חיפושדלג על חיפוש

מרכז רפואי וולפסון: הילדה ה-5,000 נותחה במסגרת 'הצל לבו של ילד'

מרכז רפואי וולפסון: הילדה ה-5,000 נותחה במסגרת 'הצל לבו של ילד' (הגדל)

המרכז הרפואי 'וולפסון' ועמותת 'הצל ליבו של ילד' מציינים השבוע :

הילדה ה-5,000 נותחה במסגרת הפרויקט ההומניטארי חובק העולם.
עד כה נותחו בלבם בהצלחה – במרכז הרפואי 'וולפסון' - ילדים מ-59 מדינות שונות ברחבי העולם; לרבות יבשת אפריקה, מזרח אירופה, סין, עיראק, סוריה והרשות הפלסטינית.

נקודת ציון משמעותית במיוחד עבור המרכז הרפואי וולפסון בחולון ועמותת 'הצל ליבו של ילד': הילדה ה-5,000 נותחה השבוע בהצלחה במסגרת הפרויקט ההומניטארי חובק העולם.
הילדה הינה בתה של מטופלת ותיקה, אשר עברה ניתוח במרכז הרפואי וולפסון לפני 20 שנה. הילדה בת השנה הובאה על ידי העמותה מזנזיבר, כדי לעבור את הניתוח הקריטי בישראל.
בכל שנה, הצוות הרפואי של 'וולפסון' ועמותת 'הצל ליבו של ילד' מקיים משלחות רפואיות ברחבי העולם אשר מטרתן לבדוק ולאבחן ילדים חולי לב. עד כה טופלו 5,000 ילדים מ-59 מדינות מתפתחות, ביניהם למעלה מ-2,500 ילדים פלסטינים מהגדה ומעזה. הטיפול הרפואי מוענק לילדים ולמשפחותיהם ללא עלות.
פטמה, הילדה ה-5,000, הובאה לישראל יחד עם קבוצה של 12 ילדים, 8 אימהות ושתי אחיות מזנזיבר. כל הילדים בקבוצה סובלים ממחלות לב, ובמהלך השבועות הקרובים הם יעברו טיפולים מצילי חיים במרכז הרפואי וולפסון.
"לקחת חלק בהצלת חיים של ילד זהו אחד הדברים המתגמלים ביותר שיש," כך אמר ד"ר ליאור ששון, מנהל היחידה לניתוחי לב ילדים ב'וולפסון' והמנתח הראשי בפרויקט. "לשים בצד את המחלקות הפוליטיות ולסייע לבן אדם הזקוק לעזרה, לילד, זהו הנס שהצוות הרפואי שלנו ב'וולפסון' מבצע בכל יום".
באלקיס, אמה של פטמה, סבלה בדיוק מאותו מום לבבי אשר ממנו סובלת כעת גם בתה, וחייה נצלו בישראל לפני 20 שנה, כאן במרכז הרפואי וולפסון. באלקיס החלימה מהניתוח, חזרה לזנזיבר וגדלה להיות ילדה בריאה ומאושרת. היא התחתנה, ולפני כשנה נולדה בתה הבכורה פטמה, אשר אושפזה פעמים רבות ואובחנה כחולה במחלת לב, אולם הניתוח לו היתה זקוקה לא קיים בזנזיבר.
"מעולם לא חשבתי שאעשה שוב את המסע מאפריקה לישראל," כך אומרת באלקיס, אמה של פטמה. "אני חייבת את חיי לעמותה המדהימה הזו ועכשיו הם גם הצילו את חייה של בתי. אני חייבת להם את כל האושר של חיי. בקרוב נחזור לזנזיבר, אבל חלק מהלב שלנו יישאר בישראל לתמיד".
פטמה ואמה יישארו עוד כמה שבועות בבית הילדים של 'הצל ליבו של ילד' בחולון, יחד עם עוד כ-30 ילדים אשר הובאו לארץ על ידי העמותה מטנזניה, אתיופיה, זמביה, קניה, אוגנדה, עיראק, עזה והרשות הפלסטינית.

ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון: "הפעילות הזו של הצוותים הרפואיים בשיתוף הפעולה עם העמותה מהווה מקור לגאווה. בכוונתי להרחיב פעילות של הצלת חיים ומתן מענה רפואי בינלאומי לכל תחומי הרפואה ולבני כל הגילים".

על 'הצל ליבו של ילד'
'הצל ליבו של ילד' היא עמותה הומניטרית בינלאומית, שבסיסה בישראל, בעלת מעמד רשמי באומות המאוחדת, אשר הפכה לאחרונה לארגון הישראלי הראשון בהיסטוריה לקבל את אות האוכלוסין של האו"ם.
הצל ליבו של ילד נוסדה במרכז הרפואי ע"ש וולפסון בחולון בשנת 1995, במטרה לשפר את איכות הטיפול הרפואי בילדים חולי לב ממדינות מתפתחות, וליצור מרכזי טיפול מיומנים במדינות אלו.
העמותה דואגת לניתוחי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות, ללא הבדלי גזע, דת, לאום, מגדר או מצב כלכלי.
העמותה מקימה כעת בית חולים לילדים במרכז הרפואי ע"ש וולפסון אשר ישרת את האוכלוסייה הישראלית המקומית יחד עם הילדים המטופלים על ידי העמותה ויהווה מרכז בינלאומי לניתוחי לב ילדים.

עבור לתוכן העמוד