חיפושדלג על חיפוש

חוסר שגשוג - FTT

עלייה בלתי מספקת במשקל  או באורך בתינוקות וילדים עד גיל 3, נקראת Failure To Thrive (או בקיצור - FTT), ובעברית: חוסר שגשוג.

חוסר שגשוג יכול להיות הביטוי הראשון של מחלה מולדת, ביטוי של תזונה לקויה, הפרעה בתפקוד מערכת העיכול, ביטוי לפגות או הריון בלתי תקין, או תופעה שפירה שלא מחייבת טיפול. לרוב, יש צורך במספר מומחים בתחומים שונים, כגון גסטרואנטרולוגיה, תזונה, אנדוקרינולוגיה ולעתים גם גנטיקה, וזאת בכדי לעמוד על טיב הבעיה. עקב כך, ההורים מוצאים עצמם מתרוצצים ממרפאה אחת לשנייה, או מקבלים הרבה עצות סותרות מאנשים שאינם מומחים בכל התחומים גם יחדיו.

המרפאה שלנו היא מרפאה יחידה בארץ ובאירופה שעוסקת ב-FTT מכל ההיבטים ותחת קורת גג אחת. המרפאה מתמחה בטפול בהפרעות אכילה, וביצירת תוכנית אישית לכל ילד, המבוססת על הבעיות המיוחדות אצל הילד או במשפחה. היחידה טיפלה עד היום במאות ילדים, כולל ילדים שנשלחו מאירופה וארצות הברית לצורך טיפול.

במרפאה צוות רב-תחומי הכולל שני רופאים מומחים למחלות דרכי העיכול בילדים, שתי דיאטנית, פסיכיאטר וקלינאית תקשורת. בנוסף, אנו מקיימים שיתוף פעולה עם אנדוקרינולוג וגנטיקאית, שנתונים את חוות דעתם ומשתתפים עמנו בדיונים. כל הצוות הוכשר בארץ או באוסטריה (שמובילה את המחקר בתחום).

ביחידה שלנו פותחה שיטת אבחון ייחודית שנקראת  Wolfson Criteriaואף הוצגה בחו"ל, וגם שיטת טיפול מקורית, שנקראת Avoidance Transferושוללת שימוש בעונשים או התניות, ופועלת למען החזרת חדוות האכילה לילדים.

אנחנו משלבים בטיפול שיטת FOOD PLAY (משחקי אוכל). במסגרת השיטה, הילדים משחקים עם אוכל ולומדים לא לפחד מאכילה או מבליעה. המשחק מתבצע  בהנחיית דיאטנית וקלינאית תקשורת. בנוסף, אנו מכנסים קבוצת תמיכה עבור ההורים.

היחידה שלנו היא גם המקום היחיד בארץ שבו ניתן לבצע בדיקה משולבת לרפלוקס (חזרה של תוכן מעי לוושט וחלל הפה), חומצי ולא חומצי, באמצעות מכשור יחודי ( PH Impednace), שעומד לרשותנו.

בצוותא עם היחידה לריאות ילדים אנו יכולים לבצע בדיקה משולבת לאיתור החזר ושטי/קיבה יחד עם ניטור קולות נשימה (SYNCHRONIZED GE REFLUX AND BREATH SOUND ANALYSIS), המאפשרת לקבוע האם רפלוקס מהקיבה לוושט הוא הסיבה לשיעול, צפצופים או מחלות ריאה. ילדים מכל רחבי הארץ נשלחים למרכז רפואי וולפסון לצורך ביצוע הבדיקה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד