.wolfson.org.il/?CategoryID=176&ArticleID=231

 

עבור לתוכן העמוד