חיפושדלג על חיפוש

המג"ן של המשפחות

את הילדים החולים במחלות גנטיות נדירות לרוב אי אפשר לרפא – אבל בזכות אבחון מדויק אפשר לשפר את איכות חייהם. במקביל, ניתן לבודד את הגן הפגום ובכך לאפשר להוריהם להביא ילדים בריאים לעולם. שילוב היכולות בין מומחים בתחומי הנוירולוגיה, הגנטיקה והמחלות המטאבוליות יוצר את מרפאת מג"ן הייחודית – מרכז מצוינות ארצי ומקור יחיד לתקווה חדשה עבור מאות הורים לילדים בעלי תסמונות נדירות. המג"ן של המשפחות, אצלנו בוולפסון

(מאת: אורן שריג)

 

– "אין דברים כאלו! היינו במרפאת מג"ן וישבו איתנו מספר רופאים בכירים במשך כחמש שעות, כולל דיונים שערכו לפני שבאנו בפורום עצום. דנו בכל ההיסטוריה הרפואית לעומק פעם ראשונה. לא ייאמן שיש כזה דבר בארץ. אפילו רופא פרטי שלוקח אלפי שקלים משקיע בקושי שעה וגם זאת רק בתחום אחד. למי שאני מספרת, לא מאמינים לי".

– "כיף שיש מקום שמתייחס לכל הבעיות בהיבט רב תחומי. התעייפתי מלרוץ כל פעם למרפאה אחרת בפינות הארץ השונות ולנסות לחבר את הכל בעצמי".

– "נכון... אנחנו שם כבר עשר שנים וכולם שם נהדרים. הגענו לשם אחרי שנתיים מאוד קשות של סיון עם הפרכוסים... כלום לא הצליח לייצב אותה. פרופ' טלי שגיא הצליחה ממש בהתחלה לייצב אותה בלפחות 80%! היום הפרכוסים שלה קלים ברובם וקצרים, ויש ימים שאין לה בכלל".

– "אני חושבת שהמרפאה הזו היא היחידה בארץ שמתקרבת מבחינת היצע הטיפולים, הבדיקות והצעות לטיפול לחו"ל... לדעתי זה נפלא שהפנו אתכם לשם".

 

שיח האימהות הזה מצוטט (בקיצורים קלים) מתוך פורום אינטרנטי של הורים לילדים בעלי תסמונות גנטיות, נוירולוגיות ומטאבוליות. הגורל המשותף הוביל את המשפחות הללו לטיפול במרפאת מג"ן שבמרכז הרפואי וולפסון – המרפאה המטבולית-גנטית-נוירולוגית, השוכנת בקומה השנייה של בניין מרפאות החוץ. ב-18 שנותיה הפכה המרפאה למותג ארצי ולקרן של אור ושל תקווה עבור מאות רבות של משפחות, המבקשות מענה בשתי "חזיתות": מחד, טיפול טוב ככל האפשר בילד החולה, תוך ראייה כוללת של צרכי הילד והמשפחה, ומאידך – פתח חדש של סיכוי להרחיב את המשפחה באמצעות הבאת ילדים בריאים לעולם.

 

מדובר במרפאה ייחודית ורב-תחומית, לא רק בשל עיסוקה בבעיות מורכבות ולעתים נדירות, אלא בשל צורת העבודה המשותפת שמתוות יחד שלוש רופאות בכירות המובילות את הפעילות. את מרפאת מג"ן מנהלות במשותף פרופ' טלי לרמן-שגיא, מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים ומחלות מטבוליות ונוירוגנטיות, וד"ר דורית לב, מומחית בגנטיקה רפואית ובמחלות נוירוגנטיות המנהלת את המכון הגנטי. משלימה את "המשולש" ד"ר אסתר לשינסקי-סילבר, מנהלת המעבדה המולקולארית בבית החולים. בצידן כולל הצוות מומחים רבים ממגוון תחומים, ביניהם תזונה, פיזיותרפיה ועבודה סוציאלית – מערך הנותן מענה מקיף תחת קורת גג אחת ומבטיח התייחסות רחבה לכלל הבעיות של הילד ומשפחתו. למרפאה מגיעים ילדים הסובלים מהפרעות מורכבות, כולן על בסיס גנטי, רובן מחלות נוירוגנטיות המערבות את מערכת העצבים המרכזית או ההיקפית, ומיעוטן (כ-10%) מחלות מטאבוליות – הפרעות מולדות בחילוף חומרים. מדובר בילדים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית או עיכוב התפתחותי מסיבה לא ידועה, ילדים עם הפרעות שונות על הספקטרום האוטיסטי, ילדים עם אפילפסיה בלתי נשלטת, הפרעות תנועה, מחלות עצב-שריר, מחלות מיטוכונדריאליות ועוד. "יש מאות סוגים של מחלות, חלקן נדירות מאוד", מסבירה פרופ' לרמן-שגיא, "האתגר הראשוני שלנו הוא לערוך בירור מקיף, לעתים ממש מחקר בלשי, כדי לאבחן את הבעיה באופן המדויק ביותר. נדרש לכך עולם עמוק של ידע, התעדכנות ולימוד בלתי פוסק".

 

צוות המרפאה רואה בין 400 ל-500 חולים בשנה, שחלקם הגדול לוקים בתסמונות ייחודיות כמו מחלות מיטוכונדיאליות, המהוות תת קבוצה בתוך קבוצת החולים המטאבולים. זוהי קבוצה של מחלות גנטיות הנגרמות על ידי פגמים בעשרות ואף מאות גנים שונים, ומערבות לרוב כמה מערכות בגוף. הן נחשבות לנדירות ביותר ולא ניתן לאתר אותן בבדיקות סקר. "עולם הידע שלנו מקיף מאות מחלות, וכל הזמן אנו מגלים דברים חדשים", אומרת פרופ' לרמן-שגיא, "אנו מפרסמים כ-12 מאמרים בשנה וחושפים את התגליות שלנו: תסמונות חדשות, גנים חדשים לתסמונות ידועות או מוטציות בגנים ידועים". הפן המחקרי העצום שמובילים במרפאת מג"ן הוא הסיבה העיקרית לדרגת פרופסור מן המניין שהוענקה לפרופ. לרמן-שגיא על ידי אוניברסיטת תל אביב.

 

ספרי על מקרה שאת גאה בו במיוחד.

 

"טיפלנו במשפחה ששני אחים בה נפטרו ממחלה נדירה. הצלחנו למצוא את הגן הפגום – גן חדש שלא תועד עד אז. בזכות גילוי הבסיס הגנטי של המחלה נולדה להורים בהמשך ילדה בריאה. את מרבית המחלות הללו אי אפשר לרפא אלא רק להקל על איכות החיים, אבל כן אפשר לתת למשפחות הללו אופק חדש. כל לידת ילד בריא למשפחה שהגורל לא היטיב עימה, היא רגע גדול של סיפוק עבורנו".

 

איך בעצם מאתרים גן פגום?

 

"אנו משתמשים בטכניקות החדשניות ביותר, כדוגמת אנליזת אקסומיקס (NGS)– ריצוף של כל הגנים לצורך זיהוי הגנים הפגועים. כך מזהים בעיות שאי אפשר לעלות עליהן בבדיקות ההיריון. אנו משתפים פעולה עם חוקרים מכל העולם, אולם הבסיס לכל התהליך הוא עבודתה של ד"ר אסתר לשינסקי-סילבר, מנהלת המעבדה המולקולרית. לולא המקצועיות שלה ושל צוותה בביצוע הבדיקות הגנטיות, לא היינו יכולים להגיע לאבחנות. לאחר מציאת הגן מתבצע שיתוף פעולה עם מעבדות בחו"ל, לשם הוכחה סופית לתפקוד לקוי של תוצר הגן".

 

מהי נקודת החוזק הבולטת שלכם? איפה היתרון היחסי?

 

"מה שמאפיין את עבודתנו הוא שילוב כוחות אמיתי, המבוסס על הערכה הדדית רבה בין ד"ר לב, ד"ר לשינסקי-סילבר וביני. התוצאה היא שיתוף פעולה עמוק ופורה. אנו עונים על צרכי המשפחה בכל התחומים – טיפול בילד, התמודדות, זכאות לשירותים, תמיכה פסיכוסוציאלית. זוהי מעטפת שנותנת מענה שלם. מרפאת מג"ן היא ראשונה מסוגה בארץ, וגם כיום אין דומה לה מבחינת רוחב המעטפת למשפחה. אני גאה להוביל מרפאה ארצית, שמטופליה מגיעים ממג'דל שאמס בצפון ועד אילת בדרום, ועם הגיבוי החזק של בית חולים כמו וולפסון".

 

כל מקרה זוכה במרפאה לטיפול ברמת "מחלקה ראשונה" בשלבי הבירור, הבדיקות, האבחון הייעוץ (גנטי, תזונתי, סוציאלי) והטיפול הניתן בהתאם למקרה. ילדים עם מחלות מטאבוליות, לדוגמה, מטופלים בדיאטות מתאימות – כולל בתמיסות המיובאות מחו"ל, בתרופות מיוחדות ובוויטמינים. המעקב והטיפול נמשכים בשיתוף הרופא המטפל בקהילה. מתאמות המרפאה, תמי ויפעת, עומדות לרשות ההורים בכל פנייה ושאלה, והעובד סוציאלי אהרלה גבאי מלווה את המשפחות לפי הצורך, בתמיכה ובדאגה לזכויות הסוציאליות. הצוות הרב תחומי עוקב אחר הילדים וערני להתפתחות סיבוכים. הוא עומד בקשר מתמיד גם עם צוות המטפלים במכונים להתפתחות הילד ועם המטפלים בגנים ובבתי הספר הטיפוליים, מפנה את החולים ומשפחותיהם לקבוצות תמיכה ומספק מידע וחומר הסברה בהתאם לתסמונת המאובחנת.

 

ד"ר דורית לב, מנהלת המכון לגנטיקה רפואית, היא שותפתה של פרופ' לרמן-שגיא לניהול המרפאה. "ההשקעה שלנו בכל מטופל היא גדולה מאוד", היא אומרת, "החולה מגיע ליום שלם ולעתים צוות רב תחומי שלם עסוק רק בו, שלא לדבר על שעות של למידה ודיון לפני כל מקרה ובמהלכו. אנו נותנים מענה לחולים מאוד קשים, שמקבלים במסגרת הרפואה הציבורית מענה ברמה שלא קיים גם ברפואה הפרטית. זו אינה רפואה רווחית, אבל זוהי מצוינות שמביאה עימה כבוד לבית החולים. לשמחתנו הנהלת בית החולים מאמצת ראייה רחבה שמאפשרת לנו לקיים מרפאה אופטימלית, המעניקה את השירות והטוב ביותר".

 

מה לדעתך מייחד את המרפאה שלכן?

 

"ראשית, העובדה שאין מרפאה מערכתית כמו שלנו, שמתקיימת בקביעות ולא רק באופן ספוראדי. שנית, החיבור האנושי בתוך הצוות – בלי אגו ובלי אינטריגות. למשל, מנהלת המעבדה, ד"ר אסתר לשינסקי-סילבר, יושבת איתנו בישיבות ובדיונים. זה לא דבר טריוויאלי". כל יום במרפאה מתחיל בדיון מקצועי על חולים האמורים להגיע. "אנו קוראות המון ספרות מהעולם. המחלות לרוב נדירות, והפיצוח דורש חשיבה רבה ומורכבת. אנו זוכרים שבמקרים רבים, הצוות שלנו הוא 'תחנת ההצלה' עבור הורים שמגיעים אלינו אחרי שהיו בבתי חולים אחרים, כדי למצוא סוף סוף פתרונות".

 

איך מודדים הצלחה בתחום שלכן?

 

"רק מעט מהמ חלות האלו ניתן לרפא, אבל יש טיפול סימפטומטי התפתחותי, אפשר לטפל בתסמינים, לשפר איכות חיים ולתת למשפחה אופק ללידות בריאות בעתיד. הורים רבים מתעקשים להגיע אלינו למרות שלא פשוט לקבל טופס 17. הם תולים בנו תקוות רבות, ואנו עושים הכול כדי לא לאכזב אותם".

 

 


מי ומי במרפאת מג"ן

 

בצדן של פרופ' טלי לרמן-שגיא, ד"ר דורית לב וד"ר אסתר לשינסקי-סילבר, שותפים בצוות מומחים מתחומים שונים. מנוירולוגיית ילדים אלו הם ד"ר שרה קיוויתי, מנהלת השירות לאפילפסיה בילדים, ד"ר לובוב בלומקין, מנהלת השירות להפרעות תנועה בילדים, ד"ר מירה גינזברג, מנהלת השירות למחלות עצב-שריר בילדים, ד"ר אילן לינדר, ד"ר איילת זרם, ד"ר נירית כרמי, ד"ר דניאלה נשרי וד"ר יוליה צייגר , נוירולוגים-ילדים בכירים ומומחים בהתפתחות הילד. מהמכון הגנטי – הרופאות הבכירות ד"ר חנה וינקלר וד"ר מרינה מיכלסון, והיועצות הגנטיות מירי ינוב-שרב, תמי פיקסלר-מר ויפעת נצר-קרני. את הצוות משלימים הדיאטנית ענת לוי, הפיזיותרפיסטית נילי ויסרברג ואחות המרפאה טטיאנה סלבין. תמי פיקסלר-מר ויפעת נצר-קרני הן מתאמות המרפאה, ומשלים את הצוות העובד הסוציאלי אהרל'ה גבאי.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • שלום רב, נשמח אם תוכל/י לקחת חלק במחקר העוסק בהתנהגויות בתקופת הקורונה ע"י מילוי שאלון קצר. במידה והינך מסכים/ה אנא לחץ/י כאן

 • ביה"ח וולפסון מעניק שירות של עמדת השאלה לכיסאות גלגלים בכניסה לחדר המיון

 • בוט הקורונה של וולפסון

  בוולפסון ערוכים לטיפול בקורונה, בוט הבריאות של מיקרוסופט יסייע למענה ראשוני ולבדיקה מהירה של סימפטומים לקורונה. מוזמנים לנסות

 • תפילת שחרית מתקיימת מידי בוקר בשעה 7:30

  תפילות מתקיימות מידי יום בבית הכנסת של המרכז הרפואי: 7:30 - תפילת שחרית (מתחילים ב 'הודו'). תפילת מנחה: 13:20

 • ד"ר רפאל לוטן מונה למרצה קליני בכיר באונ' תל אביב

  ברכות חמות לד"ר רפאל לוטן שלנו, מנהל מחלקת האורתופדיה במרכז רפואי וולפסון, על מינויו למרצה קליני בכיר בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב.

 • ניתוח אורתופדי ראשון מסוגו באמצעות טכנולוגיה חדשנית אצלנו בוולפסון.

  פרופ' דרור לקשטיין, מומחה בכירורגיה אורתופדית ממרכז רפואי וולפסון, התראיין לתכנית הרדיו לגדעון רייכר ברדיו 103FM והסביר על הניתוח החדשני להחלפת ברכיים ומפרקים שמתבצע אצלנו בעבור טופס 17 רגיל לטובת הציבור.

 • דרושות אחיות לביה"ח החדש לילדים

  לקראת הפתיחה המתקרבת של בית חולים החדש לילדים, מהמתקדמים בארץ, הנבנה בסטנדרטים הגבוהים והחדשניים ביותר,היחידה לטיפול נמרץ ילדים גדלה. היכנסו!

 • 'וולפסון': סיוע מיוחד למטופלים בהתמודדות מול ביטוח לאומי

  "מחלקה ראשונה" – כך נקרא פרויקט ראשון וייחודי מסוגו שמונהג החל מהשבוע במרכז הרפואי וולפסון בחולון ועיקרו: סיוע חינם למאושפזים בהגשת תביעות לקיצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי.

 • ד"ר אלעד ברבר זכה בפרס "המחקר המצטיין" בכנס של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה

  ד"ר אלעד ברבר, מתמחה באגף נשים ויולדות אצלנו, זכה השבוע, ביום שלישי, בפרס "המחקר המצטיין" בכנס של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה על עבודתו בנושא ״גורמים המנבאים לידה מוקדמת בהריונות עם צוואר מקוצר". ברכות חמות לד״ר ברבר על ההישג המרשים. בהזדמנות זו נאחל לו לימודים קלים לבחינת שלב א’ אליה ניגש בקרוב...

 • מנהלת וולפסון, ד"ר ענת אנגל: "לא רק שנישאר עצמאיים, נהפוך לבית חולים מוביל"

  אנגל בנתה קריירה מטאורית ועשירה עד שמונתה לאחרונה למנהלת החדשה של בית החולים וולפסון. בראיון ראשון ובלעדי לכלכליסט, מציגה תפיסה ניהולית מגובשת, מתווה אסטרטגיה שתוציא את בית החולים מהגירעונות

 • זוג הרופאים מ'וולפסון' טיפלו במשך שנה ב-1,500 איש במדינת פלאו

  ד"ר יהודית שור, רופאת עיניים, ובעלה ד"ר לואיס שור, כירורג אורתופדי, ארזו את ילדיהם ויצאו לשנת שליחות מטעם המדינה באי פלאו באוקיינוס השקט. במהלך השנה הזו הם טיפלו ב-1,500 חולים ואפילו הצילו את רגלו של השחיין הלאומי של פלאו שאמור לייצג את המדינה הקטנה באולימפיאדה הבאה. עכשיו כשהם חזרה בישראל הם אומרים: "נשמור על קשר ונמשיך לסייע מרחוק"

 • חדרי ניתוח לב וזכוכיות צבעוניות: כך ייראה בית החולים לילדים בוולפסון

  בימים אלה מוקם בניין הילדים החדש במרכז הרפואי וולפסון. בווולפסון מתכוונים גם להקים אזור אשפוז ממוגן לשעת חירום לכל המאושפזים בבניין הילדים.

 • סיוע מיוחד למטופלים בהתמודדות מול ביטוח לאומי

  במרכז מיוחד שנחנך השבוע בשם "מחלקה ראשונה" מסייעים למטופלים בתביעות של קיצבאות נכות, בתיאום ובמיצוי זכויות מול משרדי הבריאות והביטוח הלאומי. במסגרתו: סיוע חינם למאושפזים בהגשת תביעות לקיצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי. ידוע כי האזרח הפשוט מתקשה בדרך כלל בטיפול בבעיותיו מול הביטוח הלאומי, משרד הבריאות וגורמי סיוע אחרים של המדינה במידת הצורך, והפרויקט למעשה מסייע ככל הניתן בתחום זה ובחינם. לפרטים:03-5028937

 • דלקת בדרכי השתן בילדים ובתינוקות

  מנהלת מרפאת נפרולוגית ילדים בוולפסון, ד"ר מיטל קידר, במדריך מקיף על דלקת בדרכי השתן אצל תינוקות וילדים. על מניעה, אבחון ודרכי טיפול על מנת להפחית את הסיכון לנזק כלייתי קבוע.

 • פרס האו"ם הוענק ל"הצל לבו של ילד"

  עמותת "הצל לבו של ילד", מהמרכז הרפואי וולפסון, הצילה את חייהם של למעלה מ-4,700 ילדים מ-57 מדינות .

 • בואו להתנדב ביחידת "סגולה"!

  יחידת "סגולה" במרכז הרפואי 'וולפסון' עוסקת במיצוי זכויות למאושפזים מעל גיל הפנסיה ע"י מערך מתנדבים. אנו מזמינם אתכם לבוא ולהתנדב. לפרטים נוספים ולהתנדבות ניתן לפנות בטלפון: 035028050 או בדוא"ל:itayst@wmc.gov.il

 • דרושים מתנדבים לניסוי רפואי בתחום האונקלוגיה

  כל הפרטים כאן! לפרטים והרשמה יש ליצור קשר בטלפון: 03-5028813

 • *קול קורא לתערוכה "אמנות וריח"* מחלקת א.א.ג. במרכז הרפואי וולפסון בחולון עוסקת בחוש הריח, בהיבטים הרפואיים, המחקריים והתרבותיים.

  אמנים בתחום האמנות הפלסטית החזותית מוזמנים להציע עבודות המשתמשות במדיום הריח, במישרין או בעקיפין. מדובר בתחום חדש. מטרת היוזמה לפתוח בדיון, להציג רעיונות ולקדם פעילויות רב-תחומיות. מועד התערוכה ומיקומה יקבעו בהתאם להצעות שיתקבלו. מועד אחרון להגשה 31.7.19. נא לשלוח לפרופ' יהודה רוט orl@wmc.gov.il

 • ד"ר מרדכי שמעונוב, מנהל המחלקה כירורגיה א' ,מסביר מהו ניתוח בריאטרי, תנאי סף אליו ודרכי החלמה.

  "לא מדובר בפתרון קסם. המטופל יתקבל לניתוח שכזה רק לאחר שניסה להתמודד עם משקלו בכל הדרכים המקובלות"

 • קמפיין 'וולפסון' נגד אלימות סוקר במספר אמצעי תקשורת.

  הצוותים הרפואיים והסיעודיים בבתי החולים שיתפו ברשתות החברתיות צילומי מחאה והזדהות

 • מחקר במחלקת ריאות בוולפסון: טיפול ייעודי לחולי COPD מביא לצמצום שיעור האשפוזים החוזרים

  ניתן לצמצם באופן דרסטי את שיעור האשפוזים החוזרים של חולי COPD

 • נס בוולפסון: הרופא הורה לאישה להפיל כי 'התינוק מת', ואז אירע הבלתי ייאמן

  אישה בהריון שהגיעה לבדיקה שגרתית בשבוע ה-29, התבשרה כי עליה לעבור הפלה היות ולולד שברחמה אין דופק ו"ככל הנראה הוא מת".

 • ד"ר אנגל ברשימת 50 המשפיעות של פורבס

  ריאיון עם ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, אשר נבחרה השנה להופיע ברשימה.

 • חיסוני ילדים: מה אומר הדוקטור?

  ד"ר דיאנה טשר, מומחית ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות בילדים, בתשובה ל-10 טענות הנגד הנפוצות – גזרו ושמרו!

 • בדיקת דם או מי שפיר: במה לבחור ומתי?

  רגע לפני שאתן מקבלות החלטה במה לבחור, פרופ' יוסי שלו, רופא בכיר ביחידת אולטרסאונד נשים בוולפסון, עושה לכן סדר

 • ד"ר גילה מאירסון, מנהלת מיון ילדים: "יש ילדים והורים שפשוט לא לומדים מטעויות"

  "האופניים החשמליים העלו את רמת הפגיעות אצל ילדים", אומרת ד"ר גילה מאירסון, מנהלת חדר מיון ילדים בבית החולים וולפסון. לדבריה, חודשי הקיץ ותחילתו של החופש הגדול מועדים לפורענות ומביאים איתם גל מקרי חבלה בילדים.

 • ד"ר אנגל מנכ"לית 'וולפסון': ממליצה לטפל בנושא השחיקה של הצוותים הרפואיים ולהוסיף תקנים"

  ד"ר אנגל: "אני ממליצה לטפל בנושא השחיקה של הצוותים הרפואיים ולהוסיף תקנים, כדי למנוע את המצב אליו הגיע הדור הצעיר. בנוסף, צריך ליצור מודל תשלום אחר של קופות החולים לבתי החולים עבור ימי אשפוז של מטופלים".

 • Israeli non-profit Save a Child’s Heart wins UN award

  The humanitarian aid organization first Israeli NGO to win the United Nation’s ‘Population Award’, for its work providing free heart surgeries to children in need all over the world.

 • מתנה לחג: התינוקות הראשונים של תשע"ט

  עשרות תינוקות נולדו בבתי החולים ברחבי הארץ בשעות הראשונות של השנה החדשה. גלי כהן אלון (36) ובעלה טל ילדו, עם תחילת שנת תשע"ט, את התינוקת גפן - בת שלישית במשקל 2,948 ק"ג - אחות לשקד ונוגה בבית החולים וולפסון בחולון

 • פרופ' חוליו וינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת מתראיין אצל מנחם הורוביץ בעניין מחקר בנושא שומן

  פרופ' חוליו וינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת בבית החולים וולפסון, משוחח על ניסוי בעכברים שנעשה בדנמרק בנושא שומן טוב ורע והשמנה. גנטיקה.

 • כוננות חורף בוולפסון

  חברי הנהלת המרכז הרפואי התכנסו כדי להתחסן נגד שפעת, כחלק מקמפיין לעידד הטיפול.

 • בגלל העישון: המחלה הכרונית שאנו חייבים להיות מודעים אליה

  יום המודעות למחלת הריאות הכרונית, COPD, שיצוין ב21/11 בעולם, הוא הזדמנות לבניית תוכנית ארצית למיגור גורם התמותה הרביעי בהיקפו

 • דרושים מתנדבים בעלי יכולת תקשורת גבוהה, יחסי אנוש

  לפרטים - היכנסו!

 • הטיפול יציל את מי שאלרגי לבוטנים?

  אלרגיה לבוטנים היא תופעה רחבה אשר שכיחה מאוד אצל ילדים. פרופ' אילן דלאל, מנהל אגף הילדים בוולפסון, כתב על כך וייעץ מה לא להסיק ממחקר חדש שפורסם בכתב העת היוקרתי "ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין" - ומה - לא לעשות בבית!

 • מאור עיניים

  תינוק בן חודשיים הלוקה במחלה נדירה הגיע למיון של "וולפסון" במצב של עיוורון מוחלט ואז קרה הבלתי יאמן ...

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

 • דרושים מתמחים בהרדמה

  מחלקת ההרדמה ב'וולפסון' מציעה תנאים מיוחדים למתמחים, בדמות מענק מקצוע מיוחד, תקן של משרד הבריאות והשתתפות בתשלום שכר הדירה. לפרטים והגשת מועמדות יש לפנות למחלקה בפקס: 03-5028843, או בדוא"ל: ezri@wolfson.health.gov.il

 • קו תמיכה לילדים חולי קרוהן והורים

  במסגרת המערך לתמיכה בילדים ומתבגרים חולי IBD (מחלות מעי דלקתיות, וביניהן קרוהן), אנו משיקים קו טלפוני לתמיכה וסיוע, אשר יופעל על ידי אמהות בהתנדבות. זמני הפעילות: ימי שני, בין השעות 13:00-16:00, בטלפון: 03-5028487

 • חולקו פרסי "העובד המצטיין" במרכז הרפואי

  בטקס שנערך בפעם ה-6 ברציפות, חולקו פרסים ע"ש פרופ' יחזקאל קישון, מייסדו של מכון הלב ב-'וולפסון'. העובדים המצטיינים שזכו בכבוד: ד"ר חוסיין אבו-ודס, רופא בכיר בחדר המיון; חסן גוטי, סגן רכז אלונקאים; אליונורה קורייב, אחות ממחלקה פנימית ד'; דורה חביביאן, אחות ביחידה לטיפול נמרץ לב; ומורן כוכב, מזכירתה של סגנית מנהלת המרכז הרפואי

 • שיתוף פעולה עם המשרד לאזרחים ותיקים

  בחודש אוקטובר הקרוב יצוין "חודש הקשיש", ולרגל המאורע תוקם "דירה בטוחה לדוגמא" בחצר המרכז הרפואי 'וולפסון'

 • "חודש הקשיש" ב-'וולפסון'!

  החל מיום ג', ה-8 באוקטובר ועד לסיום החודש יתקיימו במרכז הרפואי הרצאות, סדנאות ופעילויות שונות למען בני גיל הזהב, במטרה לשפר את המודעות לסכנות ועזרי בטיחות בהם ניתן להשתמש

 • כנס בנושא מיאלומה

  ביום שלישי הקרוב (15 באוקטובר) בשעה 16:00 יתקיים במרכז הרפואי 'וולפסון' כנס בשיתוף אמ"ן - עמותת חולים במחלת המיאלומה - שיעסוק במחלה, בדרכי טיפול עכשוויים ועתידיים, ובעוד מגוון נושאים. הכניסה חופשית, הקהל הרחב מוזמן

 • MRI בדרך ל"וולפסון"

  משרד הבריאות יעניק למרכז הרפואי 'וולפסון' 3 מיליון שקלים לצורך רכישת מכשיר MRI

 • 'וולפסון' משיק אתר חדש!

  המרכז הרפואי גאה להציג אתר מעודכן, נוח ואסתטי לשימושכם. באתר תוכלו למצוא מידע עדכני על המחלקות והצוותים, לבדוק את זמני הפעילות של המרפאות השונות ולאתר דרכי התקשרות, לצורך התייעצויות או זימון תורים

עבור לתוכן העמוד