חיפושדלג על חיפוש

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב בביקור רשמי במרכז הרפואי 'וולפסון' בחולון

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב בביקור רשמי במרכז הרפואי 'וולפסון' בחולון (הגדל)

 

"תהליכי ייעול השירות בחדרי המיון והממשקים עם המחלקות הפנימיות – מרשימים.
המשיכו לעודד את הצוותים המטפלים ולהעניק להם כלים".

קרדיט לצילומים המצורפים; מחלקת הדוברות - וולפסון

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הגיע בחמישי לביקור רשמי במרכז הרפואי 'וולפסון' בחולון.
מטרת הביקור: היכרות עם הצוותים המטפלים בחדרי המיון ובמחלקות הפנימיות, התרשמות מתהליכי השיפור וההתייעלות בתחום חווית המטופל במרכז הרפואי.

בר סימן טוב הגיע אל המרכז הרפואי 'וולפסון' כשהוא מלווה במשנה למנכ"ל; פרופ' איתמר גרוטו, ראש חטיבת בתי החולים הממשלתיים; ד"ר אורלי ויינשטיין,
ראש חטיבת הרפואה; ד"ר ורד עזרא ו ראש מנהל הסיעוד במשרד הבריאות; ד"ר שושי גולדברג.
 
את הביקור הובילה סמנכ"לית המרכז הרפואי 'וולפסון', ד"ר איריס קלירס, אשר ערכה ביחד עמם סיור במחלקה לרפואה דחופה (מיון) בניהולו של ד"ר אנדרי שופן,
במחלקה לרפואה דחופה (מיון) בילדים בניהולה של ד"ר גילה מאירסון ובמחלקה פנימית ה', בניהולו של ד"ר רון דובינסקי.

במסגרת הביקור, הסבירה ד"ר קלירס, כי המאמץ העיקרי של המרכז הרפואי כיום, הוא בגיוס רופאים ורופאות המומחים ברפואה דחופה ובתגבור הצוותים הסיעודיים.
זאת ועוד, ד"ר קלירס הסבירה כי "הודות לתקשורת המצוינת בין חדרי המיון ומנהלי המחלקות הפנימיות ב'וולפסון', מתאפשר לנו להעניק שירות טוב ויותר
ולהתמודד עם העומסים - אשר כידוע הם מנת חלקם של כל בתי החולים בישראל כיום. אנו עושים את המיטב על מנת להעניק את השירות הטוב ביותר לכ-700,000 תושבי האזור".

מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי 'וולפסון', אורנה צבי, נכחה בביקור אף היא, והדגישה את הנושא של קיום ממשקי עבודה בין חדרי המיון למחלקות הפנימיות.
לדבריה: "האחות הכללית המבצעת תורנות במהלך הערב והלילה, נמצאת בקשר ישיר עם המחלקות, אשר נעשה ביניהם ויסות, מה שמשפר במידה ניכרת את העומסים בחדרי המיון ובמחלקות".

מיכל נוח, ממלאת מקום אחות אחראית במיון, נכחה גם היא לאורך הביקור.

 

מנהל המחלקה לרפואה דחופה, ד"ר אנדרי שופן, הציג בפני מנכ"ל משרד הבריאות נתונים בולטים אודות חדר המיון ב'וולפסון', לרבות הישגים,
ביניהם; הכשרות מקצועיות לצוותים במיון, קיום הדרכות וסימולציות של מקרי טראומה והקמת עמדת מיון קדמי להקלה בעומסים – אשר תומכים בשיפור הניכר שלנו בנתוני סקר חווית המטופל.
ד"ר שופן הציג גם את האתגרים העומדים בפני המחלקה לרפואה דחופה, ביניהם; גיוס מומחים ברפואה דחופה ושדרוג מערכות המידע והמיחשוב".
 
הממונה על תחום חווית המטופל במרכז הרפואי, שירי וייזינגר, נכחה בביקור, והעניקה למנכ"ל סקירה בנושא. היא ציינה כי בקרוב יוצבו
בחדרי המיון ב'וולפסון' אנשי שירות אשר יעניקו מענה וסיוע למטופלים. "נגייס ונכשיר אנשי שירות בעלי אוריינטציה מובהקת לתחום, ותפקידם יהיה לתת יד למטופלים,
להדריך אותם ולהסביר להם, גם להגיש שתייה כשצריך. במקביל, אנו ממשיכים לשפר את תחום חווית המטופל באמצעות אפליקציית וסרטונים שיוצגו במיון."

בסיום הביקור, בר סימן טוב ציין כי הוא מתרשם מתהליכי ייעול השירות בחדרי המיון והממשקים עם המחלקות הפנימיות בוולפסון
וכי ימשיך לתמוך בתהליכים אלה ולעקוב אחריהם באופן עקבי. "המשיכו לעודד את הצוותים המטפלים ולהעניק להם כלים. אין לי ספק שיש לכך השפעה מכרעת ויש לכך תוצאות ברורות".


 

עבור לתוכן העמוד