חיפושדלג על חיפוש

תואר פרופסור הוענק לאחרונה למרינה שרגורודסקי

תואר פרופסור הוענק לאחרונה למרינה שרגורודסקי (הגדל)

פרופ' שרגורודסקי, מומחית ברפואה פנימית ובאנדוקרינולוגיה.
בשנת 1991 התחילה סטאז׳ ולאחר מכן התמחות ברפואה פנימית ותת התמחות באנדוקרינולוגיה אותה סיימה בשנת 1999. משנת 2000 עובדת במרכז הרפואי וולפסון כרופאה אנדוקרינולוגית בכירה. בנוסף, החל מתקופה זו משמשת כאחראית על מרפאת השמנת יתר והפרעות מטבוליות במרכז הרפואי 'וולפסון'.
פרופ׳ שרגורודסקי היא חוקרת בעלת שיעור קומה, פרסמה עד כה במהלך הקרירה הרפואית שלה יותר מ-60 מאמרים הכוללים עבודות מחקר מקוריות, סקירות ופרק בספר.
ראוי לציון שחלק ניכר מעבודותיה זכה להתפרסם בעיתונים מהשורה הראשונה כאשר ברוב העבודות היא מחברת ראשונה או אחרונה, דבר המעיד על איכות מחקרית גבוהה, מעורבות ותרומה רבה של פרופ׳ שרגורודסקי. תחום המחקר העיקרי של פרופ׳ שרגורודסקי הוא אנדוקרינולוגיה ובפרט תסמונת מטבולית ומרכיביה כגון סוכרת, יתר שומנים בדם והשמנת יתר והשפעתם על מערכת הלב וכלי הדם תוך שימוש בשיטות ייחודיות ולא חודרניות להערכה המודינמית של תכונות כלי הדם. תחומי מחקר נוספים הם מחלות עצם מטבוליות וגם חקר גורמים הורמונליים שונים הנקראים אדיפוקינים והשפעתם על המערכת הקרדיווסקולרית. עבודות המחקר של פרופ׳ שרגורודסקי זכו להכרה ארצית ובינלאומית נרחבת: רק בעשר השנים האחרונות זכתה תשע פעמים בפרס על המחקר המצטיין בביה״ח וולפסון ופעמים רבות בפרס על המחקר המצטיין בכנסים בין לאומיים מובילים בתחום של אנדוקרינולוגיה.
תחומי העיסוק הקליני בהם עוסקת לטובת הציבור, רבים ומגוונים:
טיפול בסוכרת, שומני הדם, לחץ דם, השמנה וגורמי סיכון קרדיוווסקולריים, מחלות אנדוקריניות עם דגש על מחלות בלוטת התריס, אוסטיאופורוזיס ומחלות עצם אחרות.
פרופ' שרגורודסקי, בכירה בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל-אביב, משתתפת מזה שנים בהוראת סטודנטים, מתמחים ואחיות.

המרכז הרפואי 'וולפסון' מקדם את הענקת התואר לפרופ' שרגורודסקי בברכה ורואה בה דוגמא ומופת.

עבור לתוכן העמוד