חיפושדלג על חיפוש

שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל גיאפרט, בביקור רשמי במרכז הרפואי 'וולפסון'

שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל גיאפרט, בביקור רשמי במרכז הרפואי 'וולפסון' (הגדל)


ביקור השגריר, לציון 2,000 ילדים פלסטינים שטופלו במסגרת תכנית "לב העניין" במימון האיחוד האירופי.
במסגרת תכנית  "לב העניין" הכשירה עמותת 'הצל ליבו של ילד' ב'וולפסון' עשרות רופאים ואחיות פלסטינים,
ערכה כנסים רפואיים משותפים לישראלים ולפלסטינים, קיימה פעילות משותפת לנוער ישראלי ופלסטיני וערכה קבוצות תמיכה משותפות למשפחות מטופלים.


שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל גיאפרט, ביקר ביקר ברביעי במרכז הרפואי וולפסון והשתתף בטקס חגיגי לציון 15 שנות פעילות הומניטרית של עמותת 'הצל ליבו של ילד' בתמיכת האיחוד האירופי.
באירוע נכחו אנשי צוות רפואי ישראלי ופלסטיני, הנהלת המרכז הרפואי וולפסון והנהלת 'הצל ליבו של ילד', משפחות של מטופלים פלסטינים, מתנדבים ותומכים של העמותה.

תכנית  "לב העניין" מקדמת שיתוף פעולה בין ישראלים ופלסטינים על ידי מתן הזדמנויות לשיתוף פעולה, תוך התמקדות על שיפור איכות הטיפול בילדים פלסטינים חולי לב.
התכנית מעניקה טיפולי לב מצילי חיים לילדים פלסטינים והכשרה לאנשי צוות רפואי פלסטינים.
בכל יום שלישי מתקיימת במרכז הרפואי וולפסון מרפאה קרדיולוגית ללא עלות עבור ילדים פלסטינים. 20-30 ילדים מגיעים בכל שבוע מהגדה המערבית ומעזה כדי להיבדק על ידי רופאי העמותה בבית החולים.
קבוצת הילדים מעזה מגיעה עם שני רופאים קרדיולוגים אשר באים כדי לעבוד במרפאה ביחד עם שותפיהם הישראלים.
חלק מהילדים מגיעים כדי לקבל אבחון וחלק מהילדים מגיעים לבדיקות פולו אפ לאחר שכבר טופלו בעבר ונמצאים בהשגחה של הצל ליבו של ילד לאורך השנים.

 

"המעקב של הטיפול הרפואי עם המשפחות שבאות לאורך השנים כדי לקבל טיפול הופך אותנו לסוג של משפחה", מסבירה ד"ר ד"ר אלונה ראוכר, מנהלת יחידת קרדיולוגית ילדים בוולפסון.
מאז תחילת תכנית לב העניין לפני 15 שנים, עמותת הצל ליבו של ילד טיפלה ב-2,000 ילדים פלסטינים הסובלים ממחלות לב והכשירה עשרות רופאים ואחיות פלסטינים מהגדה ומעזה.
"אני לומד הרבה מאד דברים חדשים שיעזרו לי כרופא. אני פוגש אנשי מקצוע וחברים חדשים. זה אומר עתיד טוב יותר לעם שלי וזו גם הצורה בה אנו מתקרבים לשלום", אומר ד"ר אחמד זערור הלוקח חלק בתכנית ההכשרה של הצל ליבו של ילד בוולפסון כדי להפוך למנתח לב ילדים.
בנוסף וכחלק מתכנית "לב העניין" עמותת 'הצל ליבו של ילד' ערכה מפגשי תמיכה למשפחות מטופלים וקיימה מפגשי התנדבות של נוער ישראלי ופלסטיני בוולפסון.

 

ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי 'וולפסון': "אני מברכת על שיתוף הפעולה עם האיחוד האירופי, אשר מאפשר לנו להציל את חייהם של ילדים רבים,
ללא התייחסות למוצא, לאום ושיוך פוליטי. נמשיך לפעול על מנת לסייע לילדים בכל העולם – ובכל תחומי הרפואה המודרנית. תודה לעמיתיי בעמותת 'הצל ליבו של ילד' על הפעילות המבורכת".

 

לדברי פרופ' אריה שכנר, נשיא עמותת 'הצל לבו של ילד':

אנו מודים מקרב לאיחוד האירופי שבזכותו הצלחנו להציל 2000 ילדים פלסטינים במרכז הרפואי ע״ש וולפסון. הצל ליבו של ילד מחוייבת להצלת ילדים, ללא קשר לדת, לאום או מוצא, והעבודה עם השותפים הפלסטינים שלנו מבטיחה עתיד טוב יותר לכולנו, לישראלי ולפלסטינים גם יחד.

על הצל ליבו של ילד
'הצל ליבו של ילד הינה עמותה הומניטרית בינלאומית הדואגת לטיפולי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות, ללא הבדלי גזע, דת, לאום, מגדר או מצב כלכלי
.פעילות הצל ליבו של ילד בישראל מרוכזת סביב המרכז הרפואי ע"ש וולפסון שבחולון ומבוצעת ע" אנשי צוות מסורים המקדישים בקביעות חלק ניכר מזמנם לפעילות זו, ללא קבלת תשלום מהעמותה.
מאז היווסדה בשנת 1995 הצילה העמותה את חייהם של יותר מ-5,000  מ-60 מדינות והכשירה למעלה מ-120 רופאים ואחיות ממדינות אלו, אשר הצילו רבים נוספים.
בהיותה אחת העמותות המשמעותיות ביותר בישראל, היא הפכה לאחרונה לארגון הישראלי הראשון שקיבל את  פרס האוכלוסין היוקרתי של האו"ם וזכתה לשבחים בינלאומיים רבים.
עמותת הצל ליבו של ילד מקימה כעת בית חולים לילדים במרכז הרפואי ע"ש וולפסון אשר ישרת את האוכלוסייה הישראלית המקומית
יחד עם הילדים המטופלים על ידי העמותה ויהווה מרכז בינלאומי לניתוחי לב ילדים.

עבור לתוכן העמוד