חיפושדלג על חיפוש

החלפת מפרק הברךהחלפת מפרק הברך 


• החלפה מלאה של הברך 


• החלפה חלקית של הברך


חזרה לשירות להחלפת מפרקים


 

 החלפת מפרק הברךמפרק הברך ושחיקת סחוסים:

מפרק הברך מאפשר תנועה חלקה וחופשית, תוך שהוא נושא את משקל הגוף כמעט במלואו לאורך שעות ארוכות ביום, ונדרש לעמוד בעומס כפול פי כמה וכמה בזמן ריצה ופעילות גופנית.

הברך היא מפרק המורכב משלוש עצמות:

• חלקה העליון של עצם השוק.

• חלקה התחתון של עצם הירך.

• פיקת הברך– ממוקמת בקדמת המפרק.

שלושה מרכיבים אלה מנהלים ביניהם אינטראקציה פיזית ומכאנית קבועה, ועל מנת לאפשר להם לעבוד בצורה חלקה וללא חיכוך, מצופה המפרק סחוסים המכסים את קצות העצמות, ומניסקוסים שהם גופים בצורת סהר ותפקידם לפזר עומסים ולבלום זעזועים.

החלפת ברך הוא הליך כירורגי, הנדרש לטפל במפרק הברך במקרים בהם הסחוסים מתבלים ונשחקים.

עם הזמן, החיכוך בין העצמות גובר ומתחיל לשחוק גם את העצם עצמה. תהליך השחיקה מביא לכאבים  בעיקר בזמן הליכה, תנועה ופעילות גופנית, אך לעיתים גם בזמן מנוחה ובשעות הלילה.

שחיקת המפרק עלולה להיגרם ללא סיבה נראית לעין, או כתוצאה מפציעה קודמת, דלקות ומחלות מטבוליות או עיוותים. הסטטיסטיקה מראה כי כ-80% מהאוכלוסייה יחוו מידה מסוימת של שחיקת סחוסים, אך רק 15% מהם יסבלו מכאבים והפרעות תפקודיות.

בשפה המקצועית שחיקת סחוסים נקראת אוסטאוארטריטיס ניוונית, והיא נפוצה כאחראית להפרעות תפקודיות בגיל המבוגר, ולעיתים גם בגיל צעיר יותר.


ניתוח החלפת מפרק ברך:

ניתוח החלפת ברך הוא הליך המיועד להעניק ריפוי מלא וסופי למצב של שחיקת סחוסים בברך, אך יישומו מבוצע אך ורק לאחר אבחון מקצועי ומיצוי הטיפולים השמרניים, הכוללים אלמנטים של פעילות גופנית, מנוחה, ירידה במשקל, התאמת אורח חיים, שימוש בעזרים אורתופדיים ותרופות, בעיקרן אנטי דלקתיות.

הניתוח עצמו הוא ניתוח בעל שיעור הצלחה גבוה, ונחשב לאחד הניתוחים המוצלחים ביותר בעולם הכירורגיה כולו.

בישראל מבוצעים כ-6,000 ניתוחי החלפת מפרק בכל שנה, מתוכם קרוב ל-70% החלפות מפרק ברך.תהליך השיקום וסיבוכים אפשריים לאחר הניתוח:

על אף שמדובר באחד הניתוחים המוצלחים ביותר בענף הכירורגיה, ניתוח החלפת ברך יכול בהחלט להוביל לסיבוכים כדוגמת: זיהום (מתרחש בפחות מ-1% מהמקרים), כאבים, חוסר יציבות, הגבלה בטווח התנועה, פקקת וורידים ואף התרופפות ושחיקה בטווח הארוך. הסיבוכים אינם שכיחים וברי טיפול.

החזרה לשגרה נמשכת בממוצע כשניים עד שלושה חודשים, שלאחריהם יכול המטופל לחזור לשגרת עבודה וחיים.

לאורך תקופת השיקום על המטופל להתמיד בטיפול הפיזיותרפי. כמו כן, חשוב להתנהל בצורה זהירה ולהימנע מנפילות שיכולות לפגוע בתוצאות הניתוח.

לאורך תהליך השיקום, על המטופל לערוך ביקורי רופא על פי הוראת הרופא המטפל, ולאחר מכן להיות במעקב פעם בשנה עד שנתיים.

 


 

 החלפה מלאה של הברך 

 ניתוח החלפת מפרק הברך:

לעומת חבלות בברך כגון קרע במניסקוס או ברצועה אשר בהם ניתן לטפל בניתוח ארתרוסקופי אשר מאפשר הסרת חלקי מניסקוס קרועים או תפירתם ובמקרים אחרים שחזור רצועות, בעת שחיקת סחוס טיפול ארתרוסקופי או כל ניסיון אחר לתקן את הרקמות הפגועות אינם יעילים לאורך זמן.

כאשר הסחוס במפרק הברך נשחק, אנו משתמשים במשתל ברך מלאכותית אשר יתפקד במקומו של המפרק הפגוע.

תפקיד הברך המלאכותית להחזיר למטופל את התפקוד ולטפל בכאב.

מדובר בניתוח נפוץ ביותר שעזר למיליוני מטופלים ברחבי העולם לחזור לרמת התפקוד הקודמת שלהם.

במהלך השנים מקצוע החלפת המפרקים עבר שינויים רבים והתקדמות טכנולוגית אדירה עם שיפור בטכניקה הניתוחית, החומרים מהם עשויים המשתלים ועיצוב המשתלים.

מטרתו העיקרית של הניתוח היא טיפול בכאב. יתרונות נוספים שניתן לצפות להם כוללים שיפור בטווח התנועה וחיזוק של הגפה. במהלך הניתוח חשוב מאוד לתקן את ציר הברך – לישר עיוותים קיימים בציר הברך כגון עיוות ורוס (רגלי O) או עיוות ולגוס (רגלי X).


כיצד מבוצע הניתוח?:

לפני הניתוח אנו מבצעים תכנון ממוחשב של הניתוח בעזרת תוכנה מיוחדת המאפשרת לבחור את המשתל המתאים ביותר מבחינת העיצוב והגודל ולתכנן את זויות ההשתלה האופטימאליות.ניתן לבצע את הניתוח תחת הרדמה אזורית (זריקה בגב) או הרדמה כללית.

לעיתים ניתן להוסיף זריקה מאלחשת בגפה עצמה. בחירת סוג ההרדמה נעשית בייעוץ משותף בין הרופא המרדים (רופא מומחה בהרדמה לניתוחים) למנתח ובשיח עם המנותח עצמו. יש לקחת בחשבון את מצבו הבריאותי של המנותח והתרופות אותן נוטל.

הרופא המרדים מעורב גם בטיפול למניעת כאב לאחר הניתוח.

לפני תחילת הניתוח חשוב מאוד הטיפול בשתי תרופות. התרופה הראשונה היא אנטיביוטיקה למניעת זיהומים הניתנת כחצי שעה לפני תחילת הניתוח. התרופה השניה היא תרופה בשם חומצה טראנאקסמית (הקסקפרון) המשמשת להפחתת דימום במהלך הניתוח.

בכל ניתוח ישנה חשיבות לשמירה על תנאים סטרילים למניעת זיהומים.

בניתוחי החלפת מפרקים הנושא חשוב במיוחד ואנו נוקטים בצעדים רבים על מנת להבטיח סביבה סטרילית לחלוטין.

לאחר ביצוע חתך קדמי מעל מפרק הברך נחשף המפרק הפגוע. בשלב הראשון מסירים את הרקמות הפגועות – שאריות הסחוס והעצם שמיד מתחתיו, משייפים ומכינים את העצם כך שתתאים למשתל הברך המלאכותית.

בשלב השני, באופן דומה להרכבת כתר על שן, מרכיבים משתל מתכתי אחד המצפה צד אחד של המפרק (צד עצם השוק) ומשתל מתכתי נוסף המצפה את הצד השני של המפרק (צד עצם הירך), וביניהם לוחית העשויה מפוליאתילן מוקשח המשמשת כמשטח התנועה של המפרק החדש.

לאחר תפירת החתך הניתוחי מונחת חבישה סופגת מיוחדת למניעת דימום ושמירה על סביבה סטרילית של הפצע הניתוחי. הפעולה הניתוחית אורכת כשעה.האם עשויים להיות סיבוכים לניתוח?:

כמו בכל ניתוח עשויים להיות גם סיבוכים, אם כי אינם שכיחים. סיבוכים אפשריים כוללים התרופפות של המשתל, זיהומים, כאבים או נוקשות בברך, בעיות בפצע הניתוח.

סיבוכים נדירים ביותר כוללים שברים בעצמות ופגיעה בכלי דם או עצבים.

על מנת למנוע סיבוך של קריש דם בגפה המנותחת, חשוב ביותר לטפל בתרופות מדללות דם בתקופה שלאחר הניתוח.

לשמחתנו, שיעור הסיבוכים הכולל נמוך ביותר (אחוזים בודדים), וברובם המכריע של הסיבוכים ניתן לטפל היטב.


מהו משך החיים הצפוי לברך החדשה?

רובם המכריע של המשתלים יתפקדו היטב וישרתו את המנותח שנים רבות, לרוב עד סוף ימיו.

עדיין, אחוז קטן מן המשתלים יצריך החלפה חוזרת עקב התרופפות, זיהום או חוסר יציבות.

כמובן שניתוח חוזר איננו חוויה נעימה ולכן חשוב להכיר את הסטטיסטיקה. אנו יודעים לדוגמא כי רק 90% מן המשתלים שהושתלו בשנות השמונים שרדו עשר שנים.

לעומת זאת, הסטטיסטיקה מראה כי משתלים מודרנים יותר שהושתלו בשנות ה-2000 שרדו עד היום ב-96-97% מן המקרים.

שימוש בטכניקות ניתוחיות עדכניות תוך שימוש בתכנון ממוחשב ובמשתלים המודרנים והמתקדמים ביותר צפוי להמשיך ולשפר את תוצאות הניתוח ומשך שרידות המשתלים.

 

 

 


 

 

 החלפה חלקית של הברך

 

 

 החלפה חלקית של הברך:

הברך האנושית בנויה משלושה מדורים.

המדור הפנימי, המדור החיצוני והמדור הקדמי (מדור הפיקה).

כאשר ישנו תהליך של שחיקת סחוס, ברוב המטופלים התהליך פוגע בחלקים שונים של הברך ובמידה ומחליטים על ניתוח החלפה יש לבצע החלפה מלאה של הברך.

אולם, בחלק מן המטופלים הפגיעה ממוקמת במדור אחד של הברך, לרוב המדור הפנימי. במקרים אלו, ולאחר שוידאנו כי הפגיעה אכן ממוקדת, ניתן לבצע ניתוח החלפה חלקית של הברך (Unicondylar knee replacement).

אפשרות זאת בעלת יתרונות רבים. רובו של המפרק נשאר במקומו, כולל הרצועות הצולבות. הניתוח הוא קטן יותר, ההחלמה קלה ומהירה יותר ואנו משמרים את מנגנון התנועה הטבעי של המפרק.

ההקפדה על בחירת הפעולה הנכונה לכל מטופל היא חשובה ביותר.

החלפה חלקית של הברך כאשר ישנה סכנה להתפשטות הפגיעה גם לאזורים אחרים של הברך עשויה להצריך בהמשך ניתוח חוזר להחלפה מלאה של הברך. לכן, בדיקה קפדנית, ביצוע צילומי רנטגן בעמידה ובדיקת MRI של הברך חיוניים לפני קבלת ההחלטה על סוג הניתוח.

  

 

 

 ↵  חזרה לשירות להחלפת מפרקים

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • שלום רב, נשמח אם תוכל/י לקחת חלק במחקר העוסק בהתנהגויות בתקופת הקורונה ע"י מילוי שאלון קצר. במידה והינך מסכים/ה אנא לחץ/י כאן

 • ביה"ח וולפסון מעניק שירות של עמדת השאלה לכיסאות גלגלים בכניסה לחדר המיון

 • בוט הקורונה של וולפסון

  בוולפסון ערוכים לטיפול בקורונה, בוט הבריאות של מיקרוסופט יסייע למענה ראשוני ולבדיקה מהירה של סימפטומים לקורונה. מוזמנים לנסות

 • תפילת שחרית מתקיימת מידי בוקר בשעה 7:30

  תפילות מתקיימות מידי יום בבית הכנסת של המרכז הרפואי: 7:30 - תפילת שחרית (מתחילים ב 'הודו'). תפילת מנחה: 13:20

 • ד"ר רפאל לוטן מונה למרצה קליני בכיר באונ' תל אביב

  ברכות חמות לד"ר רפאל לוטן שלנו, מנהל מחלקת האורתופדיה במרכז רפואי וולפסון, על מינויו למרצה קליני בכיר בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב.

 • ניתוח אורתופדי ראשון מסוגו באמצעות טכנולוגיה חדשנית אצלנו בוולפסון.

  פרופ' דרור לקשטיין, מומחה בכירורגיה אורתופדית ממרכז רפואי וולפסון, התראיין לתכנית הרדיו לגדעון רייכר ברדיו 103FM והסביר על הניתוח החדשני להחלפת ברכיים ומפרקים שמתבצע אצלנו בעבור טופס 17 רגיל לטובת הציבור.

 • דרושות אחיות לביה"ח החדש לילדים

  לקראת הפתיחה המתקרבת של בית חולים החדש לילדים, מהמתקדמים בארץ, הנבנה בסטנדרטים הגבוהים והחדשניים ביותר,היחידה לטיפול נמרץ ילדים גדלה. היכנסו!

 • 'וולפסון': סיוע מיוחד למטופלים בהתמודדות מול ביטוח לאומי

  "מחלקה ראשונה" – כך נקרא פרויקט ראשון וייחודי מסוגו שמונהג החל מהשבוע במרכז הרפואי וולפסון בחולון ועיקרו: סיוע חינם למאושפזים בהגשת תביעות לקיצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי.

 • ד"ר אלעד ברבר זכה בפרס "המחקר המצטיין" בכנס של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה

  ד"ר אלעד ברבר, מתמחה באגף נשים ויולדות אצלנו, זכה השבוע, ביום שלישי, בפרס "המחקר המצטיין" בכנס של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה על עבודתו בנושא ״גורמים המנבאים לידה מוקדמת בהריונות עם צוואר מקוצר". ברכות חמות לד״ר ברבר על ההישג המרשים. בהזדמנות זו נאחל לו לימודים קלים לבחינת שלב א’ אליה ניגש בקרוב...

 • מנהלת וולפסון, ד"ר ענת אנגל: "לא רק שנישאר עצמאיים, נהפוך לבית חולים מוביל"

  אנגל בנתה קריירה מטאורית ועשירה עד שמונתה לאחרונה למנהלת החדשה של בית החולים וולפסון. בראיון ראשון ובלעדי לכלכליסט, מציגה תפיסה ניהולית מגובשת, מתווה אסטרטגיה שתוציא את בית החולים מהגירעונות

 • זוג הרופאים מ'וולפסון' טיפלו במשך שנה ב-1,500 איש במדינת פלאו

  ד"ר יהודית שור, רופאת עיניים, ובעלה ד"ר לואיס שור, כירורג אורתופדי, ארזו את ילדיהם ויצאו לשנת שליחות מטעם המדינה באי פלאו באוקיינוס השקט. במהלך השנה הזו הם טיפלו ב-1,500 חולים ואפילו הצילו את רגלו של השחיין הלאומי של פלאו שאמור לייצג את המדינה הקטנה באולימפיאדה הבאה. עכשיו כשהם חזרה בישראל הם אומרים: "נשמור על קשר ונמשיך לסייע מרחוק"

 • חדרי ניתוח לב וזכוכיות צבעוניות: כך ייראה בית החולים לילדים בוולפסון

  בימים אלה מוקם בניין הילדים החדש במרכז הרפואי וולפסון. בווולפסון מתכוונים גם להקים אזור אשפוז ממוגן לשעת חירום לכל המאושפזים בבניין הילדים.

 • סיוע מיוחד למטופלים בהתמודדות מול ביטוח לאומי

  במרכז מיוחד שנחנך השבוע בשם "מחלקה ראשונה" מסייעים למטופלים בתביעות של קיצבאות נכות, בתיאום ובמיצוי זכויות מול משרדי הבריאות והביטוח הלאומי. במסגרתו: סיוע חינם למאושפזים בהגשת תביעות לקיצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי. ידוע כי האזרח הפשוט מתקשה בדרך כלל בטיפול בבעיותיו מול הביטוח הלאומי, משרד הבריאות וגורמי סיוע אחרים של המדינה במידת הצורך, והפרויקט למעשה מסייע ככל הניתן בתחום זה ובחינם. לפרטים:03-5028937

 • פרס האו"ם הוענק ל"הצל לבו של ילד"

  עמותת "הצל לבו של ילד", מהמרכז הרפואי וולפסון, הצילה את חייהם של למעלה מ-4,700 ילדים מ-57 מדינות .

 • בואו להתנדב ביחידת "סגולה"!

  יחידת "סגולה" במרכז הרפואי 'וולפסון' עוסקת במיצוי זכויות למאושפזים מעל גיל הפנסיה ע"י מערך מתנדבים. אנו מזמינם אתכם לבוא ולהתנדב. לפרטים נוספים ולהתנדבות ניתן לפנות בטלפון: 035028050 או בדוא"ל:itayst@wmc.gov.il

 • דרושים מתנדבים לניסוי רפואי בתחום האונקלוגיה

  כל הפרטים כאן! לפרטים והרשמה יש ליצור קשר בטלפון: 03-5028813

 • דלקת בדרכי השתן בילדים ובתינוקות

  מנהלת מרפאת נפרולוגית ילדים בוולפסון, ד"ר מיטל קידר, במדריך מקיף על דלקת בדרכי השתן אצל תינוקות וילדים. על מניעה, אבחון ודרכי טיפול על מנת להפחית את הסיכון לנזק כלייתי קבוע.

 • ד"ר מרדכי שמעונוב, מנהל המחלקה כירורגיה א' ,מסביר מהו ניתוח בריאטרי, תנאי סף אליו ודרכי החלמה.

  "לא מדובר בפתרון קסם. המטופל יתקבל לניתוח שכזה רק לאחר שניסה להתמודד עם משקלו בכל הדרכים המקובלות"

 • קמפיין 'וולפסון' נגד אלימות סוקר במספר אמצעי תקשורת.

  הצוותים הרפואיים והסיעודיים בבתי החולים שיתפו ברשתות החברתיות צילומי מחאה והזדהות

 • מחקר במחלקת ריאות בוולפסון: טיפול ייעודי לחולי COPD מביא לצמצום שיעור האשפוזים החוזרים

  ניתן לצמצם באופן דרסטי את שיעור האשפוזים החוזרים של חולי COPD

 • נס בוולפסון: הרופא הורה לאישה להפיל כי 'התינוק מת', ואז אירע הבלתי ייאמן

  אישה בהריון שהגיעה לבדיקה שגרתית בשבוע ה-29, התבשרה כי עליה לעבור הפלה היות ולולד שברחמה אין דופק ו"ככל הנראה הוא מת".

 • ד"ר אנגל ברשימת 50 המשפיעות של פורבס

  ריאיון עם ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, אשר נבחרה השנה להופיע ברשימה.

 • חיסוני ילדים: מה אומר הדוקטור?

  ד"ר דיאנה טשר, מומחית ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות בילדים, בתשובה ל-10 טענות הנגד הנפוצות – גזרו ושמרו!

 • בדיקת דם או מי שפיר: במה לבחור ומתי?

  רגע לפני שאתן מקבלות החלטה במה לבחור, פרופ' יוסי שלו, רופא בכיר ביחידת אולטרסאונד נשים בוולפסון, עושה לכן סדר

 • ד"ר גילה מאירסון, מנהלת מיון ילדים: "יש ילדים והורים שפשוט לא לומדים מטעויות"

  "האופניים החשמליים העלו את רמת הפגיעות אצל ילדים", אומרת ד"ר גילה מאירסון, מנהלת חדר מיון ילדים בבית החולים וולפסון. לדבריה, חודשי הקיץ ותחילתו של החופש הגדול מועדים לפורענות ומביאים איתם גל מקרי חבלה בילדים.

 • *קול קורא לתערוכה "אמנות וריח"* מחלקת א.א.ג. במרכז הרפואי וולפסון בחולון עוסקת בחוש הריח, בהיבטים הרפואיים, המחקריים והתרבותיים.

  אמנים בתחום האמנות הפלסטית החזותית מוזמנים להציע עבודות המשתמשות במדיום הריח, במישרין או בעקיפין. מדובר בתחום חדש. מטרת היוזמה לפתוח בדיון, להציג רעיונות ולקדם פעילויות רב-תחומיות. מועד התערוכה ומיקומה יקבעו בהתאם להצעות שיתקבלו. מועד אחרון להגשה 31.7.19. נא לשלוח לפרופ' יהודה רוט orl@wmc.gov.il

 • ד"ר אנגל מנכ"לית 'וולפסון': ממליצה לטפל בנושא השחיקה של הצוותים הרפואיים ולהוסיף תקנים"

  ד"ר אנגל: "אני ממליצה לטפל בנושא השחיקה של הצוותים הרפואיים ולהוסיף תקנים, כדי למנוע את המצב אליו הגיע הדור הצעיר. בנוסף, צריך ליצור מודל תשלום אחר של קופות החולים לבתי החולים עבור ימי אשפוז של מטופלים".

 • Israeli non-profit Save a Child’s Heart wins UN award

  The humanitarian aid organization first Israeli NGO to win the United Nation’s ‘Population Award’, for its work providing free heart surgeries to children in need all over the world.

 • מתנה לחג: התינוקות הראשונים של תשע"ט

  עשרות תינוקות נולדו בבתי החולים ברחבי הארץ בשעות הראשונות של השנה החדשה. גלי כהן אלון (36) ובעלה טל ילדו, עם תחילת שנת תשע"ט, את התינוקת גפן - בת שלישית במשקל 2,948 ק"ג - אחות לשקד ונוגה בבית החולים וולפסון בחולון

 • פרופ' חוליו וינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת מתראיין אצל מנחם הורוביץ בעניין מחקר בנושא שומן

  פרופ' חוליו וינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת בבית החולים וולפסון, משוחח על ניסוי בעכברים שנעשה בדנמרק בנושא שומן טוב ורע והשמנה. גנטיקה.

 • כוננות חורף בוולפסון

  חברי הנהלת המרכז הרפואי התכנסו כדי להתחסן נגד שפעת, כחלק מקמפיין לעידד הטיפול.

 • הטיפול יציל את מי שאלרגי לבוטנים?

  אלרגיה לבוטנים היא תופעה רחבה אשר שכיחה מאוד אצל ילדים. פרופ' אילן דלאל, מנהל אגף הילדים בוולפסון, כתב על כך וייעץ מה לא להסיק ממחקר חדש שפורסם בכתב העת היוקרתי "ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין" - ומה - לא לעשות בבית!

 • מאור עיניים

  תינוק בן חודשיים הלוקה במחלה נדירה הגיע למיון של "וולפסון" במצב של עיוורון מוחלט ואז קרה הבלתי יאמן ...

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

 • חולקו פרסי "העובד המצטיין" במרכז הרפואי

  בטקס שנערך בפעם ה-6 ברציפות, חולקו פרסים ע"ש פרופ' יחזקאל קישון, מייסדו של מכון הלב ב-'וולפסון'. העובדים המצטיינים שזכו בכבוד: ד"ר חוסיין אבו-ודס, רופא בכיר בחדר המיון; חסן גוטי, סגן רכז אלונקאים; אליונורה קורייב, אחות ממחלקה פנימית ד'; דורה חביביאן, אחות ביחידה לטיפול נמרץ לב; ומורן כוכב, מזכירתה של סגנית מנהלת המרכז הרפואי

 • שיתוף פעולה עם המשרד לאזרחים ותיקים

  בחודש אוקטובר הקרוב יצוין "חודש הקשיש", ולרגל המאורע תוקם "דירה בטוחה לדוגמא" בחצר המרכז הרפואי 'וולפסון'

 • כנס בנושא מיאלומה

  ביום שלישי הקרוב (15 באוקטובר) בשעה 16:00 יתקיים במרכז הרפואי 'וולפסון' כנס בשיתוף אמ"ן - עמותת חולים במחלת המיאלומה - שיעסוק במחלה, בדרכי טיפול עכשוויים ועתידיים, ובעוד מגוון נושאים. הכניסה חופשית, הקהל הרחב מוזמן

 • MRI בדרך ל"וולפסון"

  משרד הבריאות יעניק למרכז הרפואי 'וולפסון' 3 מיליון שקלים לצורך רכישת מכשיר MRI

 • 'וולפסון' משיק אתר חדש!

  המרכז הרפואי גאה להציג אתר מעודכן, נוח ואסתטי לשימושכם. באתר תוכלו למצוא מידע עדכני על המחלקות והצוותים, לבדוק את זמני הפעילות של המרפאות השונות ולאתר דרכי התקשרות, לצורך התייעצויות או זימון תורים

עבור לתוכן העמוד