חיפושדלג על חיפוש

המשימה: 20 צנתורי לב בחמישה ימים

המשימה: 20 צנתורי לב בחמישה ימים (הגדל)

תעודות הוקרה הוענקו אמש לחברי משלחת 'וולפסון' ו'הצל ליבו של ילד'
אשר שבו משליחות הומניטרית בטנזניה


בתמונה - חברי המשלחת מ'וולפסון' ועמותת 'הצל ליבו של ילד' מקבלים תעודות הוקרה ממנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, בשובם משליחות הומניטרית בטנזניה.

מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, ד"ר ענת אנגל, העניקה אמש תעודות הוקרה לחברי המשלחת ההומניטרית של 'וולפסון' ו'הצל ליבו של ילד'
אשר במסגרתה הוטסו לטנזניה רופאים, אחיות, טכנאים ותומכי-רפואה מהמרכז הרפואי וולפסון, על מנת להציל ילדים הלוקים בלבם, בעיר הגדולה, דאר א-סלאם.

המשלחת, שעמד בראשה ד"ר שגיא אסא, מנהל היחידה לקרדיולוגיה פולשנית בילדים ב'וולפסון', שבה לישראל ב-1 ביוני, לאחר שביצעה בדיקות מקיפות ל-55 ילדים
הלוקים בלבם, והשלימה פעולת צנתור מצילת חיים ב-20 מתוכם –אשר היו ברי טיפול. כל הילדים אשר טופלו החלימו ושבו לפעילות מלאה.

אל מפגש חלוקת תעודות ההוקרה הבוקר, הצטרפה – ריבה גרינשפן, יו"ר סניף 'הצל ליבו של ילד' בקנדה; סניף פעיל במיוחד ותומך בפעילות הבינלאומית.
עוד נכחו במפגש; סיימון פישר, מנכ"ל עמותת 'הצל ליבו של ילד' וחברי הנהלת המרכז הרפואי 'וולפסון'.

עד כה, רופאי 'וולפסון' בשיתוף עם עמותת 'הצל ליבו של ילד' טיפלו ביותר מ-800 ילדים מטנזניה ומזנזיבר והכשירו מנתח לב ילדים,
שני קרדיולוגים של ילדים, רופאת טיפול נמרץ, שני טכנאי מכונת לב ריאה ושש אחיות, כולם כיום עובדים ומטפלים בילדים בטנזניה.
בטנזניה ישנו כיום מנתח לב ילדים אחד, ד"ר גודווין גודפרי, אשר השלים חמש שנות הכשרה במרכז הרפואי וולפסון וחזר לטנזניה כדי לנהל את מערך ניתוחי לב הילדים שלהם.

מאז שובו של ד"ר גודווין לטנזניה, הוא וצוותו ניתחו 260 ילדים, ובנוסף 378 ילדים נותחו במהלך ביקורים של משלחות רפואיות המבקרות בבית החולים מישראל, אוסטרליה, איטליה, ארצות הברית וסעודיה.
עמותת הצל ליבו של ילד הציגה את פרויקט הקמת המרכז לניתוחי לב בטנזניה לשני ארגוני סיוע בינלאומיים: הארגון האוסטרלי Open Heart International (OPI
והארגון האמריקני Mending Kids(MK) . שני הארגונים שולחים בכל שנה צוותים רפואיים כדי לתמוך ולסייע לצוות הטנזני.

ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי 'וולפסון': "הפעילות של הצלת ילדים בעולם מעוררת השראה ומהווה בסיס הומניטרי, שהמוקד שלה הוא בוולפסון".


 

עבור לתוכן העמוד