חיפושדלג על חיפוש

החלפת מפרק הירך


• שאלות ותשובות

 

סוגי המשתלים השונים

 

הגישה הניתוחית חזרה לשירות להחלפת מפרקים

 

 

 שאלות ותשובות:

1. מה החשיבות של מפרק הירך?
מפרק הירך הוא מפרק כדורי המורכב מראש עצם הירך, או ה-"תפוח", מצד אחד וה-"מכתש" או האצטבולום בצד השני. המבנה הזה מאפשר לו תנועה סיבובית רב כיוונית. ראש הירך והאצטבולום מצופים בסחוס המאפשר באופן תקין תנועה חלקה וללא כאבים.
חשיבותו הרבה בכך שזהו מפרק נושא משקל אשר תומך בגוף בעת הליכה ולכן מחלות או בעיות במפרק משפיעות ישירות על תפקוד הגפיים התחתונות ויכולת הניידות של האדם.


2. אילו בעיות עשויות להופיע במפרק הירך?
במפרק הירך יכולות להופיע מגוון בעיות, שונות מגיל לגיל. בילדות ישנן בעיקר מחלות מולדות או התפתחותיות של מפרק הירך כגון פריקה מולדת של המפרק. במבוגרים צעירים נראה בעיות הקשורות בסיבוכים של מחלות הילדות האלו, פגיעות ספורט או נמק של העצם בראש הירך.
קבוצת הגיל בה רואים את רובן של הבעיות במפרק הירך הם המבוגרים. בעיה שכיחה ומטרידה היא שחיקת הסחוס המפרקי או אוסטאוארטריטיס. שחיקה זאת יכולה להיות ראשונית וללא סיבה ברורה לעין או משנית לפגיעה בעבר – מחלת ילדות של מפרק הירך, חבלה, שבר או נמק של ראש הירך.
יש להבדיל בין שחיקת סחוסים (אוסטאוארטריטיס) לבין בריחת סידן (אוסטיאופורוזיס) שהיא דלדול העצם אשר לרוב איננו גורם לכאבים בפני עצמו אך מגביר את הסיכון לשברים בצוואר הירך.


3. כיצד מאבחנים שחיקת סחוסים במפרק הירך?
הסובלים משחיקת סחוסים יתלוננו לרוב על כאבים אשר הלכו והתגברו באופן הדרגתי לאורך זמן. לעיתים ישנן החמרות פתאומיות בכאבים. בנוסף, עשויה להתפתח הגבלה בטווח התנועה של המפרק והגבלה בפעילות יומיומית כגון גרבת גרביים, כניסה או יציאה מרכב.
לאחר שיחה עם המטופל ובדיקתו בהליכה ובשכיבה, כאשר עולה חשד לשחיקת סחוסים, בדיקת ההדמיה החשובה ביותר היא צילום של האגן ומפרק הירך. צילום רנטגן מאפשר מבט כולל על מבנה המפרק וחומרת השחיקה. ברוב המקרים צילום הרנטגן מאפשר אבחון מלא של המצב ומשמש גם לתכנון ממוחשב של הניתוח.
לעיתים נדרשות בדיקות נוספות להשלמת התמונה, כגון מיפוי עצמות או בדיקת  MRI.


4. באילו מקרים יש להחליף את מפרק ירך?
החלפת מפרק ירך היא ניתוח מוצלח ביותר. מטרתו העיקרית היא טיפול בכאב כרוני, פגיעה תפקודית והגבלת טווח התנועה במפרק הירך. במקרים של שחיקת הסחוס המפרקי עם כאבים יומיומיים אשר פוגעים באיכות חייו של האדם וביכולתו לחיות את חייו ברמת תפקוד סבירה מבחינתו, יש לשקול ניתוח להחלפת המפרק. אחוזי ההצלחה של הניתוח עומדים על כ-95% וזאת אחת מן הפעולות המוצלחות ביותר שיש לרפואה להציע.


5. כיצד מתבצע הניתוח?
כאשר ישנה פגיעה משמעותית בחלקים נרחבים של מפרק הירך האפשרות הניתוחית העיקרית היא החלפה של המפרק. יש להחליף את שני צידי המפרק – התפוח והמכתש. חשוב לבחון כל מקרה לגופו ולהתאים את המשתלים והחומרים בהם נשתמש למבנה והבעיה הספציפים לכל מטופל. מבין מגוון סוגי משתלים בעיצובים שונים ובגדלים משתנים יש לבחור את המתאימים ביותר לאותו מטופל. בנוסף חשוב לבחור את החומרים המתאימים מהם עשויים המשתלים ודרכי קיבוע המשתלים המתאימות לכל מצב ולכל חולה על מנת לאפשר תוצאות מיטביות.
טרם הניתוח מתבצע תכנון ממוחשב של הניתוח בעזרת תוכנת מחשב מיוחדת. התוכנה מאפשרת תכנון מדויק של הסרת העצם, בחירת סוג המשתלים והשתלתם במקום ובכיוון המיטביים. חשוב תמיד להקפיד על שימוש במשתלים המתקדמים ביותר ובחומרים המשובחים ביותר הקיימים.
בזמן הניתוח מוסר ראש הירך ("התפוח") ובעזרת מכשור מיוחד מבוצעת הסרה של הסחוס הפגוע במכתש והכנת עצם הירך ועצם האגן לקבלת המשתלים. בשלב הבא מושתל ומקובע המפרק המלאכותי במקומו כפי שתוכנן.

בתמונה : אחרי ניתוח החלפת ירך 

סוגי המשתלים השונים סוגי משתלים בהחלפת מפרק הירך:

ניתוחי החלפת מפרקי הברך והירך הם פעולות מוצלחות ביותר לשיפור איכות החיים של מטופלים עם שחיקת סחוסים במפרקים אלו. התקדמות הטכנולוגיה הביאה לשיפור דרמטי בציפיות ובתוצאות של ניתוחים אלו.

אם בעבר ציפינו מהמשתלים לשרוד ולתפקד עד 10-15 שנים, היום אני מצפה שברובם המכריע של המנותחים המשתלים ישרדו ויתפקדו היטב שנים רבות ולרוב עד סוף ימיהם.

ישנם סוגים שונים של משתלים המשמשים להחלפת מפרק הירך וחשוב מאוד להכיר את המנותח הן מבחינת מצבו הרפואי ורמת התפקוד שלו והן מבחינת מבנה העצמות על מנת להתאים לכל אחד את המשתל המיטבי עבורו.

כמובן שעל מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר כדאי לבצע תכנון ממוחשב של הניתוח על מנת לתכנן את זוויות החיתוך ולבחור את המשתל המותאם לאנטומיה של המנותח.


מהם סוגי המשתלים הקיימים?

בניתוחי החלפת מפרק הירך אנו מחליפים את שני צידי המפרק.

בצד האגן משתילים משתל בצורת כיפה קעורה, המכתש, ובצד עצם הירך אנחנו משתילים משתל הנקרא stem ומוכנס לתעלת לשד העצם. בחלקו העליון של ה-stem מורכב ראש כדורי היוצר מפרק בעל תנועה סיבובית עם המכתש.

באזור המפרק בין המכתש לראש ישנן מספר אפשרויות לשימוש בחומרים שונים, כולם טובים אך לכולם יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר. בואו נעמיק טיפה ונכיר את האפשרויות השונות:


מתכת על פלסטיק:

השילוב הוותיק ביותר הוא שימוש בראש מתכתי העשוי מסגסוגת של קובאלט וכרום, ומכתש מחומר פלסטי.

שיפורים דרמטיים בדרכי יצור הפלסטיק מאפשרים היום שימוש בפלסטיק מוקשח המצמצם מאוד את קצב השחיקה של הפלסטיק, אך עדיין לאורך השנים ובאופן איטי הפלסטיק עשוי להישחק ולהצריך ניתוח נוסף, מדובר בשחיקה ממוצעת של עד מ"מ אחד כל 10 שנים. פחות מומלץ להשתמש בשילוב זה באנשים צעירים ופעילים.

ראשים קרמים:
דרך מצוינת לצמצם משמעותית את האפשרות לשחיקה של המכתש הפלסטי היא שימוש בראש מחומר קרמי במקום בראש מתכתי. הקרמיקה קשיחה ועמידה ובעלת פני שטח חלקים ביותר ועמידים בפני שריטות ולכן מפחיתים בסדרי גודל את הנטייה לשחיקה.

פיתוחים חדשים עם הכנסה של ויטמין E לתערובת הפלסטית הפכה אותו לעמיד אף יותר עם שיעורי שחיקה של עד מ"מ אחד כל 100 שנה.


קרמיקה על קרמיקה:
אפשרות מצוינת נוספת היא להשתמש בחומרים קרמים בשני צידי המפרק – שילוב של ראש קרמי ומכתש קרמי. שני צידי המפרק עשויים מהחומר הקשיח בעל פני השטח החלקים ורמת השחיקה היא למעשה אפסית, ולכן זהו השילוב המומלץ באנשים צעירים ופעילים.

החיסרון העיקרי של השימוש בחומרים קשיחים בשני צידי המפרק הוא כי במקרים מסוימים התנועה עשויה לגרום לחריקות.

עד כמה שמצב זה הוא נדיר הוא מאוד לא נעים ויש להימנע ממנו.

ידוע כי חריקות מופיעות בעיקר כאשר המשתלים מושתלים בזויות מסוימות המעלות את הלחץ בקצוות המפרק, ולכן במקרים הלא שכיחים בהם מבנה העצמות של המנותח איננו מאפשר להבטיח השמה של המשתלים בזויות נוחות יותר, כדאי להימנע משימוש בשילוב זה.

משתל תנועה כפולה:
אפשרות אחרת שכדאי להכיר היא משתל בעל תנועה כפולה – dual mobility.

כאן, סביב הראש המתכתי יושב ראש נוסף מפלסטיק מוקשח כך שקיימת תנועה גם בין הראש המתכתי לבין הראש הפלסטי החיצוני וגם בין הראש הפלסטי לבין המכתש. מכאן שמו – dual mobility, תנועה כפולה.

יתרונו של משתל זה הוא בשיפור היציבות של המפרק ובצמצום האפשרות לפריקה של המפרק (בריחה של הראש מתוך המכתש) וגם בשיפור טווח התנועה.

חסרונו בפוטנציאל גבוה יותר לשחיקה עם הזמן ולכן השימוש בו לא מומלץ באופן שגרתי אלא לחולים מבוגרים יותר ופעילים פחות בהם קיים חשש ליציבות המפרק מסיבות שונות, כגון מחלות נוירולוגיות, חולשת שרירי הירך ובחולים ששברו את צוואר הירך.

ללא צמנט או עם צמנט?:
נושא נוסף הוא החיבור בין המשתל לעצם.

חשוב מאוד לתכנן ולבחור משתל המתאים לאנטומיה של החולה שיאפשר אחיזה טובה וממושכת בין המשתל לעצם.

לצורך כך קיימים משתלים בגדלים ועיצובים שונים ומרובים ותכנון קפדני בעזרת תוכנת מחשב מיוחדת עוזר לבחור את המשתל המתאים לאנטומיה של המטופל.

במקרים בהם העצם חלשה ומדולדלת, מקרים של אוסטיאופורוזיס, כדאי לשקול להדביק את המשתלים לעצם בעזרת צמנט, אותו החומר בו משתמשים בהחלפות ברכיים והשתלות שיניים, אך ברוב המקרים בהם העצם בעלת איכות סבירה ניתן להשתמש במשתלים הנצמדים בחוזקה לעצם ללא צמנט (non-cemented או cementless), וזאת עקב מבנה המשתל והכנה קפדנית של העצם.

תוך מספר שבועות העצם גדלה לתוך פני השטח המחוספסים של המשתל ואוחזת אותו בעצמה.

צריך לזכור כי בחירה נכונה של משתל איננה מספיקה.

הטכניקה הניתוחית של הכנת פני העצם והשתלת המשתל בזויות ובכיוונים הנכונים לפי התכנית הממוחשבת וללא פשרות הם קריטיים להשגת מפרק המתפקד היטב ועמיד לאורך זמן.

בחירה נבונה ומושכלת ע"פ מצבו הקליני של המנותח ומידת הפגיעה, לצד תכנון קפדני יבטיחו תוצאה עמידה שתשרת היטב את המנותח לעשרות שנים ולרוב עד סוף ימיו.

 


 

הגישה הניתוחית

 

 

 החלפת מפרק ירך – הגישה הניתוחית:


על מנת לבצע ניתוח החלפת מפרק הירך יש לחשוף את המפרק וזאת ע"י גישה ניתוחית דרך הרקמות הרכות המקיפות אותו (פתיחת העור והסטת שרירים ורצועות). ישנן מספר אפשרויות לגישה אל מפרק הירך, ע"פ הכיוון בו מתבצעת חשיפת המפרק – אחורית, צידית או קדמית. שלושת הגישות וותיקות ומוכרות לאורתופדיה מזה עשרות שנים.

כאשר בוחרים בגישה הניתוחית יש להכיר את ההבדלים בין הגישות, היתרונות והחסרונות של כל גישה ולהתאימן לכל מטופל.

היבטים שיש לקחת בחשבון הם ראשית, איכות חשיפת המפרק אשר תאפשר השמה מדויקת של המשתלים ותאפשר תפקוד מיטבי של המפרק התותב למשך עשרות שנים ושנית, טיפול עדין ברקמה הרכה שישפיע על ההחלמה המוקדמת מן הניתוח.
היבט שלישי שיש לקחת בחשבון הוא הסיבוכים השונים האפשריים בכל אחת מן הגישות.

לאחר סקירת הספרות הרפואית הרחבה הנוגעת לגישות השונות, פירסם האיגוד האורתופדי האוסטרליי הצהרה לגישה הניתוחית הקובעת כי ישנן גישות שונות לביצוע הניתוח, כולן ותיקות וכי אין השפעה מהותית לגישה הנבחרת על התוצאות הסופיות ואין עדות מדעית ליתרון מובהק של גישה אחת על האחרת.

 

 

 

 

 

  חזרה לשירות להחלפת מפרקים


 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • שלום רב, נשמח אם תוכל/י לקחת חלק במחקר העוסק בהתנהגויות בתקופת הקורונה ע"י מילוי שאלון קצר. במידה והינך מסכים/ה אנא לחץ/י כאן

 • ביה"ח וולפסון מעניק שירות של עמדת השאלה לכיסאות גלגלים בכניסה לחדר המיון

 • בוט הקורונה של וולפסון

  בוולפסון ערוכים לטיפול בקורונה, בוט הבריאות של מיקרוסופט יסייע למענה ראשוני ולבדיקה מהירה של סימפטומים לקורונה. מוזמנים לנסות

 • תפילת שחרית מתקיימת מידי בוקר בשעה 7:30

  תפילות מתקיימות מידי יום בבית הכנסת של המרכז הרפואי: 7:30 - תפילת שחרית (מתחילים ב 'הודו'). תפילת מנחה: 13:20

 • ד"ר רפאל לוטן מונה למרצה קליני בכיר באונ' תל אביב

  ברכות חמות לד"ר רפאל לוטן שלנו, מנהל מחלקת האורתופדיה במרכז רפואי וולפסון, על מינויו למרצה קליני בכיר בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב.

 • ניתוח אורתופדי ראשון מסוגו באמצעות טכנולוגיה חדשנית אצלנו בוולפסון.

  פרופ' דרור לקשטיין, מומחה בכירורגיה אורתופדית ממרכז רפואי וולפסון, התראיין לתכנית הרדיו לגדעון רייכר ברדיו 103FM והסביר על הניתוח החדשני להחלפת ברכיים ומפרקים שמתבצע אצלנו בעבור טופס 17 רגיל לטובת הציבור.

 • דרושות אחיות לביה"ח החדש לילדים

  לקראת הפתיחה המתקרבת של בית חולים החדש לילדים, מהמתקדמים בארץ, הנבנה בסטנדרטים הגבוהים והחדשניים ביותר,היחידה לטיפול נמרץ ילדים גדלה. היכנסו!

 • 'וולפסון': סיוע מיוחד למטופלים בהתמודדות מול ביטוח לאומי

  "מחלקה ראשונה" – כך נקרא פרויקט ראשון וייחודי מסוגו שמונהג החל מהשבוע במרכז הרפואי וולפסון בחולון ועיקרו: סיוע חינם למאושפזים בהגשת תביעות לקיצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי.

 • ד"ר אלעד ברבר זכה בפרס "המחקר המצטיין" בכנס של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה

  ד"ר אלעד ברבר, מתמחה באגף נשים ויולדות אצלנו, זכה השבוע, ביום שלישי, בפרס "המחקר המצטיין" בכנס של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה על עבודתו בנושא ״גורמים המנבאים לידה מוקדמת בהריונות עם צוואר מקוצר". ברכות חמות לד״ר ברבר על ההישג המרשים. בהזדמנות זו נאחל לו לימודים קלים לבחינת שלב א’ אליה ניגש בקרוב...

 • מנהלת וולפסון, ד"ר ענת אנגל: "לא רק שנישאר עצמאיים, נהפוך לבית חולים מוביל"

  אנגל בנתה קריירה מטאורית ועשירה עד שמונתה לאחרונה למנהלת החדשה של בית החולים וולפסון. בראיון ראשון ובלעדי לכלכליסט, מציגה תפיסה ניהולית מגובשת, מתווה אסטרטגיה שתוציא את בית החולים מהגירעונות

 • זוג הרופאים מ'וולפסון' טיפלו במשך שנה ב-1,500 איש במדינת פלאו

  ד"ר יהודית שור, רופאת עיניים, ובעלה ד"ר לואיס שור, כירורג אורתופדי, ארזו את ילדיהם ויצאו לשנת שליחות מטעם המדינה באי פלאו באוקיינוס השקט. במהלך השנה הזו הם טיפלו ב-1,500 חולים ואפילו הצילו את רגלו של השחיין הלאומי של פלאו שאמור לייצג את המדינה הקטנה באולימפיאדה הבאה. עכשיו כשהם חזרה בישראל הם אומרים: "נשמור על קשר ונמשיך לסייע מרחוק"

 • חדרי ניתוח לב וזכוכיות צבעוניות: כך ייראה בית החולים לילדים בוולפסון

  בימים אלה מוקם בניין הילדים החדש במרכז הרפואי וולפסון. בווולפסון מתכוונים גם להקים אזור אשפוז ממוגן לשעת חירום לכל המאושפזים בבניין הילדים.

 • סיוע מיוחד למטופלים בהתמודדות מול ביטוח לאומי

  במרכז מיוחד שנחנך השבוע בשם "מחלקה ראשונה" מסייעים למטופלים בתביעות של קיצבאות נכות, בתיאום ובמיצוי זכויות מול משרדי הבריאות והביטוח הלאומי. במסגרתו: סיוע חינם למאושפזים בהגשת תביעות לקיצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי. ידוע כי האזרח הפשוט מתקשה בדרך כלל בטיפול בבעיותיו מול הביטוח הלאומי, משרד הבריאות וגורמי סיוע אחרים של המדינה במידת הצורך, והפרויקט למעשה מסייע ככל הניתן בתחום זה ובחינם. לפרטים:03-5028937

 • דלקת בדרכי השתן בילדים ובתינוקות

  מנהלת מרפאת נפרולוגית ילדים בוולפסון, ד"ר מיטל קידר, במדריך מקיף על דלקת בדרכי השתן אצל תינוקות וילדים. על מניעה, אבחון ודרכי טיפול על מנת להפחית את הסיכון לנזק כלייתי קבוע.

 • פרס האו"ם הוענק ל"הצל לבו של ילד"

  עמותת "הצל לבו של ילד", מהמרכז הרפואי וולפסון, הצילה את חייהם של למעלה מ-4,700 ילדים מ-57 מדינות .

 • בואו להתנדב ביחידת "סגולה"!

  יחידת "סגולה" במרכז הרפואי 'וולפסון' עוסקת במיצוי זכויות למאושפזים מעל גיל הפנסיה ע"י מערך מתנדבים. אנו מזמינם אתכם לבוא ולהתנדב. לפרטים נוספים ולהתנדבות ניתן לפנות בטלפון: 035028050 או בדוא"ל:itayst@wmc.gov.il

 • דרושים מתנדבים לניסוי רפואי בתחום האונקלוגיה

  כל הפרטים כאן! לפרטים והרשמה יש ליצור קשר בטלפון: 03-5028813

 • *קול קורא לתערוכה "אמנות וריח"* מחלקת א.א.ג. במרכז הרפואי וולפסון בחולון עוסקת בחוש הריח, בהיבטים הרפואיים, המחקריים והתרבותיים.

  אמנים בתחום האמנות הפלסטית החזותית מוזמנים להציע עבודות המשתמשות במדיום הריח, במישרין או בעקיפין. מדובר בתחום חדש. מטרת היוזמה לפתוח בדיון, להציג רעיונות ולקדם פעילויות רב-תחומיות. מועד התערוכה ומיקומה יקבעו בהתאם להצעות שיתקבלו. מועד אחרון להגשה 31.7.19. נא לשלוח לפרופ' יהודה רוט orl@wmc.gov.il

 • ד"ר מרדכי שמעונוב, מנהל המחלקה כירורגיה א' ,מסביר מהו ניתוח בריאטרי, תנאי סף אליו ודרכי החלמה.

  "לא מדובר בפתרון קסם. המטופל יתקבל לניתוח שכזה רק לאחר שניסה להתמודד עם משקלו בכל הדרכים המקובלות"

 • קמפיין 'וולפסון' נגד אלימות סוקר במספר אמצעי תקשורת.

  הצוותים הרפואיים והסיעודיים בבתי החולים שיתפו ברשתות החברתיות צילומי מחאה והזדהות

 • מחקר במחלקת ריאות בוולפסון: טיפול ייעודי לחולי COPD מביא לצמצום שיעור האשפוזים החוזרים

  ניתן לצמצם באופן דרסטי את שיעור האשפוזים החוזרים של חולי COPD

 • נס בוולפסון: הרופא הורה לאישה להפיל כי 'התינוק מת', ואז אירע הבלתי ייאמן

  אישה בהריון שהגיעה לבדיקה שגרתית בשבוע ה-29, התבשרה כי עליה לעבור הפלה היות ולולד שברחמה אין דופק ו"ככל הנראה הוא מת".

 • ד"ר אנגל ברשימת 50 המשפיעות של פורבס

  ריאיון עם ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, אשר נבחרה השנה להופיע ברשימה.

 • חיסוני ילדים: מה אומר הדוקטור?

  ד"ר דיאנה טשר, מומחית ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות בילדים, בתשובה ל-10 טענות הנגד הנפוצות – גזרו ושמרו!

 • בדיקת דם או מי שפיר: במה לבחור ומתי?

  רגע לפני שאתן מקבלות החלטה במה לבחור, פרופ' יוסי שלו, רופא בכיר ביחידת אולטרסאונד נשים בוולפסון, עושה לכן סדר

 • ד"ר גילה מאירסון, מנהלת מיון ילדים: "יש ילדים והורים שפשוט לא לומדים מטעויות"

  "האופניים החשמליים העלו את רמת הפגיעות אצל ילדים", אומרת ד"ר גילה מאירסון, מנהלת חדר מיון ילדים בבית החולים וולפסון. לדבריה, חודשי הקיץ ותחילתו של החופש הגדול מועדים לפורענות ומביאים איתם גל מקרי חבלה בילדים.

 • ד"ר אנגל מנכ"לית 'וולפסון': ממליצה לטפל בנושא השחיקה של הצוותים הרפואיים ולהוסיף תקנים"

  ד"ר אנגל: "אני ממליצה לטפל בנושא השחיקה של הצוותים הרפואיים ולהוסיף תקנים, כדי למנוע את המצב אליו הגיע הדור הצעיר. בנוסף, צריך ליצור מודל תשלום אחר של קופות החולים לבתי החולים עבור ימי אשפוז של מטופלים".

 • Israeli non-profit Save a Child’s Heart wins UN award

  The humanitarian aid organization first Israeli NGO to win the United Nation’s ‘Population Award’, for its work providing free heart surgeries to children in need all over the world.

 • מתנה לחג: התינוקות הראשונים של תשע"ט

  עשרות תינוקות נולדו בבתי החולים ברחבי הארץ בשעות הראשונות של השנה החדשה. גלי כהן אלון (36) ובעלה טל ילדו, עם תחילת שנת תשע"ט, את התינוקת גפן - בת שלישית במשקל 2,948 ק"ג - אחות לשקד ונוגה בבית החולים וולפסון בחולון

 • פרופ' חוליו וינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת מתראיין אצל מנחם הורוביץ בעניין מחקר בנושא שומן

  פרופ' חוליו וינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת בבית החולים וולפסון, משוחח על ניסוי בעכברים שנעשה בדנמרק בנושא שומן טוב ורע והשמנה. גנטיקה.

 • כוננות חורף בוולפסון

  חברי הנהלת המרכז הרפואי התכנסו כדי להתחסן נגד שפעת, כחלק מקמפיין לעידד הטיפול.

 • בגלל העישון: המחלה הכרונית שאנו חייבים להיות מודעים אליה

  יום המודעות למחלת הריאות הכרונית, COPD, שיצוין ב21/11 בעולם, הוא הזדמנות לבניית תוכנית ארצית למיגור גורם התמותה הרביעי בהיקפו

 • דרושים מתנדבים בעלי יכולת תקשורת גבוהה, יחסי אנוש

  לפרטים - היכנסו!

 • הטיפול יציל את מי שאלרגי לבוטנים?

  אלרגיה לבוטנים היא תופעה רחבה אשר שכיחה מאוד אצל ילדים. פרופ' אילן דלאל, מנהל אגף הילדים בוולפסון, כתב על כך וייעץ מה לא להסיק ממחקר חדש שפורסם בכתב העת היוקרתי "ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין" - ומה - לא לעשות בבית!

 • מאור עיניים

  תינוק בן חודשיים הלוקה במחלה נדירה הגיע למיון של "וולפסון" במצב של עיוורון מוחלט ואז קרה הבלתי יאמן ...

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

 • דרושים מתמחים בהרדמה

  מחלקת ההרדמה ב'וולפסון' מציעה תנאים מיוחדים למתמחים, בדמות מענק מקצוע מיוחד, תקן של משרד הבריאות והשתתפות בתשלום שכר הדירה. לפרטים והגשת מועמדות יש לפנות למחלקה בפקס: 03-5028843, או בדוא"ל: ezri@wolfson.health.gov.il

 • קו תמיכה לילדים חולי קרוהן והורים

  במסגרת המערך לתמיכה בילדים ומתבגרים חולי IBD (מחלות מעי דלקתיות, וביניהן קרוהן), אנו משיקים קו טלפוני לתמיכה וסיוע, אשר יופעל על ידי אמהות בהתנדבות. זמני הפעילות: ימי שני, בין השעות 13:00-16:00, בטלפון: 03-5028487

 • חולקו פרסי "העובד המצטיין" במרכז הרפואי

  בטקס שנערך בפעם ה-6 ברציפות, חולקו פרסים ע"ש פרופ' יחזקאל קישון, מייסדו של מכון הלב ב-'וולפסון'. העובדים המצטיינים שזכו בכבוד: ד"ר חוסיין אבו-ודס, רופא בכיר בחדר המיון; חסן גוטי, סגן רכז אלונקאים; אליונורה קורייב, אחות ממחלקה פנימית ד'; דורה חביביאן, אחות ביחידה לטיפול נמרץ לב; ומורן כוכב, מזכירתה של סגנית מנהלת המרכז הרפואי

 • שיתוף פעולה עם המשרד לאזרחים ותיקים

  בחודש אוקטובר הקרוב יצוין "חודש הקשיש", ולרגל המאורע תוקם "דירה בטוחה לדוגמא" בחצר המרכז הרפואי 'וולפסון'

 • "חודש הקשיש" ב-'וולפסון'!

  החל מיום ג', ה-8 באוקטובר ועד לסיום החודש יתקיימו במרכז הרפואי הרצאות, סדנאות ופעילויות שונות למען בני גיל הזהב, במטרה לשפר את המודעות לסכנות ועזרי בטיחות בהם ניתן להשתמש

 • כנס בנושא מיאלומה

  ביום שלישי הקרוב (15 באוקטובר) בשעה 16:00 יתקיים במרכז הרפואי 'וולפסון' כנס בשיתוף אמ"ן - עמותת חולים במחלת המיאלומה - שיעסוק במחלה, בדרכי טיפול עכשוויים ועתידיים, ובעוד מגוון נושאים. הכניסה חופשית, הקהל הרחב מוזמן

 • MRI בדרך ל"וולפסון"

  משרד הבריאות יעניק למרכז הרפואי 'וולפסון' 3 מיליון שקלים לצורך רכישת מכשיר MRI

 • 'וולפסון' משיק אתר חדש!

  המרכז הרפואי גאה להציג אתר מעודכן, נוח ואסתטי לשימושכם. באתר תוכלו למצוא מידע עדכני על המחלקות והצוותים, לבדוק את זמני הפעילות של המרפאות השונות ולאתר דרכי התקשרות, לצורך התייעצויות או זימון תורים

עבור לתוכן העמוד