חיפושדלג על חיפוש

כנס ראשון מסוגו בתחום רפואת ההנקה התקיים במרכז הרפואי וולפסון

כנס ראשון מסוגו בתחום רפואת ההנקה התקיים במרכז הרפואי וולפסון (הגדל)

המרכז הרפואי וולפסון אירח, כנס ראשון מסוגו בתחום רפואת ההנקה. מדובר בכנס ראשון מסוגו בתחום רפואת ההנקה שאותו פקדו מגוון רחב של נשים ממקצועות הבריאות השונים. קיומו במרכז הרפואי וולפסון הודות לתמיכת הנהלת המרכז הרפואי ולסגנית מנהלת המרכז הרפואי, ד"ר שירי טננבוים. את הכנס פקדו מגוון רחב של נשים ממקצועת הבריאות השונים.

בין הנושאים שעסק בהם הכנס נכללה גם ההתפתחות לאורך השנים של רפואת ההנקה והחשיבות להאדיר את התחום למען נשים ולמען החברה כולה.

ניתנו הרצאות רבות ומעשירות מרופאים מובילים בתחומם, בין הנושאים שעלו בהרצאות נכללו הנושאים: היפוגליקמיה ביילודים, מחקר שלנו במרכז הרפואי וולפסון בתמיכה יומית הנקה, גדילה תקינה בתינוקות יונקים, טיפול תרופתי במניקות.

ד"ר ערן וינר, מומחה בגינקולוגיה ובמיילדות המרכז הרפואי וולפסון, העביר הרצאה מרתקת בנושא טכנולוגיה תומכת הנקה. כמוכן, העניק מידע חשוב בנוגע לשימושים טכנולוגיים כמו אפליקציות למען שיפור ההנקה. במסגרת הרצאתו שיתף במחקר של ד"ר הדס מירמנברג, ממחלקת נשים ויולדות שלנו, שעסק בתמיכה יומיומית באימהות מניקות.

ד"ר שירי טננבוים, סגנית מנהלת המרכז הרפואי וולפסון, נשאה דברים, בין דבריה נאמר: "נשים הרוצות להניק צריכות לקבל סיוע מהממסד הרפואי לממש את רצונן – על ידי הבנה ותמיכה ללא סייג בהעדפותיהן האישיות, על ידי הדרכה טובה, מקצועית, לא שיפוטית וזמינה מאוד מבחינת זמן ועלות ועל ידי סידור המרחב הציבורי לכזה שתומך בהחלטותיהן." עוד אמרה: "רופאות ורופאים יכולים וצריכים להיות קול מניע בשיח פוגרסיבי על רפואה ובריאות נכונה, שפויה ומשרת שלווה, אני מקווה שזה כנס ראשון מיני רבים"

הכנס נחתם בפאנל ססגוני שהתאפיין בדו שיח פעיל עם הקהל. בין הנושאים המשמעותיים שחזרו בפאנל היו הצורך בכך שגורמים רפואיים ובריאותיים מתחומים שונים ישתפו פעולה ויתנו לאם המניקה תשובות דומות, ולא יגרמו לטיפול להיות בלתי אפשרי מצד האם וגורמי הטיפול השונים. עוד דובר על כך שבעולם אידיאלי רצוי שאישה לא תחפש רופאה/דיאטנית עם זיקה לעולם ההנקה אלא שהדבר אמור להיות מוטמע בכלל הצוותים הרפואיים השונים. ורצויה שתהא יועצת הנקה בכל 'טיפת חלב.'

 

 

 

עבור לתוכן העמוד