חיפושדלג על חיפוש

סיום שנת הכשרה מעשית בשירות הסוציאלי

סיום שנת הכשרה מעשית בשירות הסוציאלי (הגדל)


זוהי השנה הראשונה בה השירות הסוציאלי בראשותה של גב' זהבית שפיצר יזם שיתופי פעולה עם מספר מרכזים אקדמיים, במטרה להיות שירות סוציאלי מוביל בהכשרת הדור הבא של העובדים הסוציאליים בתחום הבריאות הכללית.
 ביום שלישי האחרון 11.6.19 הסתיימה שנת הכשרה מקצועית לסטודנטים לעבודה סוציאלית.  ו-14 סטודנטים לעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן והמכללה האקדמית אשקלון סיימו בהצלחה את הכשרתם.
הסטודנטים לוו לאורך השנה האקדמית על ידי העובדות הסוציאליות: ויקטוריה בסין, רדה גחלב, פאולין ברנד-דורפמן, מירה שרוני, שירין פחר, גלית תמר , זהבית שפיצר. העובדות עברו הסמכה להדרכת סטודנטים.
הסטודנטים השתלבו במחלקות אשפוז, מכונים ומרפאות רכשו ידע וכלים מקצועיים לעבודה וסייעו בהרחבת מענים ובהנגשת שירותים למגוון מטופלים, באופן המאפשר יישום  ערכי המוסד הרפואי וולפסון הרואה את המטופל במרכז.
במהלך ההכשרה הסטודנטים הועשרו בידע מקצועי על ידי הפעלת מוקד למידה אותו ריכזה עו"ס גלית תמר מהשירות הסוציאלי. ההרצאות המקצועיות ניתנו על ידי עובדי השירות ועל ידי מרצים מבחוץ. בנוסף, הסטודנטים לקחו חלק בסיורים לימודיים במוסדות שונים בקהילה אשר נמצאים בממשקי עבודה עם בי"ח והשירות הסוציאלי.
להלן מעט מהמשובים אשר התקבלו על ידי הסטודנטים במפגש הסיום:
"התקבלנו בזרועות פתוחות, סודרו לנו אישורי כניסה עם רכב, תלושי מזון. ההרגשה הייתה כי אנו מתקבלים ברצון ובברכה, ומעוניינים לשלב אותנו בצוות. האווירה נעימה מאוד והאקלים מאפשר תמיכה בתהליך הלמידה".
"בתחילה חששתי מאוד מהמפגש עם מטופלים בבי"ח , ממש התקשיתי לנשום מרוב חשש. נעזרתי רבות בהדרכה המקצועית, כעת אני חווה תחושת מסוגלות גבוהה יותר, ושמחה על השינוי שחל בי ".
"רק עתה אני מבינה חשיבות של התערבות בשעת משבר שהינה קצרה בזמן ואפקטיבית, כפי שמתנהלת בשדה העבודה הסוציאלית בבית חולים".
"ההכשרה המעשית אפשרה מפגש עם מגוון מטופלים, המגיעים מאוכלוסיות שונות"

 

עבור לתוכן העמוד